Criterium du Dauphine 2016: prolog

Alberto Contador (Tinkoff) został po górskim prologu pierwszym liderem 68. Criterium du Dauphine.

Hiszpan o 6 sekund okazał się lepszy od Richiego Porte (BMC). Trzeci wyniki uzyskał Chris Froome (Team Sky), który stracił 13 sekund.

Udanie wyścig rozpoczął Michał Kwiatkowski (Team Sky). Polak na bardzo wymagającej trasie zajął 13. pozycję, 45 sekund za Contadorem, wyprzedzając wielu znacznie lepszych górali.

Kolarze rywalizowali w równych warunkach na stromych serpentynach Montee du Mont Chery. Podjazd liczył 4 kilometry przy średnim nachyleniu 9,7%.

Wyniki prologu Criterium du Dauphine 2016 (WT); Les Gets (4 km, jazda indywidualna na czas):

  1 Alberto Contador ((Spa)) Tinkoff Team                        11:36
  2 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                           00:06
  3 Christopher Froome (GBr) Team Sky                            00:13
  4 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step                       00:21
  5 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  00:24
  6 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                  00:25
  7 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         00:29
  8 Adam Yates (Aus) Orica-GreenEdge                             00:31
  9 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                             00:37
 10 Jesus Herrada (SPA) Movistar Team                            00:39
 11 Daniel Navarro (SPA) Cofidis, Solutions Credits              00:43
 12 Mikel Landa Meana (SPA) Team Sky                             00:44
 13 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                            00:45
 14 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert                00:46
 15 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                           00:48
 16 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo                          00:49
 17 Thibaut Pinot (Fra) FDJ                                      00:52
 18 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida
 19 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                        00:53
 20 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         00:54
 21 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 22 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida
 23 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 24 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         00:55
 25 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
 26 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                       00:58
 27 Daryl Impey (Bel) Orica-GreenEdge
 28 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                            00:59
 29 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                           01:00
 30 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           01:01
 31 Igor Anton Hernandez (SPA) Dimension Data                    01:02
 32 Joaquim Rodriguez (SPA) Team Katusha
 33 Sebastien Reichenbach (SWI) FDJ                              01:03
 34 Pierre Rolland (Fra) Cannondale Pro Cycling                  01:06
 35 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team                           01:08
 36 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 37 Marc Soler (SPA) Movistar Team                               01:09
 38 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team
 39 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               01:11
 40 Sergio Henao (Col) Team Sky                                  01:12
 41 Antonio Pedrero (SPA) Movistar Team
 42 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                          01:13
 43 Daniel Moreno (SPA) Movistar Team
 44 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 45 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                             01:14
 46 Steve Morabito (SWI) FDJ
 47 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 48 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team                        01:16
 49 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                           01:17
 50 Omar Fraile (SPA) Dimension Data
 51 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                           01:18
 52 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                          01:19
 53 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale Pro Cycling               01:20
 54 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 55 Jack Haig (Aus) Orica-GreenEdge                              01:21
 56 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 57 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
 58 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       01:22
 59 Bart De Clerq (Bel) Lotto Soudal                             01:23
 60 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo                      01:24
 61 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 62 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         01:26
 63 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
 64 Laurens de Plus (Bel) Etixx - Quick-Step
 65 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNL-Jumbo                    01:28
 66 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida                          01:29
 67 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff Team
 68 Ruben Fernandez (SPA) Movistar Team                          01:32
 69 Luis Leon Sanchez (SPA) Astana Pro Team
 70 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida
 71 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           01:33
 72 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                        01:34
 73 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 01:35
 74 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha
 75 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          01:36
 76 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                        01:38
 77 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 78 Jack Bauer (NZl) Cannondale Pro Cycling                      01:40
 79 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
 80 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie                           01:41
 81 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 82 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                         01:42
 83 Andre Cardoso (Por) Cannondale Pro Cycling                   01:43
 84 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                        01:45
 85 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 86 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                    01:46
 87 Luke Rowe (GBr) Team Sky
 88 Nathan Haas (Aus) Dimension Data
 89 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
 90 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                         01:49
 91 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida
 92 Damien Howson (RSA) Orica-GreenEdge                          01:50
 93 Christian Meier (GBr) Orica-GreenEdge
 94 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 95 Jeremy Roy (Fra) FDJ                                         01:51
 96 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                          01:52
 97 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie                      01:54
 98 Alex Howes (USA) Cannondale Pro Cycling
 99 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge
100 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                           01:55
101 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step                   01:57
102 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert                     01:59
103 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin                   02:00
104 Haimar Zubeldia (SPA) Trek-Segafredo
105 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                02:02
106 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           02:04
107 Benjamin King (USA) Cannondale Pro Cycling                   02:05
108 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
109 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      02:06
110 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida
111 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18                             02:07
112 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie
113 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                      02:08
114 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data                         02:09
115 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          02:13
116 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale Pro Cycling
117 Angel Vicioso (SPA) Team Katusha
118 Federico Zurlo (Ita) Lampre - Merida                         02:14
119 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
120 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
121 Amael Moinard (Fra) BMC Racing Team                          02:15
122 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                         02:16
123 Arthur Vichot (Fra) FDJ                                      02:17
124 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                       02:18
125 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
126 Alberto Losada (SPA) Team Katusha                            02:21
127 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling
128 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                        02:22
129 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
130 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team                              02:25
131 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert               02:27
132 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      02:28
133 Anthony Roux (Fra) FDJ                                       02:29
134 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team                           02:30
135 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits              02:33
136 Dimitri Claeys (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   02:34
137 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                      02:35
138 Jens Keukeleire (Can) Orica-GreenEdge                        02:36
139 Jonathan Fumeaux (SWI) IAM Cycling
140 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ                                 02:38
141 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                         02:40
142 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              02:43
143 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                02:45
144 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale Pro Cycling
145 Francisco Ventoso (SPA) Movistar Team                        02:46
146 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       02:47
147 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                          02:48
148 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                        02:49
149 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                           02:54
150 Ian Stannard (GBr) Team Sky
151 Markel Irizar (SPA) Trek-Segafredo                           02:55
152 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                       02:56
153 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                         03:00
154 William Bonnet (Fra) FDJ                                     03:04
155 Tony Hurel (Fra) Direct Energie                              03:08
156 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                        03:09
157 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                          03:11
158 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits          03:13
159 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                        03:14
160 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits              03:18
161 Michael Morkov (Den) Team Katusha                            03:20
162 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                       03:22
163 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                     03:23
164 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNL-Jumbo                  03:25
165 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                          03:27
166 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo
167 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo                       03:31
168 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
169 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                           03:36
170 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge                        03:38
171 Steven Lammertink (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   03:49
172 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      03:50
173 Jonas Van Genechten (Bel) IAM Cycling                        04:28
174 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                            04:34
175 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits                 04:38
176 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              05:07

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: