Orica opuści kolarstwo

Orica przedłużyła umowę sponsorską na rok 2017, ale będzie to ostatni sezon finansowania przez firmę górniczą australijskiej grupy WorldTour.

Dodatkowe 12 miesięcy ma pozwolić GreenEdge sfinalizować rozmowy z partnerami, którzy zastąpią obecnego sponsora, utrzymując zarówno pierwszy zespół, jak i ekipę kobiet.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z przedłużenia umowy z Orica. Liczymy, że nasze wyniki nadal będą przewyższać te spodziewane. Mieliśmy wspaniałego sponsora i oczywiście nie zaprzestaniemy wysiłków budowy drużyny, nawet silniejszej niż obecnie

- powiedział optymistycznie właściciel zespołu Gerry Ryan.

Zespół GreenEdge wystartował w 2012 roku, odnosząc wiele spektakularnych zwycięstw. Pomniki wygrywali Simon Gerrans (Mediolan-San Remo i Liege-Bastogne-Liege) oraz Mathew Hayman (Paryż-Roubaix), drużyna ma na koncie etapy wszystkich wielkich tourów, a tegoroczne Giro d'Italia na drugim miejscu ukończył Esteban Chaves.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: