Ster ZLM Toer 2016: 3 etap

Dylan Groenewegen (LottoNL - Jumbo) odniósł zwycięstwo na trzecim odcinku holenderskiej etapówki.

Holender walczył w ramię z Belgami. Ostatecznie okazał się lepszy od Timothy'ego Duponta (Verandas Willems Cycling Team) i Seana De Bie (Lotto Soudal).

Nowym liderem imprezy został De Bie.

Wyniki 3. etapu Ster ZLM Toer 2016 (2.1), Buchten – Buchten (210 km):

  1 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                 5:01:15
  2 Timothy Dupont (Bel) Veranda Willems
  3 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
  4 Soren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin
  5 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
  6 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
  7 Gianni Vermeersch (Bel) Veranda Willems
  7 Gianni Vermeersch (Bel) Veranda Willems
  8 Jetse Bol (Ned) Cyclingteam Join's De Rijke
  9 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 10 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits
 11 André Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 12 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale Pro Cycling
 13 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 14 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 15 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 16 Twan Brusselman (Ned) Cycling Team Jo Piels
 17 Stan Godrie (Ned) Rabobank Development
 18 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 19 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step
 20 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 21 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 22 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 23 Coen Vermeltfoort (Ned) Cyclingteam Join's De Rijke
 24 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 25 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 26 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 27 Gerry Druyts (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 28 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team
 29 Joeri Calleeuw (Bel) Veranda Willems
 30 Tim Kerkhof (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 31 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 32 Luuc Bugter (Ned) Cyclingteam Join's De Rijke
 33 Tom Vermeer (Ned) Baby - Dump Cycling Team
 34 Jan Willem van Schip (Ned) Cyclingteam Join's De Rijke
 35 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
 36 Dennis Coenen (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 37 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Southeast
 38 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 39 Oscar Riesebeek (Ned) Metec-TKH-Continental
 40 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team
 41 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 42 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 43 Arvid de Kleijn (Ned) Cycling Team Jo Piels
 44 Martijn Tusveld (Ned) Rabobank Development
 45 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
 46 Ivar Slik (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 47 Davy Gunst (Ned) Rabobank Development
 48 Max Walscheid (Ger) Team Giant-Alpecin
 49 Laurent Evrard (Bel) Team 3M
 50 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
 51 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 52 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
 53 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 54 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
 55 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling
 56 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
 57 Jeroen Meijers (Ned) Rabobank Development
 58 Remco te Brake (Ned) Parkhotel Valkenburg
 59 Thomas Scully (NZl) Drapac Professional Cycling
 60 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling
 61 Wouter Mol (Ned) Cyclingteam Join's De Rijke
 62 Xandro Meurisse (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 63 Ryan Mullen (Irl) Cannondale Pro Cycling
 64 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 65 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 66 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 67 Jasper Ockeloen (Ned) Parkhotel Valkenburg
 68 Gert-Jan Bosman (Ned) Cycling Team Jo Piels
 69 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
 70 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 71 Rick Ottema (Ned) Baby - Dump Cycling Team
 72 Peter Lenderink (Ned) Rabobank Development
 73 Arno van der Zwet (Ned) Metec-TKH-Continental
 74 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step
 75 Mirko Tedeschi (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 76 Adriaan Janssen (Ned) Cycling Team Jo Piels
 77 Jakub Marezcko (Pol) Wilier Triestina-Southeast
 78 Dick Janssen (Ned) Team 3M
 79 Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Metec-TKH-Continental
 80 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 81 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
 82 Elias van Breussegem (Bel) Veranda Willems
 83 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 84 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert
 85 Yoeri Havik (Ned) Team 3M
 86 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin
 87 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
 88 Jochem Hoekstra (Ned) Parkhotel Valkenburg
 89 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale Pro Cycling
 90 Jordi Talen (Ned) Cyclingteam Join's De Rijke
 91 Marco Doets (Ned) Baby - Dump Cycling Team
 92 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 93 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 94 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                            00:21
 95 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step
 96 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      00:25
 97 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                       00:51
 98 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast             01:03
 99 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step
100 Andrea Fedi (Ita) Wilier Triestina-Southeast
101 Bob Schoonbroodt (Ned) Team 3M
102 Jaap de Man (Ned) Team 3M
102 Jaap de Man (Ned) Team 3M
103 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
105 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
106 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             01:05
107 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling
108 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling
109 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling
110 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling
111 Dries Hollanders (Bel) Metec-TKH-Continental
112 Twan van den Brand (Ned) Cycling Team Jo Piels
113 Rens te Stroet (Ned) Cycling Team Jo Piels
114 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Oranje Peloton
115 Rob Ruijgh (Ned) Crelan-Vastgoedservice
116 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Southeast
117 Aimé Degendt (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
118 Jimmy Janssens (Bel) Team 3M
119 Jens Mouris (Ned) Drapac Professional Cycling
120 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo
121 Merijn Korevaar (Ned) Rabobank Development
122 Tim Merlier (Bel) Crelan-Vastgoedservice                     01:13
123 Jelle Nieuwpoort (Ned) Rabobank Development
124 Harry Sweering (Ned) Baby - Dump Cycling Team
125 Phillip Gaimon (USA) Cannondale Pro Cycling                  01:33
126 Tim de Troyer (Bel) Veranda Willems
127 Ike Groen (Ned) Cyclingteam Join's De Rijke                  02:10
128 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        02:13
129 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                     02:29
130 Jan Ghyselinck (Bel) Veranda Willems
131 Taco van der Hoorn (Ned) Cyclingteam Join's De Rijke         02:33
132 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                  02:46
133 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
134 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                               02:56
135 Joris Blokker (Ned) Parkhotel Valkenburg                     03:13
136 Wout van Aert (Bel) Crelan-Vastgoedservice                   04:35
137 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                06:12
138 Kenny De Haes (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    14:12
139 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                            16:23
140 Rob Peeters (Bel) Crelan-Vastgoedservice
141 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling
142 Wim Stroetinga (Ned) Parkhotel Valkenburg                    17:23
143 Thijs Zonneveld (Ned) Parkhotel Valkenburg

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                             9:23:49
  2 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       00:01
  3 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team                         00:02
  4 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                           00:04
  5 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                00:06
  6 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo                       00:08
  7 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   00:10
  8 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step
  9 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 10 Soren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin                00:11
 11 Ryan Mullen (Irl) Cannondale Pro Cycling                     00:13
 12 Thomas Scully (NZl) Drapac Professional Cycling              00:15
 13 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale Pro Cycling            00:16
 14 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step                   00:18
 15 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          00:19
 16 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
 17 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                    00:22
 18 Oscar Riesebeek (Ned) Metec-TKH-Continental
 19 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Oranje Peloton             00:23
 20 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 21 Coen Vermeltfoort (Ned) Cyclingteam Join's De Rijke
 22 Martijn Tusveld (Ned) Rabobank Development                   00:24
 23 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 24 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits            00:25
 25 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team
 26 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                            00:26
 27 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits           00:27
 28 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin                   00:28
 29 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling                              00:29
 30 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step                        00:30
 31 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
 32 Jan Willem van Schip (Ned) Cyclingteam Join's De Rijke
 33 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 34 Peter Lenderink (Ned) Rabobank Development                   00:32
 35 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 36 Jetse Bol (Ned) Cyclingteam Join's De Rijke                  00:33
 37 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 38 Wouter Mol (Ned) Cyclingteam Join's De Rijke
 39 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits          00:34
 40 Gianni Vermeersch (Bel) Veranda Willems                      00:35
 40 Gianni Vermeersch (Bel) Veranda Willems
 41 Luuc Bugter (Ned) Cyclingteam Join's De Rijke
 42 Rick Ottema (Ned) Baby - Dump Cycling Team                   00:37
 43 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert                    00:39
 44 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 45 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits             00:40
 46 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:41
 47 Stan Godrie (Ned) Rabobank Development
 48 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         00:42
 49 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 50 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                      00:43
 51 Jeroen Meijers (Ned) Rabobank Development                    00:44
 52 Laurent Evrard (Bel) Team 3M                                 00:45
 53 André Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton                   00:47
 54 Marco Doets (Ned) Baby - Dump Cycling Team                   00:49
 55 Timothy Dupont (Bel) Veranda Willems
 56 Yoeri Havik (Ned) Team 3M
 57 Jakub Marezcko (Pol) Wilier Triestina-Southeast              00:50
 58 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton             00:54
 59 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Southeast                00:55
 60 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      00:56
 61 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling                                00:57
 62 Arvid de Kleijn (Ned) Cycling Team Jo Piels                  00:58
 63 Davy Gunst (Ned) Rabobank Development                        01:03
 64 Remco te Brake (Ned) Parkhotel Valkenburg                    01:12
 65 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         01:14
 66 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits             01:18
 67 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                            01:20
 68 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                       01:24
 69 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
 70 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             01:28
 71 Merijn Korevaar (Ned) Rabobank Development                   01:29
 73 Elias van Breussegem (Bel) Veranda Willems
 74 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step                          01:33
 75 Jochem Hoekstra (Ned) Parkhotel Valkenburg                   01:34
 76 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits         01:36
 77 Twan van den Brand (Ned) Cycling Team Jo Piels               01:37
 78 Twan Brusselman (Ned) Cycling Team Jo Piels                  01:42
 79 Tim Merlier (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 80 Adriaan Janssen (Ned) Cycling Team Jo Piels
 81 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 82 Max Walscheid (Ger) Team Giant-Alpecin                       01:45
 83 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale Pro Cycling
 84 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                        01:47
 85 Xandro Meurisse (Bel) Crelan-Vastgoedservice                 01:49
 86 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert                     01:54
 87 Dick Janssen (Ned) Team 3M
 88 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                             01:56
 89 Jasper Ockeloen (Ned) Parkhotel Valkenburg
 90 Joeri Calleeuw (Bel) Veranda Willems                         01:58
 91 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 92 Gert-Jan Bosman (Ned) Cycling Team Jo Piels                  01:59
 93 Tom Vermeer (Ned) Baby - Dump Cycling Team                   02:02
 94 Mirko Tedeschi (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 95 Dennis Coenen (Bel) Crelan-Vastgoedservice                   02:03
 96 Arno van der Zwet (Ned) Metec-TKH-Continental                02:05
 97 Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Metec-TKH-Continental               02:07
 98 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                       02:08
 99 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
100 Gerry Druyts (Bel) Crelan-Vastgoedservice                    02:11
101 Tim Kerkhof (Ned) Roompot - Oranje Peloton                   02:12
102 Jordi Talen (Ned) Cyclingteam Join's De Rijke
103 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling                02:13
104 Dries Hollanders (Bel) Metec-TKH-Continental
105 Ivar Slik (Ned) Roompot - Oranje Peloton                     02:14
106 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling                    02:25
107 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        02:27
108 Bob Schoonbroodt (Ned) Team 3M                               02:38
109 Jens Mouris (Ned) Drapac Professional Cycling                02:39
110 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling               02:42
111 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Southeast               02:43
112 Aimé Degendt (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
113 Jimmy Janssens (Bel) Team 3M                                 02:46
114 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling               02:47
116 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo
117 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast             02:53
118 Jaap de Man (Ned) Team 3M                                    02:57
118 Jaap de Man (Ned) Team 3M
119 Rob Ruijgh (Ned) Crelan-Vastgoedservice                      02:58
120 Rens te Stroet (Ned) Cycling Team Jo Piels                   03:05
121 Andrea Fedi (Ita) Wilier Triestina-Southeast                 03:10
122 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling                  03:12
123 Tim de Troyer (Bel) Veranda Willems                          03:13
124 Jelle Nieuwpoort (Ned) Rabobank Development                  03:18
125 Harry Sweering (Ned) Baby - Dump Cycling Team                03:20
126 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                               03:21
127 Taco van der Hoorn (Ned) Cyclingteam Join's De Rijke         03:22
128 Phillip Gaimon (USA) Cannondale Pro Cycling                  03:32
129 Jan Ghyselinck (Bel) Veranda Willems                         03:55
130 Ike Groen (Ned) Cyclingteam Join's De Rijke                  04:01
131 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                     04:13
132 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                  04:17
133 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       04:20
134 Wout van Aert (Bel) Crelan-Vastgoedservice                   04:42
135 Joris Blokker (Ned) Parkhotel Valkenburg                     05:09
136 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          06:35
137 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                06:54
138 Kenny De Haes (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    15:17
139 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                            18:01
140 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling             18:16
141 Wim Stroetinga (Ned) Parkhotel Valkenburg                    18:18
142 Thijs Zonneveld (Ned) Parkhotel Valkenburg                   18:26
143 Rob Peeters (Bel) Crelan-Vastgoedservice                     19:04

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: