Criterium du Dauphine 2016: Simon Yates na starcie?

Pozytywny test antydopingowy z marca nie jest przeszkodą w kontynuacji sezonu.

Brytyjczyk Simon Yates znalazł się na wstępnej liście startowej czerwcowego wyścigu Criterium du Dauphine. Kolarz Orica-GreenEdge, piąty w ubiegłorocznym generalnym sprawdzianie przed Tour de France, wystartować ma mimo zbliżającego się rozstrzygnięcia w sprawie naruszenia przepisów antydopingowych.

Pod koniec kwietnia brytyjska prasa ujawniła, że podczas marcowego Paryż-Nicea Yates zaliczył pozytywny test na terbutalinę, lek stosowany w leczeniu astmy. Ekipa potwierdziła tę wiadomość, tłumacząc zajście błędem lekarza, który podał lek na astmę, lecz nie wystąpił o wymagane pozwolenie.

Choć w sprawie młodego zawodnika toczy się postępowanie, 23-latek może startować, gdyż środek nie znajduje się na liście specyfików wymagających natychmiastowego zawieszenia.

Wyścig Criterium du Dauphine rozpoczyna się górskim prologiem 5 czerwca w Les Gets, a zakończy się 12 czerwca wymagającym etapem do Superdévoluy.

Yates, który w momencie ogłoszenia informacji o pozytywnym teście leczył kontuzję kolana, nie startował od początku kwietnia, od czasu Vuelta al Pais Vasco. Na faworyzującej górali trasie Criterium du Dauphine młody zawodnik zmierzy się ze śmietanką światowego peletonu - na starcie organizatorzy anonsują Alberto Contadora (Tinkoff), Christophera Froome'a (Team Sky), Romaina Bardeta (Ag2r La Mondiale), Thibaut Pinota (FDJ), Richie Porte'a (BMC) i Fabio Aru (Astana).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: