Skoda-Tour de Luxembourg 2016: etap 1

André Greipel (Lotto Soudal) wygrał pierwszy odcinek etapówki na szosach Luksemburga. Liderem pozostał zwycięzca prologu Jean-Pierre Drucker (BMC).

Za niemieckim sprinterem finiszowali Adam Blythe (Tinkoff) i Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise).

W peletonie, 61. przyjechał Maciej Bodnar (Tinkoff).

Wyniki 1. etapu Skoda-Tour de Luxembourg 2016 (2.HC), Luksemburg - Hesperange (170,6 km):

  1 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                           4:13:07
  2 Adam Blythe (GBr) Tinkoff Team
  3 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  4 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  5 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  6 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
  7 Gerald Ciolek (Ger) Stölting Service Group
  8 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
  9 Alexander Edmondson (Aus) Orica-GreenEdge
 10 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling
 11 Alexander Krieger (Ger) Leopard Pro Cycling
 12 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge
 13 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
 14 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 15 Olivier Pardini (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 16 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 17 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 18 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
 19 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 20 Alex Kirsch (Lux) Stölting Service Group
 21 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 22 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team                           00:04
 23 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group
 24 Mathew Hayman (Aus) Orica-GreenEdge
 25 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 26 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group
 27 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 28 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team
 29 Tim Kerkhof (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 30 Krisztian Lovassy (Hun) Team Differdange - Losch
 31 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group
 32 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 33 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 34 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 35 Mads Pedersen (Den) Stölting Service Group
 36 Carmelo Foti (Ita) Leopard Pro Cycling
 37 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 38 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 39 Janis Dakteris (Lat) Team Differdange - Losch
 40 Hayden McCormick (NZl) ONE Pro Cycling
 41 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 42 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group
 43 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 44 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 45 Jan Brockhoff (Ger) Leopard Pro Cycling
 46 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 47 Ivan Centrone (Lux) Team Differdange - Losch
 48 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
 49 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 50 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling
 51 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 52 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge
 53 Fabio Silvestre (Por) Leopard Pro Cycling
 54 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 55 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 56 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-GreenEdge
 57 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
 58 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
 59 David Tanner (Aus) IAM Cycling
 60 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team
 61 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team
 62 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
 63 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 64 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept
 65 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling
 66 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling
 67 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 68 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 69 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 70 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 71 Devid Tintori (Ita) Team Differdange - Losch
 72 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 73 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-GreenEdge
 74 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling
 75 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 76 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 77 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 78 Gabriel Reguero Corral (Spa) Team Differdange - Losch
 79 Tom Dernies (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 80 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 81 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 82 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
 83 Aksel N?mmela (Est) Leopard Pro Cycling
 84 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 85 Jonas Tenbrock (Ger) Stölting Service Group
 86 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 87 Cheung King Lok (HKg) Orica-GreenEdge
 88 Frederic Brun (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 89 Tom Thill (Lux) Team Differdange - Losch
 90 Patrick Olesen (Den) Leopard Pro Cycling
 91 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 92 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
 93 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 94 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 95 Pit Schlechter (Lux) Leopard Pro Cycling
 96 Matthew Goss (Aus) ONE Pro Cycling
 97 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 98 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 99 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
100 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
101 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
102 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton
103 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team
104 John Kronborg Ebsen (Den) ONE Pro Cycling
105 Serge De Wortelaer (Bel) Team Differdange - Losch
106 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
107 Pontus Kastemyr (Swe) Team Differdange - Losch
108 Laurent Vanden Bak (Bel) Leopard Pro Cycling                 00:43
109 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          02:43
110 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling
111 Thomas Deruette (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
112 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                       03:41

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

  1 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                  4:17:27
  2 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton            00:03
  3 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                              00:04
  4 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     00:05
  5 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert                    00:06
  6 Alexander Edmondson (Aus) Orica-GreenEdge                    00:07
  7 Alexander Krieger (Ger) Leopard Pro Cycling
  8 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge                             00:09
  9 Alex Kirsch (Lux) Stölting Service Group                     00:10
 10 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 11 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             00:12
 12 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                           00:13
 13 Olivier Pardini (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect     00:14
 14 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 15 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton                    00:15
 16 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                       00:16
 17 Adam Blythe (GBr) Tinkoff Team
 18 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 19 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits              00:17
 20 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:18
 21 Mathew Hayman (Aus) Orica-GreenEdge
 22 Gerald Ciolek (Ger) Stölting Service Group                   00:19
 23 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept                  00:20
 24 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 25 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-GreenEdge                00:22
 26 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 27 Pit Schlechter (Lux) Leopard Pro Cycling
 28 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 29 Patrick Olesen (Den) Leopard Pro Cycling                     00:23
 30 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge
 31 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team
 32 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
 33 David Tanner (Aus) IAM Cycling
 34 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 35 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team                             00:24
 36 Fabio Silvestre (Por) Leopard Pro Cycling
 37 Mads Pedersen (Den) Stölting Service Group
 38 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 39 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-GreenEdge                    00:25
 40 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 41 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton             00:26
 42 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 43 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept                00:27
 44 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              00:28
 45 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 46 Krisztian Lovassy (Hun) Team Differdange - Losch
 47 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 48 Hayden McCormick (NZl) ONE Pro Cycling                       00:29
 49 Jan Brockhoff (Ger) Leopard Pro Cycling
 50 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
 51 Carmelo Foti (Ita) Leopard Pro Cycling                       00:30
 52 Tom Thill (Lux) Team Differdange - Losch
 53 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 54 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling                             00:31
 55 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 56 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 00:32
 57 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group
 58 Tim Kerkhof (Ned) Roompot - Oranje Peloton                   00:33
 59 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team                            00:34
 60 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 61 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 62 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 63 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling                                00:35
 64 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 65 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                        00:36
 66 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling
 67 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 68 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 69 Ivan Centrone (Lux) Team Differdange - Losch                 00:37
 70 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group               00:38
 71 Tom Dernies (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 72 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 73 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 74 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team
 75 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group
 76 Aksel N?mmela (Est) Leopard Pro Cycling                      00:39
 77 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
 78 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 79 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling                       00:40
 80 Devid Tintori (Ita) Team Differdange - Losch
 81 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 82 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling                              00:41
 83 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 84 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 85 Pontus Kastemyr (Swe) Team Differdange - Losch               00:42
 86 Janis Dakteris (Lat) Team Differdange - Losch
 87 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group                   00:43
 88 Jonas Tenbrock (Ger) Stölting Service Group
 89 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits             00:44
 90 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert                  00:45
 91 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 92 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling                        00:46
 93 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 94 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 95 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       00:47
 96 Gabriel Reguero Corral (Spa) Team Differdange - Losch
 97 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept             00:49
 98 Serge De Wortelaer (Bel) Team Differdange - Losch            00:50
 99 Frederic Brun (Fra) Fortuneo - Vital Concept
100 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling                             00:51
101 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team
102 Cheung King Lok (HKg) Orica-GreenEdge
103 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Prote     00:52
104 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept          00:56
105 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect      01:01
106 Matthew Goss (Aus) ONE Pro Cycling                           01:02
107 John Kronborg Ebsen (Den) ONE Pro Cycling                    01:13
108 Laurent Vanden Bak (Bel) Leopard Pro Cycling                 01:28
109 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling                     03:08
110 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          03:20
111 Thomas Deruette (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect     03:21
112 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                       04:12

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: