IO 2016: dwa miejsca dla Polek w wyścigu cross-country

Reprezentacja Polski będzie mogła wystawić dwie zawodniczki w wyścigu cross-country elity kobiet podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

25 maja zamknięto ranking Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), który decydował o ilości miejsc przyznawanych poszczególnym krajom na tegoroczne igrzyska olimpijskie w Rio de Janerio. Polki w rankingu cross-country zostały sklasyfikowane na 7. pozycji, co daje im dwa ''bilety'' do Rio.

Jeden z nich, po wypełnieniu kryteriów kwalifikacji, zarezerwowany jest dla srebrnej medalistki z Pekinu Mai Włoszczowskiej, a o drugi prawdopodobnie powalczą Aleksandra Dawidowicz i Katarzyna Solus-Miśkowicz.

Gorzej sytuacja wygląda wśród mężczyzn, gdyż Polacy zostali sklasyfikowani na odległym 28. miejscu, co pozbawia Polskę możliwości wystawienia swojego reprezentanta.

Polska po raz pierwszy od 1996 roku, czyli wprowadzenia kolarstwa górskiego do programu igrzysk olimpijskich, nie wystawi swojego przedstawiciela w wyścigu cross-country mężczyzn. W Londynie Polskę reprezentowało dwóch zawodników - Marek Konwa i Piotr Brzózka - którzy zajęli odpowiednio 16. i 32. miejsce.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: