Trek Emonda Verva Activejet

Kolarze Piotra Kosmali kolejny sezon ścigają się na rowerach Trek

Zawodnicy drużyny Verva Activejet przed sezonem mogą wybrać na jakim modelu amerykańskiego producenta będą się ścigać. Większość postawiła na ultralekką Emondę. Gdy ta seria rowerów wchodziła na rynek w 2014 roku Trek zarzekał się, że jest to najlżejsza seryjnie produkowana rama. Od tamtej pory wielu innych producentów próbowało podnieść sprzedaż podobnymi zapewnieniami, ale trzeba przyznać, że rower Treka nadal jest w ścisłej czołówce tej konkurencji.

Niska waga ram sprawiła, że drużyna zdecydowała się używać Shimano Ultegra, zamiast najwyższej Dura Ace. Grupy osprzętu nie różnią się niczym poza wagą i... ceną. Zakup tańszej, ale równie zaawansowej Ultegry, pozwala zaoszczędzić spore kwoty i uniknąć problemu z dociążaniem rowerów. Użycie Ultegry nie jest niczym nowym w zawodowym peletonie i w pewnych sytuacjach, jak na przykład potrzeba dłuższego wózka przerzutki, mechanicy chętnie korzystają z tej opcji.

Charakterystyczne krwistoczerwone ramy uzupełniono komponentami Bontragera, firmy bezpośrednio powiązanej z Trekiem. W skład pakietu produktów firmy-córki weszły: siodełko Serano RXL, stożkowe obręcze Aeolus 5 i koszyki na bidony. Warto zwrócić uwagę na charakterystyczne hamulce Bontrager Speed Stop, które nie tylko różnią się sposobem montażu, ale i są lżejsze niż odpowiednik Shimano Dura Ace. Dobre toczenie zapewniają szytki Vredestein Fortezza Senso.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: