Puchar Czech MTB XCO 2016 #4: Bartłomiej Wawak trzeci

Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) zajął trzecie miejsce w wyścigu elity mężczyzn cross-country, rozgrywanego w Brnie w ramach czwartej odsłony Pucharu Czech w kolarstwie górskim.

Zwycięstwo na koncie zapisał złoty medalista igrzysk olimpijskich z Londynu – Jaroslav Kulhavy (Specialized Racing) – na mecie meldując się 1:12 przed swoim rodakiem Janem Skarnitzlem. Wawak zmagania ukończył ze stratą 1:33.

Jestem bardzo zadowolony ze swojej jazdy. Po ciężkim tygodniu nie spodziewałem się, że moje nogi będą tak dobre. Na ostatniej rundzie popełniłem błąd na jednym z technicznych elementów i Skarnitz mi odjechał. Próbowałem jeszcze gonić, ale obaj jechaliśmy na 100% i nie udało się

– czytamy w wypowiedzi reprezentanta ekipy Kross.

Dobrze wypadli też inni Polacy – 11. przyjechał Marceli Bogusławski (KCP Elzat Bieniasz Bike Team), 13. Filip Helta (KKW Superior Wałbrzych), a 16. Maciej Jeziorski (Romet Racing Team).

Wśród pań sytuacja wyglądała podobnie – Meksykanka Daniela Cumpuzano wjechała na metę z ponad 40-sekundową przewagą nad Karlą Stepanovą i Janą Czeczinkarovą. 11. miejsce zajęła Aleksandra Podgórska (KKW Superior Wałbrzych).

W wyścigu juniorów najlepszym Polakiem był dziewiąty Mateusz Nieboras (GK Gliwice Bike Atelier), a wysokie piąte miejsce wśród juniorek wywalczyła Patrycja Świerczyńska (OK Racing Team).

W wyścigach juniorskich w drugiej dziesiątce uplasowali się też Dawid Jona (GK Gliwice Bike Atelier) i Mateusz Maszkiewicz (Airbike Prolog Jabłonna), a także Maja Drelak (UKS Sport Bralin) – dwaj pierwsi zajęli 15. i 17. miejsce, a druga polska juniorka finiszowała 11.