Życiu Stiga Broeckxa nie zagraża już niebezpieczeństwo

Belg w dalszym ciągu w stanie sztucznej śpiączki.

Stan zdrowia belgijskiego kolarza Stiga Broecxka poprawił się, a jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Zawodnik Lotto Soudal, który 28 maja ucierpiał w kraksie podczas Baloise Belgium Tour, ostatnie 11 dni spędził w sztucznej śpiączce w szpitalu w Akwizgranie, po drodze przechodząc dwie poważne operacje czaszki.

Broeckx poszkodowany został w kolizji dwóch motocykli na trasie 3. etapu Wyścigu Dookoła Belgii i z obrażeniami głowy trafił do szpitala. 31 maja, wobec wzrastającego ciśnienia śródczaszkowego, lekarze zdecydowali się na przeprowadzenie dwóch operacji, mające uratować 26-latka.

Ekipa Lotto Soudal w krótkim komunikacie prasowym poinformowała dziś, że zabiegi przyniosły zamierzone efekty - lekarze od czasu operacji utrzymywali ciśnienie pod kontrolą, a życie Belga nie jest już zagrożone.

W tej chwili nie jest jasne jakie konsekwencje neurologiczne będzie miała kraksa. Dalsze badania przeprowadzone zostaną gdy stan zdrowia Stiga ustabilizuje się

- czytamy w oświadczeniu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: