Giro del Trentino Alto Adige – Südtirol 2016: etap 2

Zespół Rabo Liv wygrał drugi etap Giro del Trentino Alto Adige – Südtirol. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymała liderka holenderskiej ekipy - Katarzyna Niewiadoma.

Ekipa w składzie Katarzyna Niewiadoma, Thalita de Jong, Yara Kastelijn, Moniek Tenniglo i Jeanne Korevaar wygrała jazdę drużynową na czas na dystansie 11 kilometrów, o cztery sekundy pokonując drużynę Lotto Soudal Ladies prowadzoną przez Claudię Lichtenberg.

Trzecie miejsce, ze stratą 24 sekund, zajęły zawodniczki Top Girls Fassa Bortolo, pracujące na trzecią wczoraj Sorayę Paladin.

Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej umocniła się wczorajsza triumfatorka - Katarzyna Niewiadoma. Polka o przypieczętowanie zwycięstwa walczyła będzie na popołudniowym odcinku między Vigo Cavedine i Cavedine (69,8 km).

Wyniki 2. etapu Giro del Trentino Alto Adige – Südtirol (2.1), Cavedine - Cavedine (11,5 km; jazda drużynowa na czas):

1. Rabo Liv                                              18:36
2. Lotto Soudal Ladies                                   00:04
3. Top Girls Fassa Bortolo                               00:24
4. Servetto Footon                                       00:27
5. S.C. Michela Fanini                                   00:28
6. Inpa-Bianchi                                          00:47
7. Reprezentacja Holandii
8. Bepink                                                00:49
9. BTC City Ljubljana                                    00:55
10. Lensworld Zannata
11. Astana                                               01:14
12. Ale Cipollini                                        01:17
13. Top Sport Vlaanderen - Etixx                         01:22
14. Reprezentacja Austrii                                01:51
15. Vitalogic Astrokalb                                  02:15
16. Hagens Berman                                        02:22
17. Aromitalia Vaiano                                    02:47
18. Tre Colli Chirio                                     03:13

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

1. Katarzyna Niewiadoma (Rabo Liv)                     3:13:08
2. Claudia Lichtenberg (Lotto Soudal Ladies)             00:36
3. Soraya Paladin (Top Girls Fassa Bortolo)              00:56
4. Edwige Pitel (S.C. Michela Fanini)                    01:00
5. Olga Zabelinskaya (Bepink)                            01:21
6. Ksenia Tuahi (Bepink)
7. Irene Bitto (Top Girls Fassa Bortolo)                 01:25
8. Thalita De Jong (Rabo Liv)                            04:39
9. Susanna Zorzi (Lotto Soudal Ladies)                   04:43
10. Asja Paladin (Top Girls Fassa Bortolo)               05:03

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: