Criterium du Dauphine 2016: etap 3

Fabio Aru po solowym ataku w końcówce odniósł zwycięstwo na trzecim etapie "Delfinatu".

Zawodnik Astany wyprzedził Alexandra Kristoffa (Katusha) i Niccolo Bonifazio (Trek-Segafredo).

W czołówce klasyfikacji generalnej bez zmian, żółtą koszulkę zachował Alberto Contador (Tinkoff).

Najdłuższy etap wyścigu (187,5 km) w połowie trasy prowadził przez dwa podjazdy najniższej kategorii, w końcówce leżała przełęcz Secheras (kat. 2; 2,9 km, 8,2%) z której do mety pozostawało 21 kilometrów prowadzących głównie w dół.

Akcję podjęła mocna trójka Niki Terpstra (Etixx-Quick Step), Thomas De Gendt (Lotto-Soudal) i Dimitri Claeys (Wanty-Groupe Gobert). Po 25 kilometrach jechali z przewagą 6 minut i to było maksimum jakie osiągnęli.

Pościg prowadziły zespół Katushy i Cofidisu. 65 kilometrów przed metą do czołówki przeskoczyli Perrig Quémeneur (Direct Energie) i Cyril Gautier (AG2R-La Mondiale). Peleton wszystko trzymał pod kontrolą, likwidując ucieczkę już przed Secheras.

Na przełęczy początkowo tempo narzucał Bartosz Huzarski (Bora). Bardzo stromy w środkowej części podjazd nieco przetrzebił stawkę, m.in. odpadł Michał Kwiatkowski (Team Sky). Odskoczył Tony Martin (Etixx), który z niewielką przewagą rozpoczął zjazdy.

Niemiecki zawodnik nie utrzymał długo prowadzenia. Dojechał do niego kilku kolarzy, w tym Fabio Aru. Reprezentant Astany zaatakował, starając się utrzymać niespełna 10-sekundowy bufor. Po defekcie musiał nadganiać Alberto Contador.

Aru na ostatni kilometr wpadł z zapasem 14 sekund. Ekipy sprinterów wychodziły z siebie, ale Włoch umknął im bezpowrotnie, odnosząc zasłużony triumf. Kristoffowi pozostało frustrujące sprintera drugie miejsce.

Wyniki 3. etapu Criterium du Dauphine 2016 (WT), Boën-sur-Lignon – Tournon-sur-Rhône (187,5 km):

  1 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                            4:19:54
  2 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                        00:02
  3 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo
  4 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
  5 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
  6 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
  7 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge
  8 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  9 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 10 Arthur Vichot (Fra) FDJ
 11 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 12 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida
 13 Anthony Roux (Fra) FDJ
 14 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin
 15 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling
 16 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 17 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida
 18 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert
 19 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida
 20 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step
 21 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
 22 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 23 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 24 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 25 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
 26 Wouter Poels (Ned) Team Sky
 27 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 28 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 29 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
 30 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step
 31 Adam Yates (GBr) Orica-GreenEdge
 32 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
 33 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 34 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida
 35 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
 36 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 37 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha
 38 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 39 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team
 40 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin
 41 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 42 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 43 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
 44 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida
 45 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 46 Andre Cardoso (Por) Cannondale
 47 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
 48 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
 49 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 50 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 51 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
 52 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 53 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
 54 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 55 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 56 Sergio Henao (Col) Team Sky
 57 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 58 Pierre Rolland (Fra) Cannondale
 59 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 60 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 61 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 62 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
 63 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
 64 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team
 65 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team
 66 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale
 67 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 68 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
 69 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky
 70 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 71 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 72 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo
 73 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 74 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 75 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
 76 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
 77 Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha
 78 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 79 Steve Morabito (Swi) FDJ
 80 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
 81 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 82 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie
 83 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
 84 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge
 85 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 86 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 87 Luke Rowe (GBr) Team Sky
 88 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 89 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                           00:31
 90 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge                        00:44
 91 Alberto Losada (Spa) Team Katusha                            00:49
 92 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                         00:53
 93 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
 94 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team                        01:24
 95 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team                           01:27
 96 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           02:28
 97 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha                             03:04
 98 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                        03:06
 99 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                       04:34
100 Benjamin King (USA) Cannondale
101 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
102 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
103 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
104 Marco Haller (Aut) Team Katusha
105 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                05:43
106 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
107 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                             07:00
108 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
109 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data
110 William Bonnet (Fra) FDJ
111 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
112 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
113 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie
114 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
115 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
116 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
117 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
118 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
119 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge
120 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling
121 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
122 Michael Morkov (Den) Team Katusha
123 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                            08:28
124 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    08:37
125 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie
126 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
127 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
128 Tony Hurel (Fra) Direct Energie
129 Nathan Haas (Aus) Dimension Data
130 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
131 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida
132 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
133 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
134 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
135 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo
136 Jérémy Roy (Fra) FDJ
137 Ian Stannard (GBr) Team Sky
138 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo
139 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
140 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
141 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
142 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
143 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
144 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          11:32
145 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge
146 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
147 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida
148 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
149 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team
150 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
151 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
152 Dimitri Claeys (Bel) Wanty - Groupe Gobert
153 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team
154 Jack Haig (Aus) Orica-GreenEdge
155 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
156 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
157 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
158 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale                         15:01
159 Alex Howes (USA) Cannondale
160 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
161 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
162 Federico Zurlo (Ita) Lampre - Merida
163 Jack Bauer (NZl) Cannondale
164 Marc Soler (Spa) Movistar Team
165 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits
166 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale
167 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
168 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
169 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal
DNS Steven Lammertink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
DNS Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge
DNS Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team                       13:13:10
  2 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                           00:06
  3 Christopher Froome (GBr) Team Sky                            00:13
  4 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step                       00:21
  5 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  00:24
  6 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                            00:27
  7 Adam Yates (GBr) Orica-GreenEdge                             00:31
  8 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                             00:37
  9 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits              00:43
 10 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                           00:48
 11 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo                          00:49
 12 Thibaut Pinot (Fra) FDJ                                      00:52
 13 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida
 14 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         00:54
 15 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data                    01:02
 16 Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha
 17 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky                             01:03
 18 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
 19 Pierre Rolland (Fra) Cannondale                              01:06
 20 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                             01:08
 21 Sergio Henao (Col) Team Sky                                  01:12
 22 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 23 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         01:13
 24 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team
 25 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 26 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling                              01:14
 27 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              01:15
 28 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         01:18
 29 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                           01:20
 30 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                            01:23
 31 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
 32 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                      01:32
 33 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha                     01:35
 34 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                           01:36
 35 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert                 01:38
 36 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                           01:39
 37 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                           01:41
 38 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                      01:42
 39 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie                      01:54
 40 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          01:55
 41 Andre Cardoso (Por) Cannondale                               02:02
 42 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                  02:03
 43 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                          02:07
 44 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                      02:08
 45 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            02:09
 46 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                02:14
 47 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert
 48 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                         02:19
 49 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18                             02:22
 50 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                     02:32
 51 Arthur Vichot (Fra) FDJ                                      02:36
 52 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 53 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 02:38
 54 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step                     02:41
 55 Steve Morabito (Swi) FDJ                                     02:43
 56 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team                           03:21
 57 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                          03:30
 58 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida                           03:47
 59 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team                        03:53
 60 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                           04:36
 61 Alberto Losada (Spa) Team Katusha                            04:54
 62 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team                             04:58
 63 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling                              05:17
 64 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                        05:25
 65 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                         05:39
 66 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge                          05:54
 67 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        06:05
 68 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                       06:26
 69 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                           06:28
 70 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert                07:26
 71 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                          07:39
 72 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                         08:24
 73 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo                         08:40
 74 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          09:26
 75 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                            09:44
 76 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida                          10:01
 77 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge                        10:16
 78 Nathan Haas (Aus) Dimension Data                             10:40
 79 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling                           10:42
 80 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                         10:50
 81 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                        11:04
 82 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                        11:09
 83 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                    11:10
 84 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                         11:13
 85 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale                           11:19
 86 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           11:27
 87 Anthony Roux (Fra) FDJ                                       11:53
 88 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                          12:03
 89 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin                   12:24
 90 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge                            12:25
 91 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha                             13:27
 92 Jack Haig (Aus) Orica-GreenEdge                              14:29
 93 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                        14:45
 94 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     14:56
 95 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                          15:08
 96 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       15:22
 97 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                       15:34
 98 Jérémy Roy (Fra) FDJ                                         17:06
 99 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        17:24
100 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                          17:25
101 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert                   17:33
102 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                        18:01
103 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                      18:14
104 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              18:20
105 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo                       19:14
106 William Bonnet (Fra) FDJ                                     19:26
107 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo                    19:27
108 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                           19:44
109 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data                    20:11
110 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie                        20:23
111 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team                        20:45
112 Benjamin King (USA) Cannondale                               21:13
113 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge                        21:23
114 Marc Soler (Spa) Movistar Team                               21:29
115 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data                         21:42
116 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                       21:45
117 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert               22:00
118 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits              22:35
119 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                        22:39
120 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           22:55
121 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                            22:56
122 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           23:01
123 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                           23:28
124 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
125 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ                                 23:48
126 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
127 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie                           23:51
128 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                23:56
129 Dimitri Claeys (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   24:16
130 Tony Hurel (Fra) Direct Energie                              24:18
131 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              24:30
132 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              24:33
133 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step                   24:34
134 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                             24:54
135 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                         25:01
136 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step                       26:08
137 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits              26:41
138 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       26:52
139 Jack Bauer (NZl) Cannondale                                  27:16
140 Alex Howes (USA) Cannondale                                  27:30
141 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits               27:33
142 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                     27:34
143 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                         27:54
144 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      28:01
145 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                        28:03
146 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  28:08
147 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                          28:25
148 Michael Morkov (Den) Team Katusha                            29:45
149 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                          29:51
150 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                          30:02
151 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin                        30:23
152 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   30:36
153 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                        31:31
154 Federico Zurlo (Ita) Lampre - Merida                         33:00
155 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          33:19
156 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale                         33:23
157 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team                           33:26
158 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      33:44
159 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                          33:47
160 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale                            33:48
161 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo                  34:03
162 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida
163 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team                              34:22
164 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                          34:24
165 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team                           34:27
166 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                       37:31
167 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits          40:19
168 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits                 41:44
169 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                            49:01

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: