Skoda-Tour de Luxembourg 2016: etap 3

Francuz Anthony Turgis (Cofidis) triumfował na mecie trzeciego etapu Tour de Luxembourg.

22-latek na finiszu z niewielkiej grupki pokonał Duńczyka Christophera Juula-Jensena (Orica-GreenEdge) i Szwajcara Mathiasa Franka (IAM Cycling).

Liderem pozostał 13. na mecie Maurits Lammertink (Roompot-Oranje Peloton). Holender do ostatniego etapu przystąpi z 7 sekundami nad Turgisem i 12 nad Philippem Gilbertem (BMC).

Wyniki 3. etapu Skoda-Tour de Luxembourg 2016 (2.HC), Eschweiler (Wiltz) - Differdange (177,4 km):

  1 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits            3:57:12
  2 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-GreenEdge
  3 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
  4 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
  5 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling                             00:12
  6 Alexander Edmondson (Aus) Orica-GreenEdge
  7 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
  8 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
  9 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group
 10 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 11 Alex Kirsch (Lux) Stölting Service Group
 12 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 13 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 14 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 15 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 16 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 17 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 18 David Tanner (Aus) IAM Cycling
 19 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
 20 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 21 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 22 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 23 Gabriel Reguero Corral (Spa) Team Differdange - Losch
 24 Ivan Centrone (Lux) Team Differdange - Losch
 25 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
 26 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 27 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits               00:23
 28 Hayden McCormick (NZl) ONE Pro Cycling                       00:31
 29 Olivier Pardini (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 30 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling
 31 Patrick Olesen (Den) Leopard Pro Cycling
 32 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept                  00:39
 33 Alexander Krieger (Ger) Leopard Pro Cycling                  00:55
 34 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group                 00:58
 35 Mathew Hayman (Aus) Orica-GreenEdge                          01:09
 36 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 37 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 38 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 39 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team                           01:41
 40 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                           01:50
 41 Krisztian Lovassy (Hun) Team Differdange - Losch
 42 Jan Brockhoff (Ger) Leopard Pro Cycling
 43 Janis Dakteris (Lat) Team Differdange - Losch
 44 Tom Thill (Lux) Team Differdange - Losch
 45 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 46 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 47 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 48 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group
 49 John Kronborg Ebsen (Den) ONE Pro Cycling
 50 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          02:38
 51 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept             02:49
 52 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept           03:03
 53 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 54 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling
 55 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                            03:57
 56 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
 57 Frederic Brun (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 04:19
 58 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-GreenEdge                    05:34
 59 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 60 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits           05:52
 61 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton                06:16
 62 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge
 63 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                           06:48
 64 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team                           07:36
 65 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 66 Jonas Tenbrock (Ger) Stölting Service Group
 67 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group
 68 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team
 69 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
 70 Devid Tintori (Ita) Team Differdange - Losch                 07:39
 71 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 72 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team
 73 Serge De Wortelaer (Bel) Team Differdange - Losch
 74 Cheung King Lok (HKg) Orica-GreenEdge                        09:46
 75 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 76 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                10:35
 77 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                            12:42
 78 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 79 Matthew Goss (Aus) ONE Pro Cycling
 80 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 81 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 82 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team                              12:45
 83 Gerald Ciolek (Ger) Stölting Service Group
 84 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling
 85 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge
 86 Carmelo Foti (Ita) Leopard Pro Cycling
 87 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling
 88 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 89 Pontus Kastemyr (Swe) Team Differdange - Losch
 90 Mads Pedersen (Den) Stölting Service Group
 91 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling
 92 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 93 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                12:54
 94 Tom Dernies (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect         13:02
 95 Aksel N?mmela (Est) Leopard Pro Cycling                      13:29
 96 Fabio Silvestre (Por) Leopard Pro Cycling                    13:31
 97 Laurent Vanden Bak (Bel) Leopard Pro Cycling
 98 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 99 Pit Schlechter (Lux) Leopard Pro Cycling
100 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team
101 Tim Kerkhof (Ned) Roompot - Oranje Peloton
102 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton
103 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton
104 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
105 Thomas Deruette (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
106 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton             13:37
DNF Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
DNF Adam Blythe (GBr) Tinkoff Team
DNS Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
DNS Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton         12:10:44
  2 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits              00:07
  3 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                       00:12
  4 Alex Kirsch (Lux) Stölting Service Group
  5 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-GreenEdge                00:13
  6 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  7 Alexander Edmondson (Aus) Orica-GreenEdge                    00:19
  8 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert                    00:24
  9 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert                     00:26
 10 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton                    00:27
 11 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:30
 12 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              00:40
 13 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                        00:41
 14 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits             00:42
 15 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 16 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling                             00:43
 17 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 00:44
 18 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group               00:47
 19 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 20 Olivier Pardini (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect     00:53
 21 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept                  00:57
 22 Alexander Krieger (Ger) Leopard Pro Cycling                  01:02
 23 David Tanner (Aus) IAM Cycling                               01:03
 24 Gabriel Reguero Corral (Spa) Team Differdange - Losch        01:07
 25 Hayden McCormick (NZl) ONE Pro Cycling                       01:08
 26 Ivan Centrone (Lux) Team Differdange - Losch
 27 Patrick Olesen (Den) Leopard Pro Cycling                     01:16
 28 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
 29 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                             01:26
 30 Mathew Hayman (Aus) Orica-GreenEdge                          01:27
 31 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              01:36
 32 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group                 01:44
 33 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                            01:45
 34 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling                               01:52
 35 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits           02:18
 36 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group                  02:22
 37 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team                           02:23
 38 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           02:24
 39 Tom Thill (Lux) Team Differdange - Losch                     02:28
 40 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             02:29
 41 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                           02:31
 42 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team                           02:34
 43 Janis Dakteris (Lat) Team Differdange - Losch                02:40
 44 Jan Brockhoff (Ger) Leopard Pro Cycling                      02:47
 45 Krisztian Lovassy (Hun) Team Differdange - Losch             02:54
 46 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 03:05
 47 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits               03:22
 48 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept                03:38
 49 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept           03:48
 50 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          03:59
 51 John Kronborg Ebsen (Den) ONE Pro Cycling                    04:11
 52 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept             04:23
 53 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling                       04:24
 54 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling                                04:40
 55 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                            04:44
 56 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         04:51
 57 Frederic Brun (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 05:51
 58 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  06:15
 59 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits           07:06
 60 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-GreenEdge                    07:14
 61 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                           07:46
 62 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton                07:47
 63 Devid Tintori (Ita) Team Differdange - Losch                 08:27
 64 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            08:43
 65 Jonas Tenbrock (Ger) Stölting Service Group                  09:27
 66 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team                               09:32
 67 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team                            10:07
 68 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge                         10:53
 69 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group                   10:54
 70 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                11:06
 71 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert                  11:08
 72 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team                           11:21
 73 Cheung King Lok (HKg) Orica-GreenEdge                        11:22
 74 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Prote     11:53
 75 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            13:00
 76 Serge De Wortelaer (Bel) Team Differdange - Losch            13:04
 77 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling                             13:44
 78 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect     13:59
 79 Carmelo Foti (Ita) Leopard Pro Cycling                       14:15
 80 Tom Dernies (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect         14:16
 81 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge                             14:32
 82 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                14:39
 83 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       14:47
 84 Gerald Ciolek (Ger) Stölting Service Group                   15:01
 85 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton             15:02
 86 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
 87 Pit Schlechter (Lux) Leopard Pro Cycling                     15:08
 88 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling                        15:09
 89 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton                 15:20
 90 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team                              15:33
 91 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton                 15:34
 92 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             15:43
 93 Mads Pedersen (Den) Stölting Service Group                   15:44
 94 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling                              16:06
 95 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect      16:13
 96 Tim Kerkhof (Ned) Roompot - Oranje Peloton                   16:14
 97 Fabio Silvestre (Por) Leopard Pro Cycling
 98 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team                             16:15
 99 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          16:44
100 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton             16:50
101 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling                     17:08
102 Pontus Kastemyr (Swe) Team Differdange - Losch               17:19
103 Aksel N?mmela (Est) Leopard Pro Cycling                      19:02
104 Matthew Goss (Aus) ONE Pro Cycling                           19:35
105 Thomas Deruette (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect     19:41
106 Laurent Vanden Bak (Bel) Leopard Pro Cycling                 19:53

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: