Tour de Suisse 2016: etap 8

Hiszpan Ion Izagirre (Movistar Team) wygrał w Davos na trasie jazdy indywidualnej na czas o długości 16,8 km.

27-latek na pofałdowanej trasie o 18 sekund pokonał 22-letniego Kolumbijczyka Miguela Angela Lopeza (Astana) i o 19 sekund doświadczonego Szwajcara Fabiana Cancellarę (Trek-Segafredo).

14. rezultat zanotował powracający po kontuzji Maciej Bodnar (Tinkoff), natomiast przyzwoity 30. miejsce zajął lider ekipy Verva Activejet - Paweł Cieślik - który utrzymał 15. pozycję w klasyfikacji generalnej.

Dobrze wypadli kolarze CCC Sprandi Polkowice - 11. czas wykręcił Austriak Felix Grosschartner, a 15. Victor de la Parte.

Lopez, w peletonie znany jako "Superman", objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej i do ostatniego etapu przystąpi z zapasem 8 sekund nad Andrew Talanskym (Cannondale) i 16 sekund nad Izagirre.

Wczoraj czułem się kiepsko, więc postanowiłem trochę odpuścić i spróbować dzisiaj pojechać mocno. I faktycznie, nogi były silne i wiedziałem, że osiągam dobre czasy. Nie wiedziałem jednak jaki to da finalny wynik. Ostatecznie uplasowałem się na 11.miejscu, co mnie zaskoczyło, bo nie uważam się za czasowca

– powiedział Felix Grossschartner.

Na pewno sprzyjała mi dzisiaj trasa. Było kilka bardzo technicznych, ale też szybkich zjazdów. W młodości trenowałem narciarstwo, więc dobrze sobie radzę z braniem zakrętów przy wysokiej prędkości. Też duży fragment czasówki prowadził pod górę, co przy mojej wadze również było dla mnie korzystne

- dodał kolarz CCC Sprandi Polkowice.

Bardzo dobrze pojechał Paweł Cieślik, który utrzymał swoje miejsce w klasyfikacji generalnej.

Pojechałem bardzo solidnie. Chłopacy udzielili mi cennych wskazówek, po tym jak sami pokonali trasę. Dodatkowo cały czas z wozu technicznego dostawałem informacje, co do pokonywania poszczególnych zakrętów. Dzięki temu nie traciłem cennych sekund i mogę być z siebie zadowolony

- stwierdził kolarz Verva Activejet.

Mniej pocieszony był natomiast jego kolega z zespołu Adam Stachowiak.

Już po starcie wiedziałem, że mogę wykręcić dobry wynik. Czułem się dobrze, a nogi kręciły się jeszcze lepiej. Niestety na jednym z zakrętów nie wyhamowałem i poleciałem w trawę. Kraksa nie była bolesna, ale straciłem na tym sporo sekund, dodatkowo moje morale spadły mocno w dół. Gdyby nie to, mógłbym osiągnąć całkiem fajny rezultat.

Wyniki 8. etapu Tour de Suisse 2016 (WT), Davos - Davos (16,8 km; jazda indywidualna na czas):

  1 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team                            21:31
  2 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                     00:18
  3 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo                       00:19
  4 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     00:21
  5 Andrew Talansky (USA) Cannondale                             00:23
  6 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team                     00:24
  7 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                          00:25
  8 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge
  9 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                00:33
 10 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                     00:34
 11 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
 12 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        00:42
 13 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                               00:43
 14 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team                             00:47
 15 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice               00:49
 16 Leopold Konig (Cze) Team Sky                                 00:51
 17 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                          00:52
 18 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                           00:53
 19 Rui Costa (Por) Lampre - Merida
 20 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                       00:56
 21 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      00:57
 22 Simon Spilak (Slo) Team Katusha                              01:03
 23 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                             01:04
 24 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling                           01:07
 25 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge
 26 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                         01:09
 27 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                       01:11
 28 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                     01:14
 29 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
 30 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet Team                     01:16
 31 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                               01:17
 32 Jesse Sergent (NZl) AG2R La Mondiale                         01:18
 33 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                          01:19
 34 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                          01:20
 35 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                          01:22
 36 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team
 37 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                            01:23
 38 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                01:24
 39 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team                          01:26
 40 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 41 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha
 42 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                               01:28
 43 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  01:30
 44 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida                             01:32
 45 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice               01:35
 46 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 47 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                    01:36
 48 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                         01:37
 49 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step
 50 Kévin Reza (Fra) FDJ                                         01:40
 51 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 52 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                                  01:42
 53 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  01:44
 54 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                              01:46
 55 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-GreenEdge                01:48
 56 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step                 01:49
 57 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                         01:50
 58 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo                           01:51
 59 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                          01:52
 60 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha                            01:54
 61 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                         01:56
 62 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 63 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     01:58
 64 Cédric Pineau (Fra) FDJ
 65 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                           01:59
 66 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge                             02:00
 67 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                              02:01
 68 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team
 69 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         02:02
 70 Christian Knees (Ger) Team Sky                               02:03
 71 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo                        02:05
 72 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       02:07
 73 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida
 74 Sam Oomen (Ned) Team Giant-Alpecin                           02:08
 75 Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet Team                   02:09
 76 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 77 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 78 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge                       02:10
 79 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 80 Davide Villella (Ita) Cannondale                             02:13
 81 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet Team                        02:14
 82 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton                02:16
 83 Bruno Pires (Por) Team Roth                                  02:17
 84 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                         02:18
 85 Mathew Hayman (Aus) Orica-GreenEdge                          02:19
 86 Jordi Simon (Spa) Verva ActiveJet Team                       02:20
 87 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-GreenEdge                    02:22
 88 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team                               02:23
 89 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha                         02:28
 90 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team                             02:30
 91 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling                               02:31
 92 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo                    02:33
 93 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 94 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
 95 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 96 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida                      02:34
 97 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step
 98 Fernando Gaviria (Col) Etixx - Quick-Step                    02:37
 99 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth
100 Antwan Tolhoek (Ned) Roompot - Oranje Peloton                02:39
101 Matthias Krizek (Aut) Team Roth
102 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
103 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale                              02:40
104 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
105 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   02:44
106 Martin Kohler (Swi) Team Roth                                02:45
107 Nico Brüngger (Swi) Team Roth
108 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton            02:46
109 Winner Anacona (Col) Movistar Team                           02:48
110 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                            02:53
111 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                      02:54
112 Colin Stüssi (Swi) Team Roth                                 02:57
113 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                     03:02
114 Valentin Baillifard (Swi) Team Roth                          03:04
115 Michel Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
116 Stijn Devolder (Bel) Trek-Segafredo                          03:05
117 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida                        03:06
118 Joe Dombrowski (USA) Cannondale
119 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice                     03:08
120 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
121 Kristijan Koren (Slo) Cannondale                             03:12
122 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                    03:19
123 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data                       03:24
124 Jiri Polnicky (Cze) Verva ActiveJet Team                     03:34
125 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  03:36
126 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                        03:39
127 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale                      03:42
128 Toms Skujins (Lat) Cannondale                                03:44
129 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin
130 Michał Podlaski (Pol) Verva ActiveJet Team                   03:46
131 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin                     03:47
132 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida                         03:50
133 Matti Breschel (Den) Cannondale                              03:51
134 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo                            03:54
135 Lukas Jaun (Swi) Team Roth                                   04:00
136 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         04:08
137 Mario Costa (Por) Lampre - Merida                            04:27
138 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                     04:47
139 Tyler Farrar (USA) Dimension Data                            04:50
140 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida                            05:01

Klasyfikacja generalna po 8. etapie:

  1 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                  29:32:03
  2 Andrew Talansky (USA) Cannondale                             00:08
  3 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team                            00:16
  4 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      00:18
  5 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                          00:52
  6 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     01:21
  7 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                     01:26
  8 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                01:30
  9 Simon Spilak (Slo) Team Katusha                              01:31
 10 Rui Costa (Por) Lampre - Merida                              02:09
 11 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                         05:14
 12 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice               05:42
 13 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team                          05:47
 14 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                         07:56
 15 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet Team                     08:26
 16 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida                             09:04
 17 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                              10:13
 18 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              10:35
 19 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                               11:00
 20 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                         11:39
 21 Jordi Simon (Spa) Verva ActiveJet Team                       14:04
 22 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo                           14:47
 23 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice              18:17
 24 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                           20:02
 25 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       20:08
 26 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                             21:11
 27 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                    23:07
 28 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         23:12
 29 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                          25:09
 30 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                       25:13
 31 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        28:13
 32 Joe Dombrowski (USA) Cannondale                              28:20
 33 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   28:52
 34 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha
 35 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                          29:46
 36 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                            30:45
 37 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                            33:29
 38 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                            34:33
 39 Sam Oomen (Ned) Team Giant-Alpecin                           34:46
 40 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                       39:13
 41 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida                     39:52
 42 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       40:01
 43 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team                         40:30
 44 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-GreenEdge                40:44
 45 Leopold Konig (Cze) Team Sky                                 41:17
 46 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                          41:37
 47 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                41:50
 48 Winner Anacona (Col) Movistar Team                           42:03
 49 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team                     42:08
 50 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                         42:38
 51 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                     42:41
 52 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge                       42:57
 53 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        45:38
 54 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                               45:54
 55 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                    46:15
 56 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                              46:26
 57 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                                  47:26
 58 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                      47:43
 59 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice               48:19
 60 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  48:21
 61 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton                48:29
 62 Christian Knees (Ger) Team Sky                               48:44
 63 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton                    49:24
 64 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet Team                        50:19
 65 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                          50:25
 66 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                51:33
 67 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step                 51:59
 68 Antwan Tolhoek (Ned) Roompot - Oranje Peloton                52:01
 69 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida                      52:04
 70 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin              52:23
 71 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin                     52:24
 72 Kévin Reza (Fra) FDJ                                         52:38
 73 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge                       52:39
 74 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         53:04
 75 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha                         53:30
 76 Kristijan Koren (Slo) Cannondale                             53:38
 77 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha                         53:39
 78 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                     54:04
 79 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha                         55:32
 80 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale                              55:47
 81 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton            56:15
 82 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      56:39
 83 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step                       57:21
 84 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling                           58:07
 85 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth                             58:25
 86 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                            59:03
 87 Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet Team                   59:04
 88 Mathew Hayman (Aus) Orica-GreenEdge                          59:07
 89 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo                        59:32
 90 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                        59:33
 91 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                         59:46
 92 Matti Breschel (Den) Cannondale                              59:50
 93 Nico Brüngger (Swi) Team Roth                             01:00:11
 94 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge                      01:00:51
 95 Matthias Krizek (Aut) Team Roth                           01:01:29
 96 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                        01:01:30
 97 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo                    01:01:39
 98 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida                     01:01:54
 99 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling                            01:02:25
100 Jiri Polnicky (Cze) Verva ActiveJet Team                  01:02:41
101 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data          01:03:12
102 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                   01:04:24
103 Bruno Pires (Por) Team Roth                               01:04:52
104 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                       01:05:52
105 Davide Villella (Ita) Cannondale                          01:06:42
106 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo                 01:06:58
107 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge                          01:07:28
108 Michel Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton              01:07:45
109 Toms Skujins (Lat) Cannondale                             01:07:57
110 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-GreenEdge                 01:08:35
111 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice                  01:08:44
112 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                    01:09:14
113 Michał Podlaski (Pol) Verva ActiveJet Team                01:09:22
114 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo                         01:09:33
115 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin              01:09:49
116 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                   01:10:50
117 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                          01:12:32
118 Mario Costa (Por) Lampre - Merida                         01:13:50
119 Fernando Gaviria (Col) Etixx - Quick-Step                 01:15:41
120 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                            01:15:49
121 Martin Kohler (Swi) Team Roth                             01:16:30
122 Jesse Sergent (NZl) AG2R La Mondiale                      01:16:47
123 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team                          01:16:55
124 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team                      01:19:21
125 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo                  01:19:22
126 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale                   01:20:16
127 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                  01:21:03
128 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team                            01:21:58
129 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice               01:22:12
130 Stijn Devolder (Bel) Trek-Segafredo                       01:23:08
131 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice               01:23:13
132 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data                    01:23:17
133 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                         01:23:51
134 Valentin Baillifard (Swi) Team Roth                       01:24:07
135 Colin Stüssi (Swi) Team Roth                              01:25:35
136 Tyler Farrar (USA) Dimension Data                         01:28:58
137 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida                         01:29:02
138 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida                      01:32:09
139 Lukas Jaun (Swi) Team Roth                                01:36:37
140 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team                          01:39:11

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: