Wyścig Pokoju U23 2016: etap 3

Francuz David Gaudu wygrał czwartą edycję młodzieżowego Wyścigu Pokoju. Na ostatnim etapie najlepszy okazał się Belg Bjorg Lambrecht.

Drugie miejsce na ostatnim etapie zajął Norweg Markus Hoelgaard, a trzecie Włoch Giovanni Carboni.

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był 26. na kresce Patryk Stosz, który do zwycięzcy stracił 34 sekundy.

Czwarty na mecie Gaudu wygrał klasyfikację generalną o 11 sekund przed Brytyjczykiem Tao Geogheganem Hartem i o 14 sekund przed Szwajcarem Kilianem Frankinym. Mistrz Polski młodzieżowców Michał Paluta zakończył zmagania na 18. miejscu.

Wyniki 3. etapu Course de la Paix U23 2016 (2.Ncup), Jesenik - Jesenik (160 km):

1. Bjorg Lambrecht (Belgia)                            3:53:27
2. Markus Hoelgaard (Norwegia)                           00:03
3. Giovanni Carboni (Włochy)
4. David Gaudu (Francja)
5. Tao Geoghegan Hart (Wielka Brytania)
6. James Knox (Wielka Brytania)
7. Edward Ravasi (Włochy)
8. Vincenzo Albanese (Włochy)
9. Kilian Frankiny (Szwajcaria)
10. Nicolay Cherkasov (Rosja)
...
26. Patryk Stosz (Polska)                                00:34
34. Piotr Brożyna (Polska)                               00:51
37. Michał Paluta (Polska)                               01:02
40. Piotr Konwa (Polska)                                 01:06
91. Mateusz Grabis (Polska)                              18:14
DNF Patryk Złotowicz (Polska)

Klasyfikacja końcowa:

1. David Gaudu (Francja)                              10:10:19
2. Tao Geoghegan Hart (Wielka Brytania)                  00:11
3. Kilian Frankiny (Szwajcaria)                          00:14
4. Bjorg Lambrecht (Belgia)                              00:16
5. Edward Ravasi (Włochy)                                00:18
6. James Knox (Wielka Brytania)                          00:24
7. Giovanni Carboni (Włochy)                             00:25
8. Steff Crass (Belgia)                                  00:35
9. Nicolay Cherkasov (Rosja)                             00:38
10. Markus Hoelgaard (Norwegia)                          00:47
...
18. Michał Paluta (Polska)                               03:10
24. Piotr Brożyna (Polska)                               04:09
35. Piotr Konwa (Polska)                                 05:46
50. Patryk Stosz (Polska)                                09:39
94. Mateusz Grabis (Polska)                              37:32