Tour de Suisse 2016: etap 9

22-letni Kolumbijczyk Miguel Angel Lopez (Astana) triumfował w 80. Tour de Suisse. Ostatni etap zakończył się zwycięstwem Jarlinson Pantano.

Zawodnik IAM Cycling pokonał na ostatniej prostej Sergeia Chernetskiego (Katusha) i Iona Izagirre (Movistar).

9. etap ukończył Víctor De La Parte (CCC Sprandi Polkowice), a na 15. miejscu zameldował się Paweł Cieślik (Verva Activejet).

Na zakończenie wyścigu organizatorzy zostali zmuszeni do wprowadzenia zmian ze względu na niską temperaturę i padający deszcz. Z trasy wypadła przełęcz Albula (kat. HC; 2315 m n.p.m.; 17,4 km; 6,9 %). Kolarzom pozostało 57 kilometrów, po drodze z Fluelapass (39,5km; kat. HC; 2383 m n.p.m.; 12,9 km; 7,4 %). W klasyfikacji generalnej różnice ciągle były sekundowe, dlatego pomimo skrócenia dystansu nie było mowy o odcinku przyjaźni.

Po starcie odskoczyli Jasper Stuyven (Trek-Segafredo), Magnus Cort Nielsen (Orica-GreenEdge) i Maximiliano Richeze (Etixx-QuickStep). Do trójki usiłowali przeskoczyć Michał Gołaś (Etixx-Quick Step), Maciej Paterski (CCC Sprandi) i Kévin Reza (FDJ), ale nic z tego nie wyszło.

Czołówka wspinaczkę na przełęcz Fluela rozpoczęła z przewagą niespełna minuty. Stuyven wyszedł na samotne prowadzenie, ale długo się tym nie nacieszył, ponieważ prowadzony przez Michele Scarponiego (Astana) peleton nie miał dla belgijskiego harcownika litości. Tempo podkręcił Darwin Atapuma, który pracował na rzecz Tejaya van Garderena (BMC).

Po kilku skokach kolarzy nie liczących się w klasyfikacji, zaatakował Simon Spilak (Katusha). Pierwszy za Słoweńcem ruszył Rui Costa (Lampre), następnie Jarlinson Pantano, Miguel Angel Lopez i na końcu van Garderen.

Amerykanin odjechał z dwoma Kolumbijczykami, następnie przyspieszył Lopez, obejmując samotne prowadzenie.

Kolarz Astany na górskiej premii zameldował się 33 sekundy przed kilkuosobową grupą, do której przeskoczył Víctor De La Parte.

Na mokrym zjeździe Hiszpan z polkowickiej ekipy nie poradził sobie najlepiej, za to lidera doścignęli van Garderen, Pantano, Sergei Chernetski i Ion Izagirre.

Piątka zjechała bezpiecznie do Davos, gdzie rozegrał się sprint po ostatnie zwycięstwo etapowe. Pantano zachował największą szybkość, odpierając atak kolarza Katushy.

Pojechaliśmy bardzo dobry wyścig i nie mamy się czego wstydzić. Bardzo dziękuję całej ekipie za wsparcie. Bez pomocy kolegów ten wynik nie byłby możliwy. Tour de Suisse był dla nas bardzo ważnym startem, gdyż chcieliśmy ponownie sprawdzić się na poziomie World Tour, po niezbyt udanej Katalonii. Tym startem udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie nawiązać walkę z wielkimi nazwiskami i na Tour do Pologne będziemy chcieli to potwierdzić

- powiedział Cieślik.

Wyniki 9. etapu Tour de Suisse 2016 (WT), La Punt – Davos (57 km):

  1 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                        1:23:55
  2 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
  3 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team
  4 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
  5 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
  6 Rui Costa (Por) Lampre - Merida
  7 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
  8 Andrew Talansky (USA) Cannondale                             00:56
  9 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice
 10 Joe Dombrowski (USA) Cannondale
 11 Winner Anacona (Col) Movistar Team                           01:17
 12 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 13 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida
 14 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 15 Paweł Cieślik (Pol) Verva Activejet
 16 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 17 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
 18 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team
 19 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
 20 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 21 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 22 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        02:21
 23 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team
 24 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo
 25 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 26 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
 27 Bruno Pires (Por) Team Roth                                  02:59
 28 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                           03:54
 29 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                04:23
 30 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                          04:38
 31 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
 32 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha
 33 Antwan Tolhoek (Ned) Roompot - Oranje Peloton                05:06
 34 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida
 35 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
 36 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale
 37 Toms Skujins (Lat) Cannondale                                05:54
 38 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
 39 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 40 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 41 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 42 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
 43 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 44 Jordi Simon (Spa) Verva Activejet                            06:01
 45 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth
 46 Sam Oomen (Ned) Team Giant-Alpecin
 47 Nico Brüngger (Swi) Team Roth
 48 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 49 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 50 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                               06:56
 51 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 52 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 53 Mario Costa (Por) Lampre - Merida
 54 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida
 55 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 56 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 57 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 58 Laurent Pichon (Fra) FDJ
 59 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                      07:52
 60 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha
 61 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 62 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                      08:24
 63 Adam Stachowiak (Pol) Verva Activejet
 64 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha                         08:31
 65 Jonas Koch (Ger) Verva Activejet                             08:33
 66 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                            08:40
 67 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
 68 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 69 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 70 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step
 71 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data
 72 Matthias Krizek (Aut) Team Roth
 73 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
 74 Valentin Baillifard (Swi) Team Roth
 75 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                     09:15
 76 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 77 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 78 Michał Podlaski (Pol) Verva Activejet
 79 Christian Knees (Ger) Team Sky                               10:30
 80 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo                            10:35
 81 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step
 82 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 83 Michel Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 84 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin
 85 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice                     11:01
 86 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge
 87 Jesse Sergent (NZl) AG2R La Mondiale
 88 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida
 89 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
 90 Ian Boswell (USA) Team Sky
 91 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 92 Stijn Devolder (Bel) Trek-Segafredo
 93 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 94 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 11:10
 95 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
 96 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
 97 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-GreenEdge
 98 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge
 99 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
100 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge
101 Kristijan Koren (Slo) Cannondale
102 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida
103 Lukas Jaun (Swi) Team Roth
104 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling
105 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
106 Tyler Farrar (USA) Dimension Data
107 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
108 Fernando Gaviria (Col) Etixx - Quick-Step
109 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
110 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-GreenEdge
111 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
112 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo
113 Martin Kohler (Swi) Team Roth
114 Colin Stüssi (Swi) Team Roth
115 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                         11:32
116 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step
117 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team
118 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo
119 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin
120 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                                  12:15
121 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team                         13:58
122 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team
123 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       14:23
124 Jiri Polnicky (Cze) Verva Activejet
125 Matti Breschel (Den) Cannondale                              15:20
126 Kévin Reza (Fra) FDJ
DNF Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
DNF Davide Villella (Ita) Cannondale
DNF Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
DNF Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
DNS Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo
DNS Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge
DNS Mathew Hayman (Aus) Orica-GreenEdge
DNS Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
DNS Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team
DNS Leopold Konig (Cze) Team Sky
DNS Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
DNS Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
DNS Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
DNS Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal

Klasyfikacja końcowa:

  1 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                  30:55:58
  2 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team                            00:12
  3 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      00:18
  4 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                          00:42
  5 Andrew Talansky (USA) Cannondale                             01:04
  6 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                     01:26
  7 Rui Costa (Por) Lampre - Merida                              02:09
  8 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     02:38
  9 Simon Spilak (Slo) Team Katusha                              02:48
 10 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                         05:08
 11 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice               06:38
 12 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team                          07:04
 13 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                         09:13
 14 Paweł Cieślik (Pol) Verva Activejet                          09:43
 15 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida                             10:21
 16 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              11:52
 17 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                12:31
 18 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                         12:56
 19 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo                           17:08
 20 Jordi Simon (Spa) Verva Activejet                            20:05
 21 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                               22:10
 22 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                           23:56
 23 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         24:29
 24 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                             27:05
 25 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                    29:01
 26 Joe Dombrowski (USA) Cannondale                              29:16
 27 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       29:23
 28 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice              29:27
 29 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        30:34
 30 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                          32:05
 31 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha                            33:30
 32 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                       33:53
 33 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                          34:24
 34 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                            36:54
 35 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                            37:41
 36 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                            39:23
 37 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   39:53
 38 Sam Oomen (Ned) Team Giant-Alpecin                           40:47
 39 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team                         42:51
 40 Winner Anacona (Col) Movistar Team                           43:20
 41 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team                     44:29
 42 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida                     44:58
 43 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                47:44
 44 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                         48:32
 45 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                     49:37
 46 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                          50:17
 47 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        51:32
 48 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-GreenEdge                51:54
 49 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                               52:50
 50 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice               52:57
 51 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       54:24
 52 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha                         54:47
 53 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  55:17
 54 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton                    55:25
 55 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                      55:35
 56 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                55:56
 57 Antwan Tolhoek (Ned) Roompot - Oranje Peloton                57:07
 58 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida                      57:10
 59 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                    57:16
 60 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                          57:21
 61 Jonas Koch (Ger) Verva Activejet                             58:52
 62 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton                59:04
 63 Christian Knees (Ger) Team Sky                               59:14
 64 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                                  59:41
 65 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale                           01:00:53
 66 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha                      01:02:10
 67 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton         01:02:16
 68 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin           01:02:58
 69 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha                      01:03:24
 70 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step              01:03:25
 71 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge                    01:03:49
 72 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin                  01:03:56
 73 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth                          01:04:26
 74 Kristijan Koren (Slo) Cannondale                          01:04:48
 75 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling                        01:05:03
 76 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                  01:05:14
 77 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                   01:05:19
 78 Nico Brüngger (Swi) Team Roth                             01:06:12
 79 Adam Stachowiak (Pol) Verva Activejet                     01:07:28
 80 Bruno Pires (Por) Team Roth                               01:07:51
 81 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step                    01:07:56
 82 Kévin Reza (Fra) FDJ                                      01:07:58
 83 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida                     01:08:50
 84 Matthias Krizek (Aut) Team Roth                           01:10:09
 85 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo                     01:10:42
 86 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data          01:11:04
 87 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                      01:11:18
 88 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge                      01:12:01
 89 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                        01:12:40
 90 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                   01:12:48
 91 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling                            01:13:35
 92 Toms Skujins (Lat) Cannondale                             01:13:51
 93 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                       01:14:30
 94 Matti Breschel (Den) Cannondale                           01:15:10
 95 Jiri Polnicky (Cze) Verva Activejet                       01:17:04
 96 Michel Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton              01:18:20
 97 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge                          01:18:29
 98 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo                 01:18:30
 99 Michał Podlaski (Pol) Verva Activejet                     01:18:37
100 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-GreenEdge                 01:19:41
101 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice                  01:19:45
102 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo                         01:20:08
103 Mario Costa (Por) Lampre - Merida                         01:20:46
104 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin              01:20:59
105 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                   01:22:00
106 Fernando Gaviria (Col) Etixx - Quick-Step                 01:26:51
107 Martin Kohler (Swi) Team Roth                             01:27:40
108 Jesse Sergent (NZl) AG2R La Mondiale                      01:27:48
109 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team                          01:27:56
110 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo                  01:28:02
111 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                            01:29:47
112 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                  01:30:18
113 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale                   01:31:26
114 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data                    01:31:57
115 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice               01:32:28
116 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                         01:32:31
117 Valentin Baillifard (Swi) Team Roth                       01:32:47
118 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team                      01:33:19
119 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice               01:33:22
120 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team                            01:33:30
121 Stijn Devolder (Bel) Trek-Segafredo                       01:34:09
122 Colin Stüssi (Swi) Team Roth                              01:36:45
123 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida                         01:40:03
124 Tyler Farrar (USA) Dimension Data                         01:40:08
125 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida                      01:43:19
126 Lukas Jaun (Swi) Team Roth                                01:47:47

Klasyfikacja punktowa

  1 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step                    56 pkt
  2 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                                  26
  3 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                        20
  4 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team                               18
  5 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                            18
  6 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                        16
  7 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                             14
  8 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                         14
  9 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                            11
 10 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton                   10

Klasyfikacja górska

  1 Antwan Tolhoek (Ned) Roompot - Oranje Peloton                  104 pkt
  2 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton                   50
  3 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                            42
  4 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                        39
  5 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                        30
  6 Matthias Krizek (Aut) Team Roth                                 22
  7 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                             16
  8 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                         15
  9 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice                  15
 10 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                              15

Klasyfikacja drużynowa

  1 Team Katusha                                              93:12:34
  2 Movistar Team                                                04:53
  3 BMC Racing Team                                              07:33
  4 CCC Sprandi Polkowice                                        17:40
  5 IAM Cycling                                                  25:22
  6 Team Sky                                                     28:37
  7 Lampre - Merida                                              32:18
  8 Trek - Segafredo                                             39:05
  9 Team Giant - Alpecin                                         47:57
 10 Astana Pro Team                                              49:22
 11 Cannondale Team                                              50:03
 12 Team Lotto NL - Jumbo                                        50:58
 13 Verva Activejet                                              57:49
 14 Ag2r La Mondiale                                          01:04:40
 15 FDJ                                                       01:19:52
 16 Etixx - Quick Step                                        01:42:29
 17 Dimension Data                                            01:57:43
 18 Roompot Oranje Peloton                                    02:04:52
 19 Orica Greenedge                                           02:08:47
 20 Team Roth                                                 02:29:45
 21 Tinkoff                                                   03:25:44

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: