Ster ZLM Toer 2016: etap 1

jos van emden portret

Jos Van Emden (LottoNl-Jumbo) zwyciężył na pierwszym etapie 30. edycji holenderskiej etapówki Ster ZLM Toer GP Jan van Heeswijk.

Holender na trasie jazdy indywidualnej na czas o długości 6,4 km pokonał kolarzy BMC Racing - Taylora Phinney’a i Stefana Künga.

Polacy nie są reprezentowani w wyścigu.

Wyniki 1. etapu Ster ZLM Toer 2016 (2.1), Goes (6,4 km; jazda indywidualna na czas):

1 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                          07:23
2 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team                            00:03
3 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                              00:04
4 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                   00:05
5 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                                  00:06
6 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo                          00:07
7 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                          00:08
8 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling
9 Wout van Aert (Bel) Crelan-Vastgoedservice
10 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                         00:09
11 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
12 Søren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin                  00:10
13 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                         00:12
14 Ryan Mullen (Irl) Cannondale Pro Cycling
15 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                          00:13
16 Thomas Scully (NZl) Drapac Professional Cycling                00:14
17 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale Pro Cycling              00:15
18 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                         00:17
19 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step
20 Elias van Breussegem (Bel) Veranda Willems
21 David Boucher (Bel) Crelan-Vastgoedservice                     00:18
22 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
23 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
24 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
25 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     00:19
26 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo
27 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                      00:21
28 Oscar Riesebeek (Ned) Metec-TKH-Continental
29 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                               00:22
30 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Oranje Peloton
31 Jens Mouris (Ned) Drapac Professional Cycling
32 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
33 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
34 Jan Ghyselinck (Bel) Veranda Willems
35 Jasper Hamelink (Ned) Metec-TKH-Continental
36 Jochem Hoekstra (Ned) Parkhotel Valkenburg
37 Coen Vermeltfoort (Ned) Cyclingteam Join's De Rijke
38 Martijn Tusveld (Ned) Rabobank Development                     00:23
39 Bob Schoonbroodt (Ned) Team 3M
40 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits              00:24
41 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling
42 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team
43 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling                 00:25
44 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
45 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step
46 Wouter Wippert (Ned) Cannondale Pro Cycling                    00:26
47 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits
48 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
49 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Southeast
50 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
51 David Tanner (Aus) IAM Cycling
52 Aimé Degendt (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
53 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin                     00:27
54 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling                                  00:28
55 Tim Merlier (Bel) Crelan-Vastgoedservice
56 Tim de Troyer (Bel) Veranda Willems
57 Jarno Gmelich Meijling (Ned) Metec-TKH-Continental
58 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
59 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling                  00:29
60 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
61 Jimmy Janssens (Bel) Team 3M
62 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
63 Jan Willem van Schip (Ned) Cyclingteam Join's De Rijke
64 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
65 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                        00:30
66 Twan Brusselman (Ned) Cycling Team Jo Piels
67 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling
68 Adriaan Janssen (Ned) Cycling Team Jo Piels
69 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
70 Rob Ruijgh (Ned) Crelan-Vastgoedservice                        00:31
71 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
72 Jetse Bol (Ned) Cyclingteam Join's De Rijke                    00:32
73 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
74 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
75 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo
76 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
77 Wouter Mol (Ned) Cyclingteam Join's De Rijke
78 Max Walscheid (Ger) Team Giant-Alpecin                         00:33
79 Dries Hollanders (Bel) Metec-TKH-Continental
80 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale Pro Cycling
81 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
82 Michael Vingerling (Ned) Team 3M 0:07:57
83 Peter Lenderink (Ned) Rabobank Development
84 Gianni Vermeersch (Bel) Veranda Willems
84 Luuc Bugter (Ned) Cyclingteam Join's De Rijke
86 Jason Lowndes (Aus) Drapac Professional Cycling
87 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                          00:35
88 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling
89 Rick Ottema (Ned) Baby - Dump Cycling Team                     00:36
90 Sander Cordeel (Bel) Veranda Willems
91 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                         00:37
92 Xandro Meurisse (Bel) Crelan-Vastgoedservice
93 Martijn Budding (Ned) Rabobank Development
94 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast               00:38
95 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
96 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert
97 Remco te Brake (Ned) Parkhotel Valkenburg                      00:39
98 Ike Groen (Ned) Cyclingteam Join's De Rijke
99 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits
100 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
101 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step
102 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             00:40
103 Stan Godrie (Ned) Rabobank Development
104 René Hooghiemster (Ned) Baby - Dump Cycling Team              00:41
105 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling
106 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
107 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
108 Merijn Korevaar (Ned) Rabobank Development                    00:42
109 Jelle Wolsink (Ned) Cycling Team Jo Piels
110 Dick Janssen (Ned) Team 3M
111 Jaap de Man (Ned) Team 3M
112 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
113 Rick van Breda (Ned) Baby - Dump Cycling Team                 00:43
114 Jeroen Meijers (Ned) Rabobank Development
115 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
116 Joris Blokker (Ned) Parkhotel Valkenburg                      00:44
117 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
118 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
119 Jasper Ockeloen (Ned) Parkhotel Valkenburg
120 Laurent Evrard (Bel) Team 3M
121 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          00:45
122 Joeri Calleeuw (Bel) Veranda Willems                          00:46
123 Barry Markus (Ned) Roompot - Oranje Peloton
124 André Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton
125 Bram Nolten (Ned) Parkhotel Valkenburg
126 Gert-Jan Bosman (Ned) Cycling Team Jo Piels                   00:47
127 Phillip Gaimon (USA) Cannondale Pro Cycling
128 Taco van der Hoorn (Ned) Cyclingteam Join's De Rijke          00:48
129 Marco Doets (Ned) Baby - Dump Cycling Team
130 Rens te Stroet (Ned) Cycling Team Jo Piels
131 Yoeri Havik (Ned) Team 3M
132 Jakub Marezcko (Pol) Wilier Triestina-Southeast               00:49
133 Rob Peeters (Bel) Crelan-Vastgoedservice
134 Tom Vermeer (Ned) Baby - Dump Cycling Team                    00:50
135 Twan van den Brand (Ned) Cycling Team Jo Piels
136 Mirko Tedeschi (Ita) Wilier Triestina-Southeast
137 Dennis Coenen (Bel) Crelan-Vastgoedservice                    00:51
138 Koos Jeroen Kers (Ned) Baby - Dump Cycling Team
139 Andrea Dal Col (Ita) Wilier Triestina-Southeast               00:52
140 Jerome Kerf (Bel) Team 3M
141 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton              00:53
142 Arno van der Zwet (Ned) Metec-TKH-Continental
143 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Oranje Peloton
144 Jelle Nieuwpoort (Ned) Rabobank Development
145 Wim Stroetinga (Ned) Parkhotel Valkenburg                     00:54
146 Jeff Vermeulen (Ned) Cycling Team Jo Piels
147 Timothy Dupont (Bel) Veranda Willems
148 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Southeast
149 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling                   00:55
150 Harry Sweering (Ned) Baby - Dump Cycling Team
151 Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Metec-TKH-Continental
152 Andrea Fedi (Ita) Wilier Triestina-Southeast
153 Lander Seynaeve (Bel) Wanty - Groupe Gobert
154 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits              00:57
155 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
156 Arvid de Kleijn (Ned) Cycling Team Jo Piels
157 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert                      00:58
158 Maarten van Trijp (Ned) Metec-TKH-Continental
159 Gerry Druyts (Bel) Crelan-Vastgoedservice                     00:59
160 Marco Zanotti (Ita) Parkhotel Valkenburg
161 Tim Kerkhof (Ned) Roompot - Oranje Peloton                    01:00
162 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling
163 Jordi Talen (Ned) Cyclingteam Join's De Rijke
164 Ivar Slik (Ned) Roompot - Oranje Peloton                      01:02
165 Davy Gunst (Ned) Rabobank Development
166 Thijs Zonneveld (Ned) Parkhotel Valkenburg
167 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits          01:03
168 Kenny De Haes (Bel) Wanty - Groupe Gobert                     01:04
169 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                             01:05
170 Tristan Timmermans (Ned) Baby - Dump Cycling Team             01:09
171 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda Willems                           01:20
172 Johim Ariesen (Ned) Metec-TKH-Continental                     01:21
173 Gilbert Eugène Ducournau (Fra) Wilier Triestina-Southeast     01:47

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: