Korona Warmii i Mazur 2016: Mateusz Nowaczek wygrywa w Elblągu

Peleton

Piątkowe zmagania zakończone sukcesem lokalnego zespołu.

W Elblągu odbyła się piąta eliminacja do Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym w kategorii elity mężczyzn i młodzieżowców - I Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Senatora RP Jerzego Wcisła.

Zawodowcy ścigali się na 40 rundach, a najlepiej na nich poradził sobie Mateusz Nowaczek (Krismar Big Silvant). W punktacji na kolejnych miejscach uplasowali się Kamil Zieliński (Domin Sport) oraz jego klubowy kolega Artur Detko.

Zmienna aura utrudniała rywalizację w młodszych kategoriach. W juniorach młodszych najlepszy okazał się Karol Wawrzyniak (UKS Copernicus Toruń), w młodzikach Rosjanin, Rodion Gladkov (GAU DO KO KSDUSSHOR), w młodziczkach Zuzanna Sierhej (KS V-MAX Mińsk Mazowiecki), w żakach Jan Stryjewski (KKS Ciechanów), a w żaczkach Wiktoria Józefowicz (UKS Feniks Kryniki).

Dziś w Olsztynie ciąg dalszy eliminacji do Mistrzostw Polski w kryterium ulicznym - w ramach Korny Warmii i Mazur odbędą się wyścigi w Olsztynie (sobota) i w Mrągowie (niedziela).

źródło: www.pzkol.pl

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: