Ciężarówka serwisowa CCC Sprandi Polkowice

Zapraszamy do wnętrza ciężarówki serwisowej CCC Sprandi Polkowice.

Najnowszy nabytek w rozrastającej się flocie pomarańczowej drużyny z Polkowic wzbudził wielkie zainteresowanie podczas pierwszego etapu Tour de Suisse. Zgromadzeni na parkingu w Baar fani, ale i członkowie innych zawodowych ekip, przychodzili oglądać pomarańczowe Volvo FH 500. Większość mechaników i masażystów drużyn z World Touru może tylko pozazdrościć komfortu pracy członkom polskiej ekipy. Obok ważącego 26 ton i mierzącego 12 metrów długości pomarańczowego pojazdu ciężko przejść obojętnie. Wraz z autobusem Volvo tworzy jedną z największych i najnowocześniejszych flot w kolarskim peletonie.

Tylnią część pojazdu zajmuje stanowisko pracy mechaników. To tutaj, w trakcie wyścigów, przewożone i trzymane są rowery oraz koła. Po dotarciu do celu część robocza ciężarówki wysuwa się na boki zwiększając znacznie dostępną do pracy przestrzeń. Wszelkie konieczne naprawy, poprawki odbywają się w niemal sterylnych i przyjemnie klimatyzowanych warunkach. Wnętrze przypomina raczej mały, ale ekskluzywny sklep rowerowy, aniżeli wnętrze samochodu ciężarowego. W środku znajdują się oczywiście wszelkie potrzebne narzędzie, części oraz stojaki serwisowe. Wszechobecne barwy i logotypy drużyny tylko potęgują wrażenie profesjonalizmu.

Silnik pojazdu ma niemal 13 litrów pojemności i rozwija moc 375 kW. Pomimo sporych gabarytów dzięki pełnej automatyzacji, może go obsługiwać jedna doświadczona osoba. Zazwyczaj, dla bezpieczeństwa i ciasnoty na parkingach wyścigów kolarskich o rozstawienie pomarańczowego Volvo dbają jednak dwie osoby.

 

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: