Tour de Suisse 2016: etap 1

Fabian Cancellara (Trek-Segafredo) wygrał w Baar jazdę indywidualną na czas, która uruchomiła 80. Wyścig dookoła Szwajcarii.

"Spartakus" na krótkim dystansie 6,4 km wykręcił czas 7 minut i 38 sekund i o zaledwie 1 sekundę pokonał Jurgena Roelandtsa (Lotto Soudal). Dwie sekundy stracił trzeci na mecie Luke Durbridge (Orica GreenEDGE).

16 sekund od zwycięzcy stracił najwyżej sklasyfikowany z Polaków Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice), co dało mu 22. pozycję.

Jazda przebiegła w zmiennych warunkach atmosferycznych.

Patrząc na warunki, w których jechałem i osiągnięte przez nich wyniki pojechałem dość dobrze. Praktycznie każdy zakręt musiałem hamować niemal do zera i ponownie rozpędzać rower. Straciłem sekundę do np. Maćka Bodnara, których jechał w podobnych warunkach. Zawodnicy, którzy jechali w drugiej części, wykręcali znacznie lepsze rezultaty

- powiedział wicemistrz Polski w jeździe na czas Kamil Gadek.

Wyniki 1. etapu Tour de Suisse 2016 (WT); Baar (6,4 km; jazda indywidualna na czas):

  1 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo                       07:38
  2 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                          00:01
  3 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge                         00:02
  4 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                             00:06
  5 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team
  6 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                               00:07
  7 Johan Le Bon (Fra) FDJ                                       00:09
  8 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
  9 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team                          00:10
 10 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 11 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
 12 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo                        00:12
 13 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
 14 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 15 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                       00:13
 16 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling                           00:14
 17 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 18 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 19 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
 20 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        00:16
 21 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 22 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 23 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
 24 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team                              00:17
 25 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge                       00:18
 26 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge
 27 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
 28 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-GreenEdge
 29 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 30 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                               00:19
 31 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                          00:21
 32 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team
 33 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice
 34 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       00:22
 35 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 36 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                     00:23
 37 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
 38 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
 39 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
 40 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha                         00:24
 41 Fernando Gaviria (Col) Etixx - Quick-Step
 42 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step                 00:25
 43 Martin Kohler (Swi) Team Roth
 44 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                         00:26
 45 Andrew Talansky (USA) Cannondale
 46 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 47 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 48 Kévin Reza (Fra) FDJ
 49 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data                     00:27
 50 Jesse Sergent (NZl) AG2R La Mondiale
 51 Jérémy Maison (Fra) FDJ
 52 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 53 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                     00:28
 54 Rodrigo Contreras (Col) Etixx - Quick-Step
 55 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step
 56 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 57 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                      00:29
 58 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                           00:30
 59 Kristijan Koren (Slo) Cannondale
 60 Berden De Vries (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 61 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team                               00:31
 62 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
 63 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 64 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 65 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data             00:32
 66 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 67 Patrick Bevin (NZl) Cannondale
 68 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team
 69 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 70 Paweł Cieslik (Pol) Verva Activejet                          00:33
 71 Laurent Pichon (Fra) FDJ
 72 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 73 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
 74 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice              00:34
 75 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 76 Kamil Gradek (Pol) Verva Activejet
 77 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
 78 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                                  00:35
 79 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 80 Jonas Koch (Ger) Verva Activejet
 81 Christian Knees (Ger) Team Sky
 82 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 83 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 84 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                         00:36
 85 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
 86 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 87 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo                    00:37
 88 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team
 89 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 90 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin
 91 Mathew Hayman (Aus) Orica-GreenEdge
 92 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge
 93 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
 94 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
 95 Tiago Machado (Por) Team Katusha
 96 Jordi Simon (Spa) Verva Activejet                            00:38
 97 Sam Oomen (Ned) Team Giant-Alpecin
 98 Rui Costa (Por) Lampre - Merida
 99 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton
100 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step
101 Adam Stachowiak (Pol) Verva Activejet
102 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
103 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team                          00:39
104 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team
105 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
106 Joe Dombrowski (USA) Cannondale
107 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale                              00:40
108 Stijn Devolder (Bel) Trek-Segafredo
109 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida
110 Karel Hnik (Cze) Verva Activejet                             00:41
111 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
112 Toms Skujins (Lat) Cannondale
113 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton            00:42
114 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 00:43
115 Cédric Pineau (Fra) FDJ
116 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo
117 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team
118 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling
119 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
120 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                         00:44
121 Colin Stüssi (Swi) Team Roth
122 Matt Brammeier (Irl) Dimension Data                          00:45
123 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
124 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton
125 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton                    00:46
126 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ                           00:47
127 Bruno Pires (Por) Team Roth
128 Jiri Polnicky (Cze) Verva Activejet
129 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
130 Matthias Krizek (Aut) Team Roth                              00:48
131 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
132 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
133 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo
134 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida                        00:49
135 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data
136 Antwan Tolhoek (Ned) Roompot - Oranje Peloton                00:50
137 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
138 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida                             00:51
139 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
140 Davide Villella (Ita) Cannondale
141 Michel Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
142 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-GreenEdge                    00:52
143 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
144 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin
145 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth
146 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
147 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge                         00:53
148 Ian Boswell (USA) Team Sky
149 Mario Costa (Por) Lampre - Merida
150 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
151 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha                         00:54
152 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  00:55
153 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                         00:56
154 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
155 Valentin Baillifard (Swi) Team Roth                          00:57
156 Nico Brüngger (Swi) Team Roth
157 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin
158 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice
159 Lukas Jaun (Swi) Team Roth                                   00:58
160 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
161 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale                      00:59
162 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida                         01:00
163 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       01:01
164 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida                            01:02
165 Matti Breschel (Den) Cannondale                              01:03
166 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data                       01:04
167 Tyler Farrar (USA) Dimension Data                            01:05
168 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha                            01:06
169 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
170 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton                01:09
171 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
172 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                             01:10
173 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
174 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky                              01:20
175 Michał Podlaski (Pol) Verva Activejet                        01:23
176 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                                01:43

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: