Muur van Geraardsbergen ponownie na trasie Ronde van Vlaanderen

Ikona Wyścigu Dookoła Flandrii wróci na swoje miejsce po pięciu latach przerwy.

Organizator kwietniowego monumentu wprowadzi pewne zmiany na trasie przyszłorocznej edycji. Początek zaplanowano w Antwerpii, meta pozostanie w Oudenaarde, utrzymany został przebieg końcowych 75 kilometrów.

Szczegółowy plan zostanie zaprezentowany jesienią. Na razie wiadomo, że po starcie z Antwerpii i płaskim początku serię "bergów" rozpocznie Oude Kwaremont. Muur będzie ósmy w kolejności, niespełna 100 kilometrów przed metą.

Cały zespół Flanders Classic w ostatnich latach ciężko pracował na powrotem Muuru na trasę wyścigu. Poprawiona trasa stanowi pełny pakiet, zaproponuje wszystko to co najlepsze w ponad stuletniej historii Ronde w jednym monumentalnym wyścigu. Stawiając na Antwerpię otworzyliśmy sobie nowe drogi, Muur, który jest uwielbiany przez kolarzy i publiczność, wróci z przeszłości, a tak ogromnie oklaskiwany finał pozostanie bezpiecznie nienaruszony

- powiedział dyrektor Ronde Wim Van Herrewege.

Wyścig kobiet również odwiedzi Muur. Antwerpia zastąpi Brugię w roli miasta startowego przynajmniej do 2021 roku.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: