Tour de Slovénie 2016: etap 4

Alexander Porsev (Katusha) wygrał finałowy etap Wyścigu Dookoła Słowenii.

Rosjanin pokonał Rüdigera Seliga (Bora-Argon 18) i Kristiana Sbaragli (Dimension Data).

W klasyfikacji końcowej zwycięstwo odniósł Estończyk Rein Taaramäe (Katusha), wyprzedzając młodego Australijczyka Jacka Haiga (Orica-GreenEdge) i Czecha Jana Bartę (Bora-Argon 18).

Wyniki 4. etapu Tour de Slovénie 2016 (2.1), Rogaska Slatina - Novo Mesto (179,1 km):

  1 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                        4:27:46
  2 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18
  3 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
  4 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  5 Andrew Fenn (GBr) Team Sky
  6 David Per (Slo) Adria Mobil
  7 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
  8 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida
  9 Michele Viola (Ita) Meridiana Kamen Team
 10 Elia Viviani (Ita) Team Sky
 11 Andi Bajc (Slo) Amplatz - BMC
 12 Bruno Maltar (Cro) Radenska - Ljubljana
 13 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
 14 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini
 15 Ziga Groselj (Slo) Slovenia
 16 Maximilian Kuen (Aut) Amplatz - BMC
 17 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 18 Jack Haig (Aus) Orica-GreenEdge
 19 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team
 20 Peter Kusztor (Hun) Amplatz - BMC
 21 King Lok Cheung (HKg) Orica-GreenEdge
 22 Janez Brajkovic (Slo) Slovenia
 23 Matej Zahalka (Cze) SKC Tufo Prostejov
 24 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Androni Giocattoli - Sidermec
 25 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Bora-Argon 18
 26 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
 27 Michele Gazzarra (Ita) Norda - Mg. K Vis
 28 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 29 Hermann Pernsteiner (Aut) Amplatz - BMC
 30 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 31 Michele Scartezzini (Ita) Norda - Mg. K Vis
 32 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
 33 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
 34 Nicola Gaffurini (Ita) Norda - Mg. K Vis
 35 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 36 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil
 37 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil
 38 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni Giocattoli - Sidermec
 39 Mateo Frankovic (Cro) Meridiana Kamen Team
 40 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil
 41 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 42 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 43 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team
 44 Stefano Nardelli (Ita) Norda - Mg. K Vis                     00:13
 45 Robert Jenko (Slo) Radenska - Ljubljana
 46 Marek Canecky (Svk) Amplatz - BMC                            00:15
 47 Mirko Selvaggi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           00:19
 48 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 49 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
 50 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                          00:23
 51 Tomáš Koudela (Cze) SKC Tufo Prostejov                       00:25
 52 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team
 53 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 54 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida
 55 Matteo Rabottini (Ita) Meridiana Kamen Team
 56 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                        00:35
 57 Alex Peters (GBr) Team Sky                                   00:38
 58 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                                 00:49
 59 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team
 60 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF                              01:10
 61 Omar Fraile Matarranz (Spa) Dimension Data
 62 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida                          01:17
 63 Ziga Rucigaj (Slo) Radenska - Ljubljana
 64 Matic Grošelj (Slo) Slovenia
 65 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                             01:19
 66 Aydar Zakarin (Rus) Gazprom-Rusvelo                          01:23
 67 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 68 Marek Šipoš (Cze) SKC Tufo Prostejov                         01:33
 69 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge
 70 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18                      01:38
 71 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                          02:24
 72 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini                        02:53
 73 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini
 74 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini
 75 Matej Drinovec (Slo) Adria Mobil
 76 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18                        03:01
 77 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
 78 Jernej Švab (Slo) Slovenia                                   03:40
 79 Petr Hampl (Cze) SKC Tufo Prostejov
 80 Uros Repse (Slo) Meridiana Kamen Team
 81 David Jabuka (Cro) Meridiana Kamen Team
 82 Jon Bozic (Slo) Adria Mobil
 83 Andreas Umhaller (Aut) Amplatz - BMC
 84 Tadej Logar (Slo) Slovenia
 85 Federico Zurlo (Ita) Lampre - Merida
 86 Lukas Matula (Cze) SKC Tufo Prostejov
 87 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge
 88 Rok Korosec (Slo) Radenska - Ljubljana
 89 Wojciech Pszczolarski (Pol) SKC Tufo Prostejov
 90 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
 91 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF
 92 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 93 Nils Politt (Ger) Team Katusha
 94 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 95 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff Team
 96 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 97 Alexander Evtushenko (Rus) Gazprom-Rusvelo
 98 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        03:48
 99 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini
100 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini
101 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini
102 Nick Dougall (RSA) Dimension Data                            03:49
103 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
104 Jan Tratnik (Slo) Amplatz - BMC
105 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
106 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil                           03:54
107 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini
108 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
109 Marko Kump (Slo) Lampre - Merida                             03:57
110 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Team Sky
111 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             05:21
112 Jure Miskulin (Slo) Radenska - Ljubljana                     06:49
113 Izidor Penko (Slo) Radenska - Ljubljana
114 Tilen Finkst (Slo) Radenska - Ljubljana
115 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                         06:53
116 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
117 Giacomo Giuliani (Ita) Norda - Mg. K Vis                     07:10
118 Gian Marco Di Francesco (Ita) Norda - Mg. K Vis              07:12
119 Ludek Lichnovský (Cze) SKC Tufo Prostejov                    07:23
120 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                             07:29
121 Matej Štibingr (Cze) SKC Tufo Prostejov
122 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
123 Luka Cotar (Slo) Slovenia
124 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
DNF Niccolo' Salvietti (Ita) Norda - Mg. K Vis
DNF Aleksei Tcatevich (Rus) Team Katusha
DNF Davide Mucelli (Ita) Meridiana Kamen Team
DNF Marko Pavlic (Slo) SLO
DNF Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky
DNF Domen Novak (Slo) Adria Mobil

Klasyfikacja końcowa:

  1 Rein Taaramae (Est) Team Katusha                          15:10:29
  2 Jack Haig (Aus) Orica-GreenEdge                              01:42
  3 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                                02:38
  4 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Androni Giocattoli - Sider     02:47
  5 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil                                02:48
  6 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            02:57
  7 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Bora-Argon 18           03:00
  8 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           03:14
  9 Janez Brajkovic (Slo) Slovenia                               03:15
 10 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        03:27
 11 Michele Gazzarra (Ita) Norda - Mg. K Vis                     03:28
 12 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           03:45
 13 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                                 04:04
 14 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni Giocattoli -     04:17
 15 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec          04:53
 16 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF                              05:04
 17 Hermann Pernsteiner (Aut) Amplatz - BMC                      05:12
 18 Nicola Gaffurini (Ita) Norda - Mg. K Vis
 19 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team                               05:13
 20 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida                          05:56
 21 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil                            05:57
 22 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                       07:19
 23 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18                           07:49
 24 Omar Fraile Matarranz (Spa) Dimension Data                   07:57
 25 Peter Kusztor (Hun) Amplatz - BMC                            09:04
 26 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team                           09:23
 27 Stefano Nardelli (Ita) Norda - Mg. K Vis                     09:35
 28 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                        11:17
 29 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                           11:54
 30 Mirko Selvaggi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           12:49
 31 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        13:08
 32 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                             13:11
 33 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo                           13:51
 34 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                14:53
 35 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec          15:15
 36 Matteo Rabottini (Ita) Meridiana Kamen Team                  15:51
 37 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18                      16:09
 38 Tomáš Koudela (Cze) SKC Tufo Prostejov                       16:25
 39 Ziga Rucigaj (Slo) Radenska - Ljubljana                      17:39
 40 Maximilian Kuen (Aut) Amplatz - BMC                          17:49
 41 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             18:02
 42 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge                        18:06
 43 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF                              18:52
 44 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky                         20:47
 45 Nils Politt (Ger) Team Katusha                               21:04
 46 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                          21:06
 47 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini                22:11
 48 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        22:54
 49 Michele Scartezzini (Ita) Norda - Mg. K Vis                  23:13
 50 Matej Zahalka (Cze) SKC Tufo Prostejov                       23:31
 51 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff Team                  23:35
 52 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team               23:38
 53 Bruno Maltar (Cro) Radenska - Ljubljana                      23:52
 54 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             24:03
 55 David Per (Slo) Adria Mobil                                  25:29
 56 Uros Repse (Slo) Meridiana Kamen Team                        26:06
 57 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini               26:26
 58 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                         26:29
 59 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
 60 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18                        26:37
 61 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                             26:39
 62 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge                        26:40
 63 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF
 64 King Lok Cheung (HKg) Orica-GreenEdge                        27:05
 65 Ziga Groselj (Slo) Slovenia                                  27:22
 66 Izidor Penko (Slo) Radenska - Ljubljana                      27:39
 67 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                           27:40
 68 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       27:48
 69 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                  28:14
 70 Rok Korosec (Slo) Radenska - Ljubljana                       28:56
 71 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         29:16
 72 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                   29:36
 73 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                         29:51
 74 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                          30:22
 75 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                    30:55
 76 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini                       31:02
 77 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    31:40
 78 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18                            31:57
 79 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                          31:58
 80 Jan Tratnik (Slo) Amplatz - BMC                              32:03
 81 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil                                 32:28
 82 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    32:32
 83 Marek Šipoš (Cze) SKC Tufo Prostejov                         33:02
 84 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                            33:33
 85 Marek Canecky (Svk) Amplatz - BMC                            33:35
 86 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini                        33:36
 87 Jernej Švab (Slo) Slovenia                                   33:50
 88 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            34:10
 89 Matej Drinovec (Slo) Adria Mobil                             34:12
 90 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          34:18
 91 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo                           35:05
 92 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                        35:13
 93 Aydar Zakarin (Rus) Gazprom-Rusvelo                          35:25
 94 Matic Grošelj (Slo) Slovenia                                 35:42
 95 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini                     35:54
 96 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil                           36:10
 97 Petr Hampl (Cze) SKC Tufo Prostejov                          36:14
 98 Federico Zurlo (Ita) Lampre - Merida                         36:19
 99 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              37:19
100 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team                                37:29
101 Gian Marco Di Francesco (Ita) Norda - Mg. K Vis              37:48
102 Andi Bajc (Slo) Amplatz - BMC                                37:56
103 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team                              38:13
104 Marko Kump (Slo) Lampre - Merida                             39:10
105 Tadej Logar (Slo) Slovenia                                   39:20
106 Andrew Fenn (GBr) Team Sky                                   40:07
107 Alex Peters (GBr) Team Sky                                   40:08
108 Lukas Matula (Cze) SKC Tufo Prostejov                        40:09
109 Giacomo Giuliani (Ita) Norda - Mg. K Vis                     40:12
110 Andreas Umhaller (Aut) Amplatz - BMC                         40:24
111 Wojciech Pszczolarski (Pol) SKC Tufo Prostejov               40:36
112 Mateo Frankovic (Cro) Meridiana Kamen Team                   41:39
113 Luka Cotar (Slo) Slovenia                                    42:57
114 Michele Viola (Ita) Meridiana Kamen Team                     43:59
115 Jon Bozic (Slo) Adria Mobil                                  44:08
116 Robert Jenko (Slo) Radenska - Ljubljana                      44:13
117 Matej Štibingr (Cze) SKC Tufo Prostejov                      45:10
118 Jure Miskulin (Slo) Radenska - Ljubljana                     46:02
119 David Jabuka (Cro) Meridiana Kamen Team                      48:01
120 Tilen Finkst (Slo) Radenska - Ljubljana                      48:42
121 Alexander Evtushenko (Rus) Gazprom-Rusvelo                   48:57
122 Nick Dougall (RSA) Dimension Data                            50:08
123 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Team Sky                     50:39
124 Ludek Lichnovský (Cze) SKC Tufo Prostejov                    53:36

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: