Puchar Świata MTB XCO 2016 #2: powtórka z Schurtera i Langvad

Szwajcar i Dunka ponownie najlepsi na trasie Pucharu Świata.

Szwajcar Nino Schurter (Scott-Odlo) i Dunka Annika Langvad (Specialized) wygrali w niemieckim Albstadt wyścigi elity podczas drugiej edycji Pucharu Świata w kolarstwie górskim cross-country.

Schurter po tradycyjnej już batalii z Julienem Absalonem (BMC) wywalczył na finiszu zwycięstwo i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na podium towarzystwa dotrzymywał im Maxime Marotte (BH-SR Suntour-KMC).

7. miejsce, po upadku i zaciętej pogoni, wywalczył Szwajcar Fabian Giger, reprezentujący polski zespół Kross Racing Team.

Langvad pewnie wygrała rywalizację pań, szybko obejmując prowadzenie i na mecie meldując się z przewagą prawie półtorej minuty nad Szwedką Jenny Rissveds (Scott-Odlo) i Kanadyjką Catharine Pendrel (Luna).

Pechowo wyścig potoczył się dla Mai Włoszczowskiej. Reprezentantka Kross Racing Team upadła na trzecim okrążeniu i rywalizację ukończyła na 15. miejscu. 25. miejsce zajęła Katarzyna Solus-Miśkowicz, a na dalszych pozycjach uplasowały się Monika Żur i Paula Gorycka.

Zmagań elity mężczyzn nie ukończył Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team). Wśród orlików do mety nie dojechał za to Marceli Bogusławski. 22. miejsce wśród orliczek zajęła za to Aleksandra Podgórska, a zmagań nie ukończyła Rita Malinkiewicz.

Wyniki

Elita mężczyzn:

1. Nino Schurter (Szwajcaria) Scott-Odlo MTB Racing Team           1:28:38
2. Julien Absalon (Francja) BMC MTB Racing Team
3. Maxime Marotte (Francja) BH-SR Suntour-KMC                        00:55
4. Jaroslav Kulhavy (Czechy) Specialized Racing                      01:36
5. Lars Forster (Szwajcaria) BMC MTB Racing Team                     02:02
6. Luca Braidot (Włochy)                                             03:00
7. Fabian Giger (Szwajcaria) Kross Racing Team                       03:15
8. David Valero (Hiszpania) MMR Factory Racing Team                  03:23
9. Pablo Rodriguez Guede (Hiszpania) MMR Factory Racing Team         03:25
10. Reto Indergand (Szwajcaria) BMC MTB Racing Team
...
106. Kornel Osicki (Polska)                                            - 3
DNF Bartłomiej Wawak (Polska) Kross Racing Team

Elita kobiet:

1. Annika Langvad (Dania) Specialized Racing                        1:33:03
2. Jenny Rissveds (Szwecja) Scott-Odlo MTB Racing Team                01:25
3. Catharine Pendrel (Kanada) Luna Pro Team                           01:36
4. Sabine Spitz (Niemcy)                                              02:03
5. Gunn-Rita Dahle-Flesjaa (Norwegia) Multivan Merida Biking Team     02:14
6. Alessandra Keller (Szwajcaria) Stockli Pro Team                    03:10
7. Elisabeth Brandau (Niemcy)                                         03:14
8. Lea Davison (USA) Specialized Racing                               03:15
9. Barbara Benko (Węgry) Focus XC Team                                03:19
10. Katerina Nash (Czechy) Luna Pro Team                              03:22
...
15. Maja Włoszczowska (Polska) Kross Racing Team                      04:35
25. Katarzyna Solus-Miśkowicz (Polska)                                07:35
58. Monika Żur (Polska) BH-SR Suntour-KMC                               - 2
65. Paula Gorycka (Polska)                                              - 3

Mężczyźni do lat 23:

1. Samuel Gaze (Nowa Zelandia) Specialized Racing                   1:19:23
2. Titouan Carod (Francja) Scott Creuse Oxygene Gueret                00:37
3. Marcel Guerrini (Szwajcaria) Focus XC Team                         01:37
4. Simon Andreassen (Dania) Specialized Racing                        02:34
5. Milan Vader (Holandia)                                             02:44
6. Romain Seigle (Francja) Focus Rotor G-Skin Racing Team             02:58
7. Georg Egger (Niemcy)                                               03:52
8. Andri Frischknecht (Szwajcaria) Scott-Odlo MTB Racing Team         03:57
9. Nadir Colledani (Włochy)                                           03:58
10. Raphael Gay (Francja) Scott Creuse Oxygene Gueret                 03:59
...
DNF Marceli Bogusławski (Polska)

Kobiety do lat 23:

1. Sina Frei (Szwajcaria) JB Brunex Felt Team                       1:22:01
2. Evie Richards (Wielka Brytania)                                    00:34
3. Anne Tauber (Holandia) Habitat Mountainbike Team                   03:37
4. Kate Courtney (USA) Specialized Racing                             03:59
5. Chiara Teocchi (Włochy) Bianchi Countervail                        04:24
6. Jana Czeczinkarova (Czechy) Sram Mitas Trek                        04:43
7. Lena Gerault (Francja) Pro Fermetures Cube Rotor                   04:44
8. Nicole Koller (Szwajcaria)                                         04:55
9. Serena Tasca (Włochy)                                              05:18
10. Audrey Menut (Francja) Scott Creuse Oxygene Gueret                05:40
...
22. Aleksandra Podgórska (Polska)                                     11:05
DNF Rita Malinkiewicz (Polska)

Puchar Świata w kolarstwo górskim cross-country 2016:

#1 Cairns - Schurter i Langvad najlepsi na antypodach

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: