Tour de Slovénie 2016: etap 3

Diego Ulissi (Lampre-Merida) wygrał jazdę indywidualną na trzecim etapie Wyścigu Dookoła Słowenii.

Włoch na dystansie 16,8 km pokonał o 4 sekundy lidera wyścigu Reina Taaramae (Katusha) oraz o 52 sekundy Omara Fraile (Dimension Data).

Paweł Poljański (Tinkoff) wykręcił 27 czas, słabszy od zwycięzcy o 2:14.

Wyniki 3. etapu Tour de Slovénie 2016 (2.1), Celje - Celjska Koca (16,8 km):

  1 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                        28:23:00
  2 Rein Taaramae (Est) Team Katusha                             00:04
  3 Omar Fraile Matarranz (Spa) Dimension Data                   00:52
  4 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    01:10
  5 Jack Haig (Aus) Orica-GreenEdge
  6 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                                01:14
  7 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                         01:22
  8 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Bora-Argon 18           01:23
  9 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                                 01:24
 10 Jan Tratnik (Slo) Amplatz - BMC                              01:28
 11 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            01:29
 12 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        01:32
 13 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18                        01:44
 14 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF                              01:46
 15 Alex Peters (GBr) Team Sky                                   01:48
 16 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec          01:49
 17 Janez Brajkovic (Slo) Slovenia
 18 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil                                01:51
 19 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                             01:58
 20 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Androni Giocattoli - Sider     02:01
 21 Michele Gazzarra (Ita) Norda - Mg. K Vis                     02:04
 22 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini
 23 Peter Kusztor (Hun) Amplatz - BMC                            02:07
 24 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 25 Hermann Pernsteiner (Aut) Amplatz - BMC                      02:09
 26 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team                               02:12
 27 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team                           02:14
 28 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF                           02:17
 29 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           02:20
 30 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        02:21
 31 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky                         02:23
 32 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec          02:26
 33 Matteo Rabottini (Ita) Meridiana Kamen Team
 34 Nicola Gaffurini (Ita) Norda - Mg. K Vis                     02:30
 35 Bruno Maltar (Cro) Radenska - Ljubljana                      02:33
 36 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           02:35
 37 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida                          02:36
 38 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni Giocattoli 
 39 Domen Novak (Slo) Adria Mobil                                02:41
 40 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18                           02:42
 41 Michele Scartezzini (Ita) Norda - Mg. K Vis                  02:44
 42 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida
 43 Federico Zurlo (Ita) Lampre - Merida                         02:47
 44 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                        02:48
 45 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              02:49
 46 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                   02:50
 47 Andi Bajc (Slo) Amplatz - BMC                                02:51
 48 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini                       02:53
 49 Nils Politt (Ger) Team Katusha                               02:58
 50 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 51 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                             03:02
 52 Stefano Nardelli (Ita) Norda - Mg. K Vis                     03:03
 53 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                03:09
 54 Gian Marco Di Francesco (Ita) Norda - Mg. K Vis              03:14
 55 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                    03:23
 56 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 57 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             03:30
 58 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge                        03:32
 59 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                       03:33
 60 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil                            03:35
 61 Mirko Selvaggi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           03:37
 62 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky                          03:38
 63 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18                      03:39
 64 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            03:44
 65 Marko Pavlic (Slo) Solvenia                                  03:45
 66 Maximilian Kuen (Aut) Amplatz - BMC                          03:49
 67 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo                           03:50
 68 Aydar Zakarin (Rus) Gazprom-Rusvelo                          03:56
 69 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini                        03:57
 70 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge                        03:58
 71 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF
 72 Izidor Penko (Slo) Radenska - Ljubljana                      03:59
 73 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           04:05
 74 Marek Canecky (Svk) Amplatz - BMC
 75 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini               04:06
 76 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team
 77 Ziga Groselj (Slo) Solvenia                                  04:10
 78 Rok Korosec (Slo) Radenska - Ljubljana
 79 Tomáš Koudela (Cze) SKC Tufo Prostejov                       04:11
 80 Alexander Evtushenko (Rus) Gazprom-Rusvelo                   04:13
 81 Matej Zahalka (Cze) SKC Tufo Prostejov                       04:14
 82 David Per (Slo) Adria Mobil
 83 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                          04:15
 84 Tilen Finkst (Slo) Radenska - Ljubljana                      04:16
 85 Aleksei Tcatevich (Rus) Team Katusha                         04:17
 86 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo                           04:28
 87 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                           04:29
 88 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF                              04:30
 89 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
 90 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18                            04:35
 91 Jernej Švab (Slo) Solvenia                                   04:37
 92 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                          04:42
 93 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team               04:45
 94 Tadej Logar (Slo) Solvenia                                   04:47
 95 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         04:48
 96 Niccolo' Salvietti (Ita) Norda - Mg. K Vis
 97 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff Team                  04:52
 98 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    04:54
 99 Ziga Rucigaj (Slo) Radenska - Ljubljana                      04:55
100 King Lok Cheung (HKg) Orica-GreenEdge                        04:59
101 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                  05:05
102 Michele Viola (Ita) Meridiana Kamen Team
103 Giacomo Giuliani (Ita) Norda - Mg. K Vis                     05:06
104 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil                           05:11
105 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida
106 Petr Hampl (Cze) SKC Tufo Prostejov                          05:14
107 Antonio Santoro (Ita) Meridiana Kamen Team
108 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini                     05:36
109 Davide Mucelli (Ita) Meridiana Kamen Team
110 Marko Kump (Slo) Lampre - Merida
111 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       05:39
112 Uros Repse (Slo) Meridiana Kamen Team                        05:41
113 Andrew Fenn (GBr) Team Sky
114 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil                                 05:42
115 Marek Šipoš (Cze) SKC Tufo Prostejov                         05:43
116 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team                                05:53
117 Matej Drinovec (Slo) Adria Mobil                             05:54
118 Andreas Umhaller (Aut) Amplatz - BMC                         06:01
119 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                            06:02
120 Matej Štibingr (Cze) SKC Tufo Prostejov                      06:06
121 Nick Dougall (RSA) Dimension Data                            06:10
122 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Team Sky                     06:16
123 Lukas Matula (Cze) SKC Tufo Prostejov
124 Luka Cotar (Slo) Solvenia                                    06:18
125 Jon Bozic (Slo) Adria Mobil                                  06:22
126 Mateo Frankovic (Cro) Meridiana Kamen Team                   06:25
127 Matic Grošelj (Slo) Solvenia                                 06:29
128 David Jabuka (Cro) Meridiana Kamen Team                      06:41
129 Jure Miskulin (Slo) Radenska - Ljubljana                     06:56
130 Robert Jenko (Slo) Radenska - Ljubljana                      07:00
131 Ludek Lichnovský (Cze) SKC Tufo Prostejov                    07:03
132 Wojciech Pszczolarski (Pol) SKC Tufo Prostejov               08:06
DNF Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Rein Taaramae (Est) Team Katusha                          10:42:43
  2 Jack Haig (Aus) Orica-GreenEdge                              01:42
  3 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                                02:38
  4 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Androni Giocattoli - Sider     02:47
  5 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil                                02:48
  6 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            02:57
  7 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Bora-Argon 18           03:00
  8 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           03:14
  9 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                                 03:15
 10 Janez Brajkovic (Slo) Solvenia
 11 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        03:27
 12 Michele Gazzarra (Ita) Norda - Mg. K Vis                     03:28
 13 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           03:45
 14 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF                              03:54
 15 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni Giocattoli -     04:17
 16 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida                          04:39
 17 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec          04:53
 18 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team                               04:54
 19 Hermann Pernsteiner (Aut) Amplatz - BMC                      05:12
 20 Nicola Gaffurini (Ita) Norda - Mg. K Vis
 21 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                             05:42
 22 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil                            05:57
 23 Antonio Santoro (Ita) Meridiana Kamen Team                   06:18
 24 Omar Fraile Matarranz (Spa) Dimension Data                   06:47
 25 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                       07:19
 26 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                        07:28
 27 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18                           07:49
 28 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team                           08:34
 29 Peter Kusztor (Hun) Amplatz - BMC                            09:04
 30 Stefano Nardelli (Ita) Norda - Mg. K Vis                     09:22
 31 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                11:05
 32 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF                              11:23
 33 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                           11:29
 34 Mirko Selvaggi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           12:30
 35 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             12:41
 36 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        12:43
 37 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo                           13:51
 38 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18                      14:31
 39 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           14:36
 40 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec          14:56
 41 Matteo Rabottini (Ita) Meridiana Kamen Team                  15:26
 42 Tomáš Koudela (Cze) SKC Tufo Prostejov                       16:00
 43 Ziga Rucigaj (Slo) Radenska - Ljubljana                      16:22
 44 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge                        16:33
 45 Nils Politt (Ger) Team Katusha                               17:24
 46 Domen Novak (Slo) Adria Mobil                                17:40
 47 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky                         17:46
 48 Maximilian Kuen (Aut) Amplatz - BMC                          17:49
 49 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini                18:23
 50 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                          18:42
 51 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF                           19:00
 52 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        19:06
 53 Davide Mucelli (Ita) Meridiana Kamen Team                    19:24
 54 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff Team                  19:55
 55 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             20:23
 56 Izidor Penko (Slo) Radenska - Ljubljana                      20:50
 57 Uros Repse (Slo) Meridiana Kamen Team                        22:26
 58 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                         22:35
 59 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini               22:38
 60 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky                          22:49
 61 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                         22:58
 62 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge                        23:00
 63 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF
 64 Michele Scartezzini (Ita) Norda - Mg. K Vis                  23:13
 65 Matej Zahalka (Cze) SKC Tufo Prostejov                       23:31
 66 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18                        23:36
 67 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team               23:38
 68 Bruno Maltar (Cro) Radenska - Ljubljana                      23:52
 69 Rok Korosec (Slo) Radenska - Ljubljana                       25:16
 70 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                             25:20
 71 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         25:27
 72 David Per (Slo) Adria Mobil                                  25:29
 73 Aleksei Tcatevich (Rus) Team Katusha                         26:11
 74 King Lok Cheung (HKg) Orica-GreenEdge                        27:05
 75 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini                       27:08
 76 Ziga Groselj (Slo) Solvenia                                  27:22
 77 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                           27:40
 78 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       27:48
 79 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                    28:02
 80 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                  28:14
 81 Jan Tratnik (Slo) Amplatz - BMC
 82 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    28:52
 83 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                   29:36
 84 Marko Pavlic (Slo) Solvenia                                  30:10
 85 Jernej Švab (Slo) Solvenia
 86 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                          30:22
 87 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              30:26
 88 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            30:30
 89 Gian Marco Di Francesco (Ita) Norda - Mg. K Vis              30:36
 90 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          30:38
 91 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini                        30:43
 92 Matej Drinovec (Slo) Adria Mobil                             31:19
 93 Marek Šipoš (Cze) SKC Tufo Prostejov                         31:29
 94 Niccolo' Salvietti (Ita) Norda - Mg. K Vis                   31:34
 95 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                          31:35
 96 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    31:40
 97 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18                            31:57
 98 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil                           32:16
 99 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil                                 32:28
100 Petr Hampl (Cze) SKC Tufo Prostejov                          32:34
101 Federico Zurlo (Ita) Lampre - Merida                         32:39
102 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini                     33:01
103 Giacomo Giuliani (Ita) Norda - Mg. K Vis                     33:02
104 Marek Canecky (Svk) Amplatz - BMC                            33:20
105 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                            33:33
106 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo                           33:42
107 Aydar Zakarin (Rus) Gazprom-Rusvelo                          34:02
108 Matic Grošelj (Slo) Solvenia                                 34:25
109 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                        34:38
110 Marko Kump (Slo) Lampre - Merida                             35:13
111 Luka Cotar (Slo) Solvenia                                    35:28
112 Tadej Logar (Slo) Solvenia                                   35:40
113 Lukas Matula (Cze) SKC Tufo Prostejov                        36:29
114 Andreas Umhaller (Aut) Amplatz - BMC                         36:44
115 Wojciech Pszczolarski (Pol) SKC Tufo Prostejov               36:56
116 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team                                37:04
117 Matej Štibingr (Cze) SKC Tufo Prostejov                      37:41
118 Andi Bajc (Slo) Amplatz - BMC                                37:56
119 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team                              38:13
120 Jure Miskulin (Slo) Radenska - Ljubljana                     39:13
121 Alex Peters (GBr) Team Sky                                   39:30
122 Andrew Fenn (GBr) Team Sky                                   40:07
123 Jon Bozic (Slo) Adria Mobil                                  40:28
124 Mateo Frankovic (Cro) Meridiana Kamen Team                   41:39
125 Tilen Finkst (Slo) Radenska - Ljubljana                      41:53
126 Michele Viola (Ita) Meridiana Kamen Team                     43:59
127 Robert Jenko (Slo) Radenska - Ljubljana                      44:00
128 David Jabuka (Cro) Meridiana Kamen Team                      44:21
129 Alexander Evtushenko (Rus) Gazprom-Rusvelo                   45:17
130 Ludek Lichnovský (Cze) SKC Tufo Prostejov                    46:13
131 Nick Dougall (RSA) Dimension Data                            46:19
132 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Team Sky                     46:42

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: