Skoda-Tour de Luxembourg 2016: etap 4

fot. Jakub Zimoch/rowery.org

Maurits Lammertink (Roompot - Oranje Peloton) triumfował w klasyfikacji końcowej Tour de Luxembourg. Ostatni etap wygrał Philippe Gilbert (BMC).

Belg do etapu startujący na trzeciej pozycji w klasyfikacji ogólnej na mecie w stolicy Luksemburgu zameldował się przed broniącym koszulki Holendrem Mauritsem Lammertinkiem. Podium dnia dopełnił kolejny kolarz BMC - Dylan Teuns.

W klasyfikacji generalnej Lammertink o 9 sekund pokonał Gilberta i o 19 sekund szóstego dziś Luksemburczyka Alexa Kirscha (Stölting Service Group).

Do ostatniego etapu nie przystąpił Maciej Bodnar (Tinkoff). 86. wyścig ukończył Marcin Białobłocki ( ONE Pro Cycling).

Wyniki 4. etapu Skoda-Tour de Luxembourg 2016 (2.HC), Mersch - Luksemburg (178,2 km):

  1 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                     4:17:44
  2 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton
  3 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                            00:01
  4 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
  5 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton                    00:03
  6 Alex Kirsch (Lux) Stölting Service Group
  7 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling
  8 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-GreenEdge                00:06
  9 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                        00:08
 10 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 11 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 12 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              00:12
 13 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling
 14 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:15
 15 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 16 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team                           00:19
 17 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group               00:21
 18 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 19 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
 20 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept                00:25
 21 Olivier Pardini (Bel) Wallonie Bruxelles                     00:27
 22 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              00:33
 23 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 24 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 00:35
 25 Gabriel Reguero Corral (Spa) Team Differdange - Losch        00:39
 26 Patrick Olesen (Den) Leopard Pro Cycling
 27 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 28 Ivan Centrone (Lux) Team Differdange - Losch                 00:46
 29 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept          00:50
 30 Mathew Hayman (Aus) Orica-GreenEdge                          01:09
 31 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                            01:13
 32 Hayden McCormick (NZl) ONE Pro Cycling                       01:19
 33 Alexander Krieger (Ger) Leopard Pro Cycling                  01:21
 34 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 01:23
 35 Serge De Wortelaer (Bel) Team Differdange - Losch
 36 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 37 Carmelo Foti (Ita) Leopard Pro Cycling                       01:32
 38 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie Bruxelles
 39 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept
 40 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling                             01:55
 41 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge
 42 David Tanner (Aus) IAM Cycling
 43 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept                02:08
 44 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group                 02:09
 45 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept           02:17
 46 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton                02:51
 47 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                03:06
 48 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                            03:12
 49 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 50 Janis Dakteris (Lat) Team Differdange - Losch
 51 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group                  03:20
 52 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team                           03:23
 53 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
 54 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton             03:27
 55 Alexander Edmondson (Aus) Orica-GreenEdge                    03:44
 56 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 57 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton                 03:59
 58 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team                            04:40
 59 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton             05:13
 60 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling                        05:28
 61 Tim Kerkhof (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 62 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             05:36
 63 Pontus Kastemyr (Swe) Team Differdange - Losch               05:41
 64 Frederic Brun (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 05:55
 65 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 66 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group
 67 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie Bruxelles                   05:57
 68 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 69 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 70 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                           06:03
 71 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles                      06:11
 72 Devid Tintori (Ita) Team Differdange - Losch                 06:21
 73 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 74 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
 75 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
 76 Krisztian Lovassy (Hun) Team Differdange - Losch             07:42
 77 Tom Dernies (Bel) Wallonie Bruxelles
 78 Jan Brockhoff (Ger) Leopard Pro Cycling                      08:16
 79 Aksel Nommela (Est) Leopard Pro Cycling
 80 John Kronborg Ebsen (Den) ONE Pro Cycling
 81 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-GreenEdge
 82 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling
 83 Jonas Tenbrock (Ger) Stölting Service Group
 84 Thomas Deruette (Bel) Wallonie Bruxelles
 85 Mads Pedersen (Den) Stölting Service Group
 86 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 87 Pit Schlechter (Lux) Leopard Pro Cycling                     08:32
 88 Laurent Vanden Bak (Bel) Leopard Pro Cycling                 12:17
DNF Gerald Ciolek (Ger) Stölting Service Group
DNF Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
DNF Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge
DNF Cheung King Lok (HKg) Orica-GreenEdge
DNF Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team
DNF Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team
DNF Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
DNF Gregory Habeaux (Bel) Wallonie Bruxelles
DNF Fabio Silvestre (Por) Leopard Pro Cycling
DNF Tom Thill (Lux) Team Differdange - Losch
DNF Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling
DNF Matthew Goss (Aus) ONE Pro Cycling
DNS Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team

Klasyfikacja końcowa:

  1 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton         16:28:21
  2 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                       00:09
  3 Alex Kirsch (Lux) Stölting Service Group                     00:19
  4 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits              00:22
  5 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-GreenEdge                00:24
  6 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     00:28
  7 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert                    00:32
  8 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton                    00:37
  9 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert                     00:48
 10 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:52
 11 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling                             00:53
 12 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                        00:56
 13 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              00:59
 14 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits             01:10
 15 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept                01:14
 16 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group               01:15
 17 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 01:26
 18 Olivier Pardini (Bel) Wallonie Bruxelles                     01:27
 19 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept                  01:43
 20 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                            01:49
 21 Gabriel Reguero Corral (Spa) Team Differdange - Losch        01:53
 22 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                             01:54
 23 Ivan Centrone (Lux) Team Differdange - Losch                 02:01
 24 Patrick Olesen (Den) Leopard Pro Cycling                     02:02
 25 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling                               02:11
 26 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept          02:13
 27 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              02:16
 28 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie Bruxelles                  02:26
 29 Alexander Krieger (Ger) Leopard Pro Cycling                  02:30
 30 Hayden McCormick (NZl) ONE Pro Cycling                       02:34
 31 Mathew Hayman (Aus) Orica-GreenEdge                          02:43
 32 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team                           02:49
 33 David Tanner (Aus) IAM Cycling                               03:05
 34 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group                 04:00
 35 Alexander Edmondson (Aus) Orica-GreenEdge                    04:10
 36 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 04:35
 37 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          05:29
 38 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group                  05:49
 39 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept                05:53
 40 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept             05:59
 41 Janis Dakteris (Lat) Team Differdange - Losch
 42 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                            06:04
 43 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 44 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept           06:12
 45 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits           07:46
 46 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             08:12
 47 Tom Thill (Lux) Team Differdange - Losch                     08:16
 48 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits           08:22
 49 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                           08:41
 50 Krisztian Lovassy (Hun) Team Differdange - Losch             10:43
 51 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton                10:45
 52 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         10:53
 53 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling                                11:08
 54 Jan Brockhoff (Ger) Leopard Pro Cycling                      11:10
 55 Frederic Brun (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 11:53
 56 John Kronborg Ebsen (Den) ONE Pro Cycling                    12:34
 57 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge                         12:55
 58 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                           14:14
 59 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                14:19
 60 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert                  14:27
 61 Serge De Wortelaer (Bel) Team Differdange - Losch            14:34
 62 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team                            14:54
 63 Devid Tintori (Ita) Team Differdange - Losch                 14:55
 64 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-GreenEdge                    15:37
 65 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling                             15:46
 66 Carmelo Foti (Ita) Leopard Pro Cycling                       15:54
 67 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group                   16:56
 68 Jonas Tenbrock (Ger) Stölting Service Group                  17:50
 69 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie Bruxelles                   17:57
 70 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                            18:21
 71 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton             18:36
 72 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton                 19:26
 73 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling                              19:36
 74 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          20:35
 75 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling                        20:44
 76 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton                 21:38
 77 Tim Kerkhof (Ned) Roompot - Oranje Peloton                   21:49
 78 Tom Dernies (Bel) Wallonie Bruxelles                         22:05
 79 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             22:07
 80 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton             22:10
 81 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles                      22:31
 82 Pontus Kastemyr (Swe) Team Differdange - Losch               23:07
 83 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       23:10
 84 Pit Schlechter (Lux) Leopard Pro Cycling                     23:47
 85 Mads Pedersen (Den) Stölting Service Group                   24:07
 86 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling                     25:31
 87 Aksel Nommela (Est) Leopard Pro Cycling                      27:25
 88 Thomas Deruette (Bel) Wallonie Bruxelles                     28:04
 89 Laurent Vanden Bak (Bel) Leopard Pro Cycling                 32:17

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: