Ster ZLM Toer 2016: etap 5

Sep Vanmarcke (LottoNL - Jumbo) wygrał Ster ZLM Toer GP Jan van Heeswijk. Ostatni etap zabrał Wim Stroetinga (Parkhotel Valkenburg).

31-letni Holender wyprzedził na mecie dwójkę z LottoNL-Jumbo - Dylana Groenewegena i Vanmarcke'a.

W klasyfikacji końcowej Vanmarcke o 6 sekund pokonał Seana de Bie (Lotto Soudal) oraz o 16 sekund zwycięzcę prologu - drużynowego znajomka Josa van Emdena.

Wyniki 5. etapu Ster ZLM Toer 2016 (2.1), Someren - Boxtel (186 km):

  1 Wim Stroetinga (Ned) Parkhotel Valkenburg                          3:55:36
  2 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
  3 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo
  4 Timothy Dupont (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
  5 Kenny De Haes (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  6 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  7 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
  8 Coen Vermeltfoort (Ned) Cyclingteam Join-S / De Rijke
  9 Max Walscheid (Ger) Team Giant-Alpecin
 10 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale Pro Cycling
 11 Gianni Vermeersch (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
 12 André Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 13 Luuc Bugter (Ned) Cyclingteam Join-S / De Rijke
 14 Davy Gunst (Ned) Rabobank Development Team
 15 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team
 16 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling
 17 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits
 18 Oscar Riesebeek (Ned) Metec TKH
 19 Jetse Bol (Ned) Cyclingteam Join-S / De Rijke
 20 Gerry Druyts (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 21 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
 22 Jeroen Meijers (Ned) Rabobank Development Team
 23 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 24 Dennis Coenen (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 25 Soren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin
 26 Floris Gerfs (Ned) BMC Racing Team
 27 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step
 28 Stan Godrie (Ned) Rabobank Development Team
 29 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 30 Eugert Zhupa (Alb) Wilier - Southeast
 31 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 32 Joeri Calleeuw (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
 33 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 34 Peter Lenderink (Ned) Rabobank Development Team
 35 Tom Vermeer (Ned) Baby-Dump Cyclingteam
 36 Tim Merlier (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 37 Adriaan Janssen (Ned) Cyclingteam Jo Piels
 38 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 39 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
 40 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step
 41 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 42 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
 43 Ivar Slik (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 44 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 45 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 46 Tim Kerkhof (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 47 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling
 48 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
 49 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 50 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 51 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 52 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
 53 Rick Ottema (Ned) Baby-Dump Cyclingteam
 54 Yoeri Havik (Ned) Team 3M
 55 Dries Hollanders (Bel) Metec TKH
 56 Xandro Meurisse (Bel) Crelan-Vastgoedservice 
 57 Gert-Jan Bosman (Ned) Cyclingteam Jo Piels
 58 Thijs Zonneveld (Ned) Parkhotel Valkenburg 
 59 Joris Blokker (Ned) Parkhotel Valkenburg
 60 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
 61 Martijn Tusveld (Ned) Rabobank Development Team
 62 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale Pro Cycling
 63 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 64 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling
 65 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 66 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
 67 Marco Doets (Ned) Baby-Dump Cyclingteam
 68 Rens Te Stroet (Ned) Cyclingteam Jo Piels
 69 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
 70 Bob Schoonbroodt (Ned) Team 3M
 71 Jaap De Man (Ned) Team 3M
 72 Jelle Nieuwpoort (Ned) Rabobank Development Team
 73 Merijn Korevaar (Ned) Rabobank Development Team
 74 Filippo Pozzato (Ita) Wilier - Southeast
 75 Arno Van Der Zwet (Ned) Metec TKH
 76 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 77 Harry Sweering (Ned) Baby-Dump Cyclingteam
 78 Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Metec TKH
 79 Phillip Gaimon (USA) Cannondale Pro Cycling
 80 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
 81 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling
 82 Aimé Degendt (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 83 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 84 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 85 Rob Peeters (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 86 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step
 87 Jan-Willem Van Schip (Ned) Cyclingteam Join-S / De Rijke
 88 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 89 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 90 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 91 Jasper Ockeloen (Ned) Parkhotel Valkenburg                           00:55
 92 Taco Van Der Hoorn (Ned) Cyclingteam Join-S / De Rijke
 93 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                    00:57
 94 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
 95 Rob Ruijgh (Ned) Crelan-Vastgoedservice
 96 Wout Van Aert (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 97 Arvid De Kleijn (Ned) Cyclingteam Jo Piels                           01:07
 98 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert                             01:18
 99 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo                             01:26
100 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
101 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                               01:35
102 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
103 Wouter Mol (Ned) Cyclingteam Join-S / De Rijke                       01:41
104 Ike Groen (Ned) Cyclingteam Join-S / De Rijke                        01:50
105 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
106 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
107 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                                    01:51
108 Michael Vingerling (Ned) Team 3M
109 Jimmy Janssens (Bel) Team 3M                                         02:11
110 Laurent Evrard (Bel) Team 3M
111 Dick Janssens (Ned) Team 3M
112 Liam Bertazzo (Ita) Wilier - Southeast
113 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                               02:38
114 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                          02:49
115 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
116 Mirko Tedeschi (Ita) Wilier - Southeast
117 Jakub Mareczko (Ita) Wilier - Southeast
118 Twan Brusselman (Ned) Cyclingteam Jo Piels                           03:17
119 Twan Van Den Brand (Ned) Cyclingteam Jo Piels                        03:18
120 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                             03:26
121 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling
122 Jochem Hoekstra (Ned) Parkhotel Valkenburg                           03:38
123 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Oranje Peloton
124 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                                    05:23
125 Thomas Scully (NZl) Drapac Professional Cycling                      06:53
DNF Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step
DNF Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling
DNF Leigh Howard (Aus) IAM Cycling
DNF Jens Mouris (Ned) Drapac Professional Cycling
DNF Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling
DNF Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Jordi Talen (Ned) Cyclingteam Join-S / De Rijke
DNF Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems Cycling Team

Klasyfikacja końcowa:

  1 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo                            17:51:37
  2 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                                       00:06
  3 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                               00:16
  4 Soren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin                        00:20
  5 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step                           00:27
  6 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                        00:30
  7 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale Pro Cycling                    00:31
  8 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                  00:32
  9 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                                   00:34
 10 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                            00:35
 11 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             00:36
 12 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits                      00:39
 13 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                               00:40
 14 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 15 Jetse Bol (Ned) Cyclingteam Join-S / De Rijke                        00:48
 16 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 17 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step                                00:50
 18 Oscar Riesebeek (Ned) Metec TKH                                      00:52
 19 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Oranje Peloton                     00:53
 20 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 21 Martijn Tusveld (Ned) Rabobank Development Team                      00:54
 22 Gianni Vermeersch (Bel) Veranda's Willems Cycling Team               00:55
 23 Floris Gerfs (Ned) BMC Racing Team
 24 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling                                      00:59
 25 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                 01:02
 26 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
 27 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits                   01:03
 28 Jeroen Meijers (Ned) Rabobank Development Team                       01:04
 29 Laurent Evrard (Bel) Team 3M                                         01:05
 30 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team                                   01:12
 31 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits                         01:14
 32 Timothy Dupont (Bel) Veranda's Willems Cycling Team                  01:17
 33 Peter Lenderink (Ned) Rabobank Development Team                      01:21
 34 Rick Ottema (Ned) Baby-Dump Cyclingteam                              01:24
 35 Jan-Willem Van Schip (Ned) Cyclingteam Join-S / De Rijke             01:25
 36 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling                                        01:33
 37 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton                     01:41
 38 Marco Doets (Ned) Baby-Dump Cyclingteam                              01:49
 39 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                     01:50
 40 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                               01:58
 41 Eugert Zhupa (Alb) Wilier - Southeast                                02:02
 42 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                 02:09
 43 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Oranje Peloton                   02:18
 44 Adriaan Janssen (Ned) Cyclingteam Jo Piels
 45 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                           02:34
 46 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                                    02:38
 47 Tim Kerkhof (Ned) Roompot - Oranje Peloton                           02:42
 48 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling                        02:43
 49 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits                  02:46
 50 Coen Vermeltfoort (Ned) Cyclingteam Join-S / De Rijke                02:50
 51 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits                     02:52
 52 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                              02:55
 53 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits                    03:02
 54 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                              03:08
 55 Joeri Calleeuw (Bel) Veranda's Willems Cycling Team                  03:10
 56 Filippo Pozzato (Ita) Wilier - Southeast                             03:13
 57 Gerry Druyts (Bel) Crelan-Vastgoedservice                            03:32
 58 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step                                  03:45
 59 Jasper Ockeloen (Ned) Parkhotel Valkenburg                           03:51
 60 Rob Ruijgh (Ned) Crelan-Vastgoedservice                              03:58
 61 Xandro Meurisse (Bel) Crelan-Vastgoedservice                         04:00
 62 Dennis Coenen (Bel) Crelan-Vastgoedservice                           04:09
 63 Wout Van Aert (Bel) Crelan-Vastgoedservice                           04:42
 64 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                                     04:47
 65 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                                04:58
 66 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert                             05:24
 67 Taco Van Der Hoorn (Ned) Cyclingteam Join-S / De Rijke               05:54
 68 Liam Bertazzo (Ita) Wilier - Southeast                               05:56
 69 Tom Vermeer (Ned) Baby-Dump Cyclingteam                              05:57
 70 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo                             06:27
 71 Dries Hollanders (Bel) Metec TKH                                     07:04
 72 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                                    07:18
 73 Thomas Scully (NZl) Drapac Professional Cycling                      07:38
 74 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton                         07:56
 75 Tim Merlier (Bel) Crelan-Vastgoedservice                             08:01
 76 Luuc Bugter (Ned) Cyclingteam Join-S / De Rijke                      08:07
 77 Stan Godrie (Ned) Rabobank Development Team                          08:13
 78 Dick Janssens (Ned) Team 3M                                          08:25
 79 Davy Gunst (Ned) Rabobank Development Team                           08:35
 80 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits                     08:50
 81 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                                    08:52
 82 Bob Schoonbroodt (Ned) Team 3M                                       09:09
 83 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                    09:10
 84 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                                   09:14
 85 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale Pro Cycling                    09:17
 86 Arno Van Der Zwet (Ned) Metec TKH                                    09:37
 87 Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Metec TKH                                   09:39
 88 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                               09:52
 89 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                          10:00
 90 Aimé Degendt (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                     10:15
 91 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                             10:21
 92 Michael Vingerling (Ned) Team 3M
 93 Rens Te Stroet (Ned) Cyclingteam Jo Piels                            10:37
 94 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling                          10:44
 95 Phillip Gaimon (USA) Cannondale Pro Cycling                          11:04
 96 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                               11:15
 97 Jimmy Janssens (Bel) Team 3M                                         11:28
 98 Twan Van Den Brand (Ned) Cyclingteam Jo Piels                        12:27
 99 Joris Blokker (Ned) Parkhotel Valkenburg                             12:41
100 Twan Brusselman (Ned) Cyclingteam Jo Piels
101 Jochem Hoekstra (Ned) Parkhotel Valkenburg                           12:44
102 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits                 12:49
103 Arvid De Kleijn (Ned) Cyclingteam Jo Piels                           13:18
104 Ike Groen (Ned) Cyclingteam Join-S / De Rijke                        13:23
105 Ivar Slik (Ned) Roompot - Oranje Peloton                             13:27
106 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling                       13:45
107 Wouter Mol (Ned) Cyclingteam Join-S / De Rijke                       13:49
108 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                  14:07
109 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                        14:26
110 Harry Sweering (Ned) Baby-Dump Cyclingteam                           14:33
111 André Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton                           17:25
112 Yoeri Havik (Ned) Team 3M                                            17:27
113 Gert-Jan Bosman (Ned) Cyclingteam Jo Piels                           18:37
114 Jaap De Man (Ned) Team 3M                                            19:35
115 Jakub Mareczko (Ita) Wilier - Southeast                              21:11
116 Max Walscheid (Ger) Team Giant-Alpecin                               21:19
117 Merijn Korevaar (Ned) Rabobank Development Team                      21:22
118 Mirko Tedeschi (Ita) Wilier - Southeast                              22:23
119 Kenny De Haes (Bel) Wanty - Groupe Gobert                            22:49
120 Jelle Nieuwpoort (Ned) Rabobank Development Team                     22:52
121 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling                     25:48
122 Rob Peeters (Bel) Crelan-Vastgoedservice                             26:36
123 Wim Stroetinga (Ned) Parkhotel Valkenburg                            34:46
124 Thijs Zonneveld (Ned) Parkhotel Valkenburg                           35:04
125 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                                    43:30

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: