Bałtyk – Karkonosze Tour 2016: etap 4

Johim Ariesen (Metec-TKH) zwyciężył na czwartym odcinku Bałtyk-Karkonosze, umacniając się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Drugie miejsce zajął Nils Schomber (reprezentacja Niemiec), a trzecie Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice).

Pierwsze kilometry czwartego etapu prowadziły po ulicach Kożuchowa, gdzie organizatorzy wyznaczyli sześć rund o długości 1600 metrów. Peleton z Kożuchowa wyjechał dość mocno poszarpany, a na czele jechała czwórka kolarzy z Łukaszem Bodnarem.

Odjazd ten został skasowany i po kilkudziesięciu kilometrach prób, w końcu peleton odpuścił trzech zawodników. Na czele znaleźli się: Martin Bauer (UR-Krositzer), Aleksandrer Leduchowski (De Rosa) i Jesper Schduter (WPG Amsterdam).

Podobnie jak w poprzednich dniach uciekinierzy jechali przed peletonem aż do finałowych rund. Jeszcze przed wjazdem do Lubania akcja została zlikwidowana. Kręta trzykilometrowa runda z krótkim podjazdem mocno naciągnęła peleton, a wielu kolarzy miało problem, aby utrzymać się w czołówce.

Ostatecznie finiszowała mocno rozciągnięta grupa, z której najszybszy był Ariesen, pokonując reprezentanta Niemiec Nilsa Schombera i Macieja Paterskiego z CCC Sprandi Polkowice. Czwarty był Jiri Polnicky.

Za nami cztery płaskie etapy, które niewiele wniosły w klasyfikację generalną. Ostatni dzień to czasówka pod okraj i ciężki etap z metą w Karpaczu, więc jeśli chodzi o klasyfikację generalną, to rywalizacja zacznie się od piątego etapu. My liczymy na Adama Stachowiaka i Jiri Polnicky’ego

- powiedział Piotr Kosmala, dyrektor sportowy VERVA Activejet Team.

inf. Verva Activejet

Wyniki 4. etapu Bałtyk – Karkonosze Tour 2016 (2.2), Kożuchów – Lubań (173,6 km):

1. Johim Ariesen (Metec-TKH)
2. Nils Schomber (reprezentacja Niemiec)
3. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice)

KOMPLET WYNIKÓW

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: