Giro d'Italia 2016: etap 21

Nikias Arndt (Giant – Alpecin) wygrał po dyskwalifikacji Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo) ostatni etap “Corsa Rosa”.

Drugie miejsce zajął Matteo Trentin (Etixx-Quick Step), a trzecie Sacha Modolo (Lampre-Merida).

Zwycięzcą 99. Giro d’Italia został Vincenzo Nibali (Astana). Wyścig na 5. miejscu ukończył Rafał Majka (Tinkoff).

Deszczowo pożegnanie nie mogło ucieszyć peletonu, zwłaszcza że na śliskiej nawierzchni doszło do upadków. Leżał Esteban Chaves (Orica-GreenEdge), a do szpitala z podejrzeniem złamanej łopatki odwieziono Larsa Baka (Lotto-Soudal).

Spokojną jazdę ożywił na rogatkach Turynu atak Josa van Emdena i Maartena Tjallingii, którzy podjęli jazdę drużynową parami.

Końcówka prowadziła na pokonywanej osiem razy rundzie o długości 7,5 km. Ze względu na mokrą nawierzchnię komisja sędziowska zdecydowała zatrzymać czas przy wjeździe na pętlę. Zawodnicy LottoNL-Jumbo nie przejmowali się tym, powiększając przewagę do ponad minuty. Doszło do kolejnej kraksy z udziałem Chavesa oraz Rigoberta Urana (Cannondale).

Przedostatnie okrążenie uciekinierzy rozpoczęli z zapasem 28 sekund. Tjallingii spasował, van Eden wręcz przeciwnie. Holender na finałową rundę wpadł 14 sekund przed kilkudziesięcioosobową grupą z Rafałem Majką.

Na niewielkim podjeździe ruszył Sonny Colbrelli (Bardiani), którego powalił kibic próbujący zrobić fotkę. Tjallingii został doścignięty. Na ostatni kilometr wpadło około 20 kolarzy, z których najszybciej zafiniszował Nizzolo, blokując przy tym Sache Modolo. Sędziowie po dłuższej naradzie uznali, że kolarz Trek złamał przepisy, przesuwając go na ostatnie miejsce w grupie.

Wyniki 21. etapu Giro d'Italia 2016 (GT), Cuneo – Turyn (163 km):

  1 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                      3:48:18
  2 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step
  3 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida
  4 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
  5 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
  6 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo
  7 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
  8 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
  9 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team
 10 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale
 11 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 12 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
 13 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step
 14 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
 15 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 16 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 17 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 18 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 19 Moreno Moser (Ita) Cannondale
 20 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 21 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
 22 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team
 23 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 24 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
 25 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida
 27 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 28 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini
 29 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 30 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 31 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 32 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 33 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 34 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 35 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 36 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
 37 Mickael Delage (Fra) FDJ
 38 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
 39 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
 40 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team
 41 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 42 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
 43 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 44 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
 45 Simon Clarke (Aus) Cannondale
 46 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
 47 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale
 48 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 49 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
 50 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
 51 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 53 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
 54 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
 55 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida
 56 Christian Knees (Ger) Team Sky
 57 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
 58 Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 59 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 60 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
 61 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
 62 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida
 63 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida
 64 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
 65 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
 66 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
 67 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
 68 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 69 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 70 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 71 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 72 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team
 73 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team
 74 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini
 75 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
 76 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
 77 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 78 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
 79 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
 80 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin
 81 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo
 82 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 83 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 84 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 85 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
 86 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 87 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Southeast
 88 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 89 Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast
 90 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 91 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida
 92 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida
 93 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team
 94 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
 95 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
 96 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina-Southeast
 97 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
 98 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 99 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
100 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step
101 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
102 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini
103 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
104 Andre Cardoso (Por) Cannondale
105 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
106 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling
107 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
108 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
109 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
110 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
111 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast
112 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
113 Egor Silin (Rus) Team Katusha
114 Songezo Jim (RSA) Dimension Data
115 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
116 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
117 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
118 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
119 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida
120 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge
121 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge
122 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge
123 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge
124 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge
125 Ruben Plaza (Spa) Orica-GreenEdge
126 José Herrada (Spa) Movistar Team
127 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team
128 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin
129 Jack Bobridge (Aus) Trek-Segafredo
130 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
131 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
132 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
133 Ian Boswell (USA) Team Sky
134 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data
135 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini
136 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini
137 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
138 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
139 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
140 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
141 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
142 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
143 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
144 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
145 Rigoberto Uran (Col) Cannondale
146 Joe Dombrowski (USA) Cannondale
147 Nathan Brown (USA) Cannondale
148 Davide Formolo (Ita) Cannondale
149 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
150 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
151 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
152 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
153 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge
154 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
155 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
156 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
DNF Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal

Punkty

  1 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                           50 pkt
  2 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                         43
  3 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                              37
  4 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                            24
  5 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     20
  6 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                             18
  7 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                                  14
  8 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo                            12
  9 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                          12
 10 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini                 11
 11 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                                10
 12 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                      8
 13 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team                                  7
 14 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale                                 6
 15 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                                   6
 16 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                                 6
 17 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast                   5
 18 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team                                 4
 19 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                               4
 20 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                             3
 21 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo                               3
 22 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                                      2
 23 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida                               2
 24 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Southeast                    2
 25 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                                 1
 26 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                              1
 27 Songezo Jim (RSA) Dimension Data                                 1

Lotna premia - Racconigi, 54km

  1 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                            10 pkt
  2 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                               6
  3 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                          3
  4 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                                 2
  5 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                               1
  6 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
  7 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Southeast
  8 Songezo Jim (RSA) Dimension Data

Lotna premia - Rotino, 133km

  1 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     10 pkt
  2 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                           6
  3 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                      3
  4 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                                   2
  5 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team                                 1
  6 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo
  7 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida
  8 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo

Drużynowo

  1 Team LottoNl-Jumbo                                        11:23:40
  2 Team Katusha                                                 01:14
  3 Lotto Soudal
  4 Cannondale
  5 Etixx - Quick-Step
  6 Astana Pro Team
  7 Tinkoff Team
  8 Team Giant-Alpecin
  9 Lampre - Merida
 10 BMC Racing Team
 11 FDJ
 12 Team Sky
 13 Dimension Data
 14 Trek-Segafredo
 15 Nippo - Vini Fantini
 16 Wilier Triestina-Southeast
 17 Gazprom-Rusvelo
 18 Movistar Team
 19 IAM Cycling
 20 AG2R La Mondiale
 21 Bardiani CSF
 22 Orica-GreenEdge

Klasyfikacja końcowa:

  1 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                     86:32:49
  2 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge                         00:52
  3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       01:17
  4 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   01:50
  5 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                               04:37
  6 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                         08:31
  7 Rigoberto Uran (Col) Cannondale                              11:47
  8 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                            13:21
  9 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                         14:09
 10 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data                     16:20
 11 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         24:33
 12 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                         24:59
 13 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        31:38
 14 Andre Cardoso (Por) Cannondale                               34:12
 15 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            34:34
 16 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       38:09
 17 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 18 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           41:00
 19 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                      43:49
 20 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    51:49
 21 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                           56:59
 22 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  57:08
 23 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          59:30
 24 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                              01:04:44
 25 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                01:05:22
 26 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                   01:08:05
 27 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                       01:18:38
 28 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data                 01:22:43
 29 Rein Taaramae (Est) Team Katusha                          01:23:22
 30 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                     01:24:38
 31 Davide Formolo (Ita) Cannondale                           01:27:19
 32 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                        01:28:35
 33 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                        01:32:53
 34 Joe Dombrowski (USA) Cannondale                           01:32:56
 35 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team                        01:50:37
 36 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                             01:51:10
 37 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                        01:54:34
 38 Egor Silin (Rus) Team Katusha                             01:56:08
 39 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                       01:57:12
 40 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                             02:00:13
 41 Moreno Moser (Ita) Cannondale                             02:01:27
 42 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo                 02:02:23
 43 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step                    02:05:57
 44 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                 02:06:37
 45 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 46 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team                          02:11:15
 47 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                    02:13:24
 48 Nathan Brown (USA) Cannondale                             02:15:18
 49 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                    02:17:44
 50 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                        02:21:03
 51 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                02:21:13
 52 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                           02:21:34
 53 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                       02:25:44
 54 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                02:32:28
 55 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge                      02:39:42
 56 Ruben Plaza (Spa) Orica-GreenEdge                         02:40:39
 57 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast            02:43:03
 58 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo                    02:43:25
 59 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team                        02:44:44
 60 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                        02:52:25
 61 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     02:55:43
 62 José Herrada (Spa) Movistar Team                          03:03:04
 63 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida                        03:03:47
 64 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                       03:07:17
 65 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                03:08:06
 66 Christian Knees (Ger) Team Sky                            03:09:06
 67 Simon Clarke (Aus) Cannondale                             03:13:04
 68 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                            03:13:19
 69 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                         03:18:34
 70 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                     03:19:25
 71 Ian Boswell (USA) Team Sky                                03:19:42
 72 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                         03:20:38
 73 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo                  03:20:39
 74 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                   03:21:00
 75 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team                          03:21:36
 76 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                        03:22:42
 77 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                      03:23:08
 78 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                        03:25:49
 79 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                       03:28:27
 80 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                       03:28:47
 81 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini             03:29:23
 82 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team                       03:29:48
 83 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                    03:30:44
 84 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                        03:31:30
 85 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                     03:31:50
 86 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale                          03:33:33
 87 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                     03:34:14
 88 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team                           03:35:37
 89 Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast          03:36:41
 90 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team                            03:38:02
 91 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ                               03:40:01
 92 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                        03:42:29
 93 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                    03:44:49
 94 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                03:44:56
 95 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                        03:48:07
 96 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                            03:48:24
 97 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                       03:48:40
 98 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                       03:49:14
 99 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                       03:49:24
100 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                         03:50:10
101 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                          03:51:01
102 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   03:52:57
103 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina-Southeast       03:53:15
104 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo                      03:54:08
105 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo                      03:56:18
106 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                    03:58:12
107 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team                         03:58:47
108 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                            03:58:53
109 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF             03:59:07
110 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                      04:03:51
111 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                          04:06:35
112 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast          04:07:22
113 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                       04:07:36
114 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo                  04:08:24
115 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast          04:08:54
116 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                           04:10:44
117 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                    04:11:33
118 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini             04:12:52
119 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                          04:14:10
120 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                    04:15:26
121 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                    04:16:19
122 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale                     04:16:34
123 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha                   04:18:19
124 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo               04:18:22
125 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge                          04:19:37
126 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                           04:19:46
127 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 04:20:08
128 Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo                     04:21:37
129 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo                        04:22:05
130 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Southeast             04:23:15
131 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                           04:23:26
132 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                     04:28:08
133 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                  04:29:26
134 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ                             04:31:38
135 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini                     04:32:04
136 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                               04:33:09
137 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                             04:33:28
138 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                04:35:16
139 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                            04:35:56
140 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                          04:36:19
141 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                       04:36:25
142 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                      04:36:45
143 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                  04:38:30
144 Songezo Jim (RSA) Dimension Data                          04:40:38
145 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                       04:41:38
146 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge                          04:43:04
147 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                         04:43:48
148 Mickael Delage (Fra) FDJ                                  04:45:40
149 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data                   04:47:03
150 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge                     04:47:59
151 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini                 04:49:05
152 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ                          04:49:59
153 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini           04:53:53
154 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                         05:03:42
155 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini           05:08:00
156 Jack Bobridge (Aus) Trek-Segafredo                        05:08:51

Klasyfikacja punktowa

  1 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                           209 pkt
  2 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                        184
  3 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                             163
  4 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                             156
  5 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                               133
  6 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                    103
  7 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                          92
  8 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                           88
  9 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                             80
 10 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      76
 11 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                            64
 12 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                     61
 13 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                               57
 14 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                       53
 15 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                           50
 16 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                   50
 17 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge                            47
 18 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                               46
 19 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                              46
 20 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                                  45

Klasyfikacja górska

  1 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                     152 pkt
  2 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                      134
  3 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                           118
  4 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                                109
  5 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                           77
  6 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                       66
  7 Rein Taaramae (Est) Team Katusha                                62
  8 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                               54
  9 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                          51
 10 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      42
 11 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                              42
 12 Joe Dombrowski (USA) Cannondale                                 39
 13 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                           37
 14 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data                        36
 15 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                     33
 16 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                          31
 17 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                                  26
 18 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge                            26
 19 Ruben Plaza (Spa) Orica-GreenEdge                               23
 20 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                         22

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                      86:41:20
  2 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               29:38
  3 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                       01:10:07
  4 Davide Formolo (Ita) Cannondale                           01:18:48
  5 Joe Dombrowski (USA) Cannondale                           01:24:25
  6 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                        01:46:03
  7 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step                    01:57:26
  8 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 01:58:06
  9 Nathan Brown (USA) Cannondale                             02:06:47
 10 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                02:12:42
 11 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                       02:17:13
 12 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                        02:43:54
 13 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                02:59:35
 14 Ian Boswell (USA) Team Sky                                03:11:11
 15 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                        03:14:11
 16 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                      03:14:37
 17 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                       03:19:56
 18 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale                          03:25:02
 19 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                     03:25:43
 20 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team                           03:27:06
 21 Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast          03:28:10
 22 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                            03:39:53
 23 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                       03:40:09
 24 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                       03:40:43
 25 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina-Southeast       03:44:44
 26 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo                      03:45:37
 27 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                    03:49:41
 28 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                            03:50:22
 29 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast          03:58:51
 30 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                       03:59:05
 31 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                          04:05:39
 32 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                           04:14:55
 33 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                  04:20:55
 34 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                04:26:45
 35 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                          04:27:48
 36 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                       04:27:54
 37 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge                     04:39:28
 38 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini                 04:40:34
 39 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini           04:45:22
 40 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini           04:59:29

Klasyfikacja drużynowa

  1 Astana Pro Team                                          260:02:35
  2 Cannondale                                                   06:57
  3 Movistar Team                                                21:00
  4 AG2R La Mondiale                                             53:52
  5 Team Sky                                                  01:04:21
  6 Etixx - Quick-Step                                        01:37:53
  7 Tinkoff Team                                              01:40:44
  8 Team Katusha                                              02:06:36
  9 Dimension Data                                            02:53:26
 10 Lampre - Merida                                           03:15:00
 11 Team LottoNl-Jumbo                                        03:15:49
 12 Orica-GreenEdge                                           03:35:52
 13 BMC Racing Team                                           03:51:21
 14 Team Giant-Alpecin                                        04:38:16
 15 Gazprom-Rusvelo                                           05:03:19
 16 Lotto Soudal                                              05:18:02
 17 Trek-Segafredo                                            05:51:12
 18 IAM Cycling                                               06:02:34
 19 Bardiani CSF                                              06:14:22
 20 Nippo - Vini Fantini                                      08:03:49
 21 Wilier Triestina-Southeast                                08:04:38
 22 FDJ                                                       11:26:38

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: