Przemysław Kasperkiewicz 5. w Paryż-Arras Tour 2016

Przemysław Kasperkiewicz (Klein Constantia) zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej francuskiego wyścigu Paris-Arras Tour (2.2).

Polak po aktywnej jeździe na drugim etapie wygrał też klasyfikację lotnych finiszy i dołożył w ten sposób cegiełkę do drużynowego sukcesu - jego Klein Constantia, młodzieżówka Etixx-Quick Step, z rejonu Pas-de-Calais wyjechała z etapową wygraną, trzecim i piątym miejscem w klasyfikacji generalnej oraz triumfami w klasyfikacjach młodzieżowej, lotnych finiszy i drużynowej.

W klasyfikacji końcowej triumfował Litwin Aidis Kruopis (Verandas Willems). Na podium stanęli też Australijczyk Alexander Edmondson oraz Francuz Remi Cavagna (Klein Constantia).

Trzydniowy wyścig w rejonie Pas-de-Calais przebiegał pod dyktando ekip Verandas Willems i Klein Constantia. Finisze z peletonu na pierwszych dwóch odcinkach wygrał Kruopis, natomiast ostatni odcinek po samotnej akcji na ostatnich kilometrach wygrał 20-letni Cavagna, jeżdżący w barwach zaplecza belgijskiej ekipy Etixx-Quick Step.

Podium ostatniego dnia dopełnili Edmondson i Holender Cees Bol (Rabobank Development Team).

Kasperkiewicz drugi etap spędził w odjeździe, wygrywając po drodze trzy lotne premie i dzięki bonifikatom awansując na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Polak sekundową bonifikatę zdobył też trzeciego dnia, ale na mecie sklasyfikowany został na piątym miejscu, po tym jak na podium wskoczył zwycięski Cavagna, a na czwartym miejscu, dzięki bonifikacie z mety i lepszemu bilansowi miejsc, znalazł się Bol.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: