Puchar Świata MTB XCO 2016 #3: Absalon i Neff triumfują w La Bresse, Włoszczowska 5.

Julien Absalon (BMC) oraz Jolanda Neff (Stöckli) wygrali trzecią edycję Pucharu Świata w kolarstwie górskim cross-country.

Neff w wyścigu kobiet we francuskim La Bresse zdystansowała Kanadyjki Catharine Pendrel (Luna) oraz Emily Batty (Trek). Do mety na piątym miejscu dotarła Maja Włoszczowska (Kross Racing Team).

W wyścigu panów pech prześladował Nino Schurtera. Lider Pucharu Świata o pierwszej przebitej mógłby z czystym sumieniem zapomnieć, gdyż szybka zmiana koła pozwoliła mu na powrót do czołówki, ale flak na czwartej rundzie zamknął marzenia o walce o zwycięstwo. Na podium triumfowali gospodarze - 31 zwycięstwo w Pucharze Świata odniósł Julien Absalon, na mecie meldując się przed Maximem Marottem i Victorem Koretzkym (obaj BH-SR Suntour-KMC).

Po weekendowych zmaganiach Puchar Świata znajduje się na półmetku. W klasyfikacji ogólnej Schurter z dorobkiem 650 punktów o 40 punktów wyprzedza Absalona i o 90 Marotte'a.

Wyniki

Elita mężczyzn:

1. Julien Absalon (Francja) BMC MTB Racing Team                     1:26:38
2. Maxime Marotte (Francja) BH-SR Suntour-KMC                         01:00
3. Victor Koretzky (Francja) BH-SR Suntour-KMC                        01:24
4. Nino Schurter (Szwajcaria) Scott-Odlo MTB Racing Team              01:42
5. Jaroslav Kulhavy (Czechy) Specialized Racing                       02:06
6. Matthias Flückiger (Szwajcaria) Stöckli Pro Team                   02:25
7. Jordan Sarrou (Francja) BH-SR Suntour-KMC                          02:43
8. Matthias Stirnemann (Szwajcaria) Moebel Maerki MTB Pro Team        02:43
9. Reto Indergand (Szwajcaria) BMC MTB Racing Team                    03:09
10. Luca Braidot (Włochy)                                             03:53
...
33. Bartłomiej Wawak (Polska) Kross Racing Team                       07:12

Elita kobiet:

1. Jolanda Neff (Szwajcaria) Stöckli Pro Team                       1:28:30
2. Catharine Pendrel (Kanada) Luna Pro Team                           00:25
3. Emily Batty (Kanada) Trek Factory Racing XC                        00:48
4. Katerina Nash (Czechy) Luna Pro Team                               02:18
5. Maja Włoszczowska (Polska) Kross Racing Team                       02:47
6. Alessandra Keller (Szwajcaria) Stockli Pro Team                    03:07
7. Adelheid Morath (BH-SR Suntour KMC)
8. Rebecca Henderson (Australia) Trek Factory Racing)                 03:18
9. Gunn-Rita Dahle Flejsaa (Norwegia) Multivan Merida Biking Team     03:27
10. Linda Indergand (Szwajcaria) Focus XC Team                        03:39
...
27. Katarzyna Solus-Miśkowicz (Polska)                                08:01
58. Monika Żur (Polska) BH-SR Suntour-KMC                             15:13
63. Paula Gorycka (Polska)                                              - 1
DNS Aleksandra Dawidowicz (Polska)

Mężczyźni do lat 23:

1. Titouan Carod (Francja) Scott Creuse Oxygene Gueret              1:12:59
2. Romain Seigle (Francja) Focus Rotor G-Skin Racing Team             02:05
3. Samuel Gaze (Nowa Zelandia) Specialized Racing                     02:49
4. Marcel Guerrini (Szwajcaria) Focus XC Team                         03:08
5. Simon Andreassen (Dania) Specialized Racing                        03:25
6. Sebastian Carstensen Fini (Dania) CST Superior Brentjens           03:35
7. Antoine Bouquert (Francja) Scott-Odlo MTB Racing Team              03:45
8. Andri Frischknecht (Szwajcaria) Scott-Odlo MTB Racing Team         03:48
9. Ben Zwiehoff (Niemcy)                                              03:51
10. Raphael Gay (Francja) Scott Creuse Oxygene Gueret                 04:26
...
100. Marceli Bogusławski (Polska)                                       - 1

Kobiety do lat 23:

1. Sina Frei (Szwajcaria) JB Brunex Felt Team                       1:08:28
2. Evie Richards (Wielka Brytania)                                    01:28
3. Anne Tauber (Holandia) Habitat Mountainbike Team                   03:30
4. Nicole Koller (Szwajcaria)                                         04:27
5. Jana Czeczinkarova (Czechy) Sram Mitas Trek                        05:01
6. Serena Tasca (Włochy)                                              05:38
7. Kate Courtney (USA) Specialized Racing                             05:45
8. Sofia Wiedenroth (Niemcy)                                          05:46
9. Ramona Forchini (Szwajcaria) Struby-Bixs Team                      06:25
10. Bethany Crumpton (Wielka Brytania)                                06:34

Puchar Świata w kolarstwo górskim cross-country 2016:

#1 Cairns - Schurter i Langvad najlepsi na antypodach

#2 Albstadt - Powtórka z Schurtera i Langvad

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: