Tour de Suisse 2016: Pierre Latour potwierdza swój talent

22-latek z Ag2r La Mondiale liderem Tour de Suisse po pięciu etapach wyścigu.

Pierre Latour kontynuuje świetną jazdę w obecnym sezonie. Po zwycięstwach w klasyfikacji młodzieżowej Etoile de Bessèges (2.1), Critérium International (2.HC) i Tour de Romandie (WT) objął prowadzenie w helweckim tourze, dzięki trzeciej pozycji na górskim odcinku do stacji narciarskiej Cari.

Francuz za swoimi plecami zostawił takie tuzy peletonu jak Rui Costę, Gerainta Thomasa i Tejaya van Garderena.

Nie spodziewałem się, że zdobędę koszulkę lidera w tym wyścigu. Celem było dobre miejsce w rankingu, zwycięstwo etapowe i pobieranie nauk na trasie ciężkiego etapowego wyścigu. Na razie trudno mi uwierzyć w to co się wydarzyło. Ciągle przed nami dwa górskie odcinki i jazda indywidualna. Będę walczył o utrzymanie pozycji. Mamy wspaniały, zgrany zespół

- powiedział.

Zachwycony swoim podopiecznym jest dyrektor sportowy Ag2r Gilles Mas.

Pierre jest niesamowitym, młodym talentem kolarskim. Szybko się uczy. Zaatakował w odpowiedniej chwili po trzecie miejsce i prowadzenie w wyścigu. Spróbujemy się obronić.

Latour (180 cm, 64 kg) szerszej publiczności dał się poznać w 2014 roku, gdy wywalczył 6. miejsce w Tour de l'Avenir. Po tym wyniku od razu podpisał trzyletnią umowę z Ag2r. W minionym sezonie był 3. w Route du Sud (2.1), 7. w Int. Österreich-Rundfahrt (2.HC), 5. w Vuelta a Burgos (2.HC) i 3. w Tour de l'Ain (2.1). W tym roku z dobrej strony zdążył pokazać się w wyścigach worldtourowych, na 14. pozycji ukończył Vuelta al Pais Vasco oraz 12. Tour de Romandie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: