Tylko jeden team z WorldTouru na trasie Österreich-Rundfahrt 2016

Tylko jedna drużyna z WorldTouru pojawi się na starcie tegorocznej 68. odsłony Österreich-Rundfahrt. Będzie nią Astana.

Austriacki wyścig ma kalendarzowego pecha. Z racji Igrzysk Olimpijskich w połowie lipca odbędzie się Tour de Pologne, trwać będzie jeszcze Tour de France, więc ekipy z pierwszej dywizji i kolarze, którzy przygotowują się do Rio de Janeiro, szerokim łukiem ominą ciężkie ściganie po Alpach.

Rok temu w Österreich-Rundfahrt wzięło udział w sumie osiem grup worldtourowych. W tym sezonie peleton będzie się składać z aż jedenastu teamów prokontynentalnych, w tym CCC Sprandi Polkowice z obrońcą tytułu Victorem de la Parte oraz trzecim zawodnikiem z ubiegłego roku Janem Hirtem, jak i z sześciu drużyn z trzeciej dywizji, w tym Wibatech-Fuji.

Österreich-Rundfahrt (kat. 2.HC) rozpocznie się 2 lipca 600-metrowym prologiem „pod górę” na Kitzbüheler Horn, a zakończy 9 lipca we Wiedniu.

Peleton Österreich-Rundfahrt 2016:

Astana, CCC Sprandi Polkowice, Wanty - Groupe Gobert, Drapac, Roompot, Stölting, Delko Marseille, Gazprom Rusvelo, Cofidis, Bardiani CSF, Team Roth, Wilier Triestina – Southeast, Tirol Cycling Team, WSA – Greenlife, Amplatz – BMC, Hrinkow Advarics, Felbermayr Simplon Wels, Vorarlberg, Adria Mobil, Wibatech Fuji

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: