Maja Włoszczowska wygrywa "Prazske Schody"

We wtorkowe popołudnie tysiące kibiców odwiedziło Praskie Schody, aby dopingować kolarzy górskich rywalizujących na wytyczonej w mieście widowiskowej trasie, której znaczna część prowadziła po...schodach. Zawodnicy Kross Racing Team wzięli udział w ten niecodziennej imprezie.

Była to 23. edycja tego wyścigu i jak przystało na wydarzenie z taką historią, wzbudziła olbrzymie zainteresowanie wśród kibiców.

Wyścig kobiet zdecydowanie wygrała zawodniczka Kross Racing Team - Maja Włoszczowska, która po spokojnym starcie, zaatakowała w połowie wyścigu i wygrała z pewną przewagą nad rywalkami z Czech: Karlą Stepanovą i Barborą Prudkovą.

Wyścig mężczyzn był bardziej nieprzewidywalny. Bartek Wawak od początku jechał z przodu stawki, ale ostatecznie sił starczyło na 15. miejsce. Fabian Giger po dobrej jeździe w środku wyścigu ukończył rywalizację na pozycji 11. Wygrał Szwajcar Florian Vogel przed Kristianem Hynkiem (CZE) i Janem Skarnitzlem (CZE).

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: