Baloise Belgium Tour 2016: prolog

Przełajowiec Wout van Aert (Crelan-Vastgoedservice) wygrał prolog 86. edycji Wyścigu dookoła Belgii.

21-latek, mistrz świata elity w kolarstwie przełajowym, o dwie sekundy pokonał Niemca Tony'ego Martina (Etixx-Quick Step) i o cztery sekundy Szwajcara Reto Hollensteina (IAM Cycling).

Bartosz Huzarski (Bora - Argon 18) sklasyfikowany został na 107. miejscu ze stratą 35 sekund.

Wyniki prologu Baloise Belgium Tour 2016 (2.HC), Beveren (6 km, jazda indywidualna na czas):

  1 Wout Van Aert (Bel) Crelan-Vastgoedservice                   06:52
  2 Tony Martin (Ger) Etixx-Quick-Step                           00:02
  3 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling                           00:04
  4 Niki Terpstra (Ned) Etixx-Quick-Step
  5 Yves Lampaert (Bel) Etixx-Quick-Step                         00:05
  6 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                             00:06
  7 Lars Boom (Ned) Astana                                       00:07
  8 David Boucher (Bel) Crelan-Vastgoedservice                   00:10
  9 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise            00:11
 10 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 11 Nils Politt (Ger) Team Katusha
 12 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
 13 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                                00:12
 14 Jack Bauer (NZl) Cannondale Pro Cycling                      00:13
 15 Berden De Vries (Ned) Roompot-Oranje Peloton
 16 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx-Quick-Step
 17 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                         00:14
 18 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
 19 Edwards Theuns (Bel) Trek-Segafredo                          00:15
 20 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo-Vital Concept                    00:16
 21 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
 22 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credit
 23 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling                              00:17
 24 Jan Ghyselinck (Bel) Verandas Willems Cycling Team
 25 Frederik Frison (Bel) Lotto-Soudal
 26 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin                   00:18
 27 Benjamin Verraes (Bel) Cibel Cebon
 28 Vegard Breen (Nor) Fortuneo-Vital Concept                    00:19
 29 Ryan Mullen (Irl) Cannondale Pro Cycling
 30 Sander Cordeel (Bel) Verandas Willems Cycling Team
 31 Xandro Meurisse (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 32 Lieuwe Westra (Ned) Astana
 33 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale Pro Cycling             00:20
 34 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale Pro Cycling
 35 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale Pro Cycling
 36 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Soudal
 37 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 38 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
 39 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
 40 Jens Debusschere (Bel) Lotto-Soudal
 41 Jesper Asselman (Ned) Roompot-Oranje Peloton
 42 Vicente Reynes Mimo (Spa) IAM Cycling                        00:21
 43 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 44 Stig Broeckx (Bel) Lotto-Soudal                              00:22
 45 Kevin De Jonghe (Bel) Cibel Cebon
 46 Tim Merlier (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 47 Dimitri Claeys (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 48 Jens Adams (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 49 Tim De Troyer (Bel) Verandas Willems Cycling Team            00:23
 50 Laurens De Vreese (Bel) Astana
 51 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty-Groupe Gobert
 52 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 53 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
 54 Gatis Smukulis (Lat) Astana
 55 Christophe Premont (Bel) Verandas Willems Cycling Team       00:24
 56 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles-Group Protect
 57 Timothy Dupont (Bel) Verandas Willems Cycling Team
 58 Brian Van Goethem (Ned) Roompot-Oranje Peloton
 59 Stef Van Zummeren (Bel) Verandas Willems Cycling Team
 60 Jasper De Buyst (Bel) Lotto-Soudal
 61 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credit
 62 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credit           00:25
 63 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
 64 Antoine Warnier (Bel) Wallonie Bruxelles-Group Protect
 65 Iljo Keisse (Bel) Etixx-Quick-Step
 66 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx-Quick-Step
 67 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18                          00:26
 68 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana
 69 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 70 Tiesj Benoot (Bel) Lotto-Soudal
 71 Jelle Wallays (Bel) Lotto-Soudal
 72 Boris Vallee (Bel) Fortuneo-Vital Concept                    00:27
 73 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18
 74 Kris Boeckmans (Bel) Lotto-Soudal
 75 Sam Oomen (Ned) Team Giant-Alpecin
 76 Piotr Havik (Ned) Team 3M
 77 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
 78 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credit
 79 Laurens De Plus (Bel) Etixx-Quick-Step                       00:28
 80 Julien Loubet (Fra) Fortuneo-Vital Concept
 81 Gianni Marchand (Bel) Cibel Cebon
 82 Frederik Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 83 Michael Vingerling (Ned) Team 3M                             00:29
 84 Quinten Hermans (Bel) Telenet Fidea Cycling Team
 85 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 86 Tony Hurel (Fra) Direct Energie
 87 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie Bruxelles-Group Protect
 88 Julien Vermote (Bel) Etixx-Quick-Step
 89 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha                       00:30
 90 Julien Morice (Fra) Direct Energie
 91 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       00:31
 92 Rob Ruijgh (Ned) Crelan-Vastgoedservice
 93 Bjorn Thurau (Ger) Wanty-Groupe Gobert
 94 Pieter Jacobs (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 95 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie                        00:32
 96 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 97 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie Bruxelles-Group Protect
 98 Jimmy Janssens (Bel) Team 3M
 99 Jasper Styven (Bel) Trek-Segafredo
100 Max Walscheid (Ger) Team Giant-Alpecin                       00:33
101 Timothy Stevens (Bel) Crelan-Vastgoedservice
102 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale Pro Cycling
103 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credit
104 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert                  00:34
105 Toon Aerts (Bel) Telenet Fidea Cycling Team
106 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana                                00:35
107 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
108 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18
109 Stijn Devolder (Bel) Trek-Segafredo
110 Brecht Dhaene (Bel) Verandas Willems Cycling Team
111 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credit                  00:36
112 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty-Groupe Gobert                    00:37
113 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot-Oranje Peloton
114 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
115 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert
116 Jaap De Man (Ned) Team 3M
117 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                        00:38
118 Mirko Selvaggi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
119 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
120 Kenny Willems (Bel) Team 3M                                  00:39
121 Jori Van Steenberghen (Bel) Cibel Cebon
122 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
123 Tom Meeusen (Bel) Telenet Fidea Cycling Team
124 Davide Vigano (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
125 Andrea Guardini (Ita) Astana
126 Thijs Van Amerongen (Ned) Telenet Fidea Cycling Team         00:40
127 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo
128 Artyom Zakharov (Kaz) Astana
129 Aidis Kruopis (Ltu) Verandas Willems Cycling Team            00:42
130 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo-Vital Concept
131 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
132 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha
133 Nicolas Cleppe (Bel) Telenet Fidea Cycling Team
134 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
135 Laurence Naesen (Bel) Cibel Cebon                            00:43
136 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
137 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie Bruxelles-Group Protect
138 Michel Kreder (Ned) Roompot-Oranje Peloton                   00:44
139 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
140 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
141 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
142 Laurent Evrard (Bel) Team 3M
143 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
144 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha
145 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise              00:45
146 Jimmy Duquennoy (Bel) Wallonie Bruxelles-Group Protect
147 Matti Breschel (Den) Cannondale Pro Cycling                  00:46
148 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot-Oranje Peloton
149 Michiel Dieleman (Bel) Cibel Cebon
150 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
151 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles-Group Protect        00:47
152 Jonathan Hivert (Fra) Fortuneo-Vital Concept
153 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie Bruxelles-Group Protect
154 Joeri Stallaert (Bel) Cibel Cebon
155 Danilo Napolitano (Ita) Wanty-Groupe Gobert                  00:48
156 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise             00:49
157 Raymond Kreder (Ned) Roompot-Oranje Peloton
158 Corne Van Kessel (Ned) Telenet Fidea Cycling Team            00:50
159 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 00:51
160 Thijs Aerts (Bel) Telenet Fidea Cycling Team
161 Jelle Goderis (Bel) Team 3M                                  00:52
162 Gregory Franckaert (Bel) Cibel Cebon
163 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale Pro Cycling
164 Steven Tronet (Fra) Fortuneo-Vital Concept
165 Barry Markus (Ned) Roompot-Oranje Peloton
166 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credit
167 Gertjan De Vos (Bel) Team 3M                                 00:53
168 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                           00:54
169 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credit
170 Jean-Marc Bideau (Fra) Fortuneo-Vital Concept
171 Kenny Dehaes (Bel) Wanty-Groupe Gobert                       01:01
172 Jim Aernouts (Bel) Telenet Fidea Cycling Team                01:07

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: