Skoda-Tour de Luxembourg 2016: prolog

Jean-Pierre Drucker (BMC Racing Team) wygrał wieczorny prolog 76. edycji Wyścigu Dookoła Luksemburga.

29-letni kolarz gospodarzy pokonał o 4 sekundy Mauritsa Lammertinka (Roompot - Oranje Peloton) oraz kolegę z zespołu Toma Bohliego.

Maciej Bodnar (Tinkoff) po dwumiesięcznej, spowodowanej kontuzją, przerwie wznowił ściganie na 31. miejscu, tracąc do zwycięzcy 20 sekund, natomiast Marcin Białobłocki (One Pro Cycling) został sklasyfikowany na 49. pozycji ze stratą 25 sekund.

Wyniki prologu Skoda-Tour de Luxembourg 2016 (2.HC), Luksemburg (2,8 km; jazda indywidualna na czas):

1 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                          04:20
2 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton                  00:03
3 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                                    00:04
4 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           00:05
5 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert                          00:06
6 Alexander Edmonson (Aus) Orica-GreenEdge                           00:07
7 Alexander Krieger (Ger) Leopard Pro Cycling
8 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge                                   00:09
9 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
10 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert                          00:10
11 Alex Kirsch (Lux) Stölting Service Group
12 Huub Duyn (Ned) Roompot - Oranje Peloton                          00:11
13 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                            00:12
14 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
15 Olivier Pardini (Bel) Wallonie Bruxelles                          00:14
16 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
17 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
18 Mathew Hayman (Aus) Orica-GreenEdge
19 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits                   00:17
20 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-GreenEdge                     00:18
21 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept
22 Pit Schlechter (Lux) Leopard Pro Cycling
23 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
24 Patrick Olesen (Den) Leopard Pro Cycling                          00:19
25 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge
26 Gerald Ciolek (Ger) Stölting Service Group
27 Floris Gerfs (Ned) BMC Racing Team
28 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
29 David Tanner (Aus) IAM Cycling
30 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
31 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team                                  00:20
32 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits
33 Fabio Silvestre (Por) Leopard Pro Cycling
34 Mads Pedersen (Den) Stölting Service Group
35 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept
36 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-GreenEdge                         00:21
37 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
38 Adam Blythe (GBr) Tinkoff Team                                    00:22
39 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton
40 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
41 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept                     00:23
42 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                                   00:24
43 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
44 Krisztian Lovassy (Hun) Team Differdange - Losch
45 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
46 Hayden Mccormick (NZl) ONE Pro Cycling                            00:25
47 Jan Brockhoff (Ger) Leopard Pro Cycling
48 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept
49 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling
50 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
51 Carmelo Foti (Ita) Leopard Pro Cycling                            00:26
52 Tom Thill (Lux) Team Differdange - Losch
53 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling                                  00:27
54 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
55 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton                  00:28
56 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
57 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group
58 Tim Kerkhof (Ned) Roompot - Oranje Peloton                        00:29
59 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team                                 00:30
60 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
61 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
62 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
63 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling                                     00:31
64 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
65 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie Bruxelles
66 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                             00:32
67 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling
68 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
69 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
70 Ivan Centrone (Lux) Team Differdange - Losch                      00:33
71 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group                    00:34
72 Tom Dernies (Bel) Wallonie Bruxelles
73 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
74 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton
75 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team
76 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group
77 Aksel Nõmmela (Est) Leopard Pro Cycling                           00:35
78 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
79 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling                            00:36
80 Devid Tintori (Ita) Team Differdange - Losch
81 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
82 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling 0:00:37
83 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
84 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
85 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
86 Pontus Kastemyr (Swe) Team Differdange - Losch                    00:38
87 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie Bruxelles
88 Janis Dakteris (Lat) Team Differdange - Losch
89 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                                 00:39
90 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group
91 Jonas Tenbrock (Ger) Stölting Service Group
92 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits         00:40
93 Thomas Deruette (Bel) Wallonie Bruxelles                          00:41
94 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
95 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
96 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton                  00:42
97 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
98 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                            00:43
99 Gabriel Reguero Corral (Spa) Team Differdange - Losch
100 Laurent Van Den Bak (Bel) Leopard Pro Cycling                    00:45
101 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept
102 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling                            00:46
103 Serge De Wortelaer (Bel) Team Differdange - Losch
104 Frédéric Brun (Fra) Fortuneo - Vital Concept
105 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling                                 00:47
106 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team
107 King Lok Cheung (HKg) Orica-GreenEdge
108 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie Bruxelles                       00:48
109 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept              00:52
110 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles                          00:57
111 Matthew Harley Goss (Aus) ONE Pro Cycling                        00:58
112 Antoine Warnier (Bel) Wallonie Bruxelles                         01:06
113 John Bohn Ebsen (Den) ONE Pro Cycling                            01:09

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: