Amgen Tour of California women 2016: etap 3

Marianne Vos (Rabo Liv) wygrała trzeci etap Tour of California. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymała czwarta na mecie Megan Guarnier (Boels Dolmans).

Vos na finiszu z peletonu pokonała Coryn Riverę (Unitedhealthcare) oraz Emmę Johansson (Wiggle High5).

Przed jutrzejszym finałem wyścigu w Sacramento Guarnier prowadzi w klasyfikacji ogólnej z przewagą 15 sekund nad Kristin Armstrong (TWENTY16) oraz 25 nad drużynową koleżanką Evelyn Stevens.

Wyniki 3. etapu Amgen Tour of California women 2016 (WWT), Santa Rosa - Santa Rosa (111 km):

1 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv                                      2:52:51
2 Coryn Rivera (USA) UnitedHealthcare Women
3 Emma Johansson (Swe) Wiggle High5
4 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans
5 Brianna Walle (USA) Tibco-Silicon Valley Bank
6 Alena Amialiusik (Blr) Canyon-SRAM
7 Heather Fischer (USA) Rally Cycling
8 Chloe Dygert (USA) Twenty16 - Ridebiker
9 Lauren Stephens (USA) Tibco-Silicon Valley Bank
10 Danielle King (GBr) Wiggle High5
11 Sharon Laws (GBr) Podium Ambition
12 Emma White (USA) Rally Cycling
13 Nikki Harris (GBr) Boels Dolmans
14 Tayler Wiles (USA) Reprezentacja USA
15 Nina Marie Laughlin (USA) Visit Dallas DNA Pro Cycling
16 Scotti Lechuga (USA) Hagens Berman / Supermint
17 Evelyn Stevens (USA) Boels Dolmans
18 Leah Thomas (USA) Twenty16 - Ridebiker
19 Katie Hall (USA) UnitedHealthcare Women
20 Kristin Armstrong (USA) Twenty16 - Ridebiker
21 Karol Ann Canuel (Can) Boels Dolmans
22 Rocio Parrado Guarnizo (Col) Weber Shimano Ladies Power
23 Jasmin Glaesser (Can) Rally Cycling
24 Audrey Cordon (Fra) Wiggle High5
25 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv                                       00:05
26 Amber Neben (USA) Bepink
27 Eri Yonamine (Jpn) Hagens Berman / Supermint
28 Katie Donovan (USA) Colavita/Bianchi
29 Linda Melanie Villumsen (NZl) UnitedHealthcare Women              00:14
30 Mara Abbott (USA) Wiggle High5                                    00:19
31 Ruth Winder (USA) Reprezentacja USA                               00:27
32 Lisa Brennauer (Ger) Canyon-SRAM                                  03:49
33 Jessica Cutler (USA) Colavita/Bianchi
34 Krista Doebel-Hickok (USA) Cylance Pro Cycling
35 Jessenia Meneses (Col) Weber Shimano Ladies Power
36 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling
37 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products
38 Valentina Scandolara (Ita) Cylance Pro Cycling
39 Alexis Ryan (USA) Canyon-SRAM                                     05:23
40 Alison Jackson (Can) Twenty16 - Ridebiker
41 Gretchen Stumhofer (USA) Colavita/Bianchi
42 Lex Albrecht (Can) Bepink
43 Sara Headley (USA) Podium Ambition
44 Megan Alderete (USA) Hagens Berman / Supermint
45 Laura Massey (GBr) Drops Cycling Team
46 Mandy Heintz (USA) Visit Dallas DNA Pro Cycling
47 Romy Kasper (Ger) Boels Dolmans
48 Kirsten Wild (Ned) Hitec Products
49 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv
50 Claire Rose (GBr) Podium Ambition
51 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv
52 Moniek Tenniglo (Ned) Rabo Liv
53 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans
54 Whitney Allison (USA) Colavita/Bianchi
55 Amy Pieters (Ned) Wiggle High5
56 Iris Slappendel (Ned) UnitedHealthcare Women
57 Lauren Hall (USA) Tibco-Silicon Valley Bank
58 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products
59 Charlotte Becker (Ger) Hitec Products
60 Allie Dragoo (USA) Twenty16 - Ridebiker
61 Hannah Barnes (GBr) Canyon-SRAM
62 Sarah Storey (GBr) Podium Ambition                                10:15
63 Hannah Ross (USA) Rally Cycling
64 Luciene Ferreira da Silva (Bra) Weber Shimano Ladies Power
65 Jennifer Tetrick (USA) Twenty16 - Ridebiker
66 Sophie Coleman (GBr) Drops Cycling Team
67 Jennifer George (GBr) Drops Cycling Team
68 Annie Ewart (Can) UnitedHealthcare Women
69 Jeanne Korevaar (Ned) Rabo Liv
70 Lauren Tamayo (USA) UnitedHealthcare Women
71 Lauretta Hanson (Aus) Colavita/Bianchi
72 Joanne Kiesanowski (NZl) Tibco-Silicon Valley Bank
73 Nicole Moerig (Aus) Podium Ambition
74 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon-SRAM
75 Emily Collins (NZl) Tibco-Silicon Valley Bank
76 Kelly Catlin (USA) Reprezentacja USA
77 Rebeca Durrell (GBr) Drops Cycling Team
78 Kimberley Wells (Aus) Colavita/Bianchi
79 Doris Schweizer (Swi) Cylance Pro Cycling
80 Kathrin Hammes (Ger) Tibco-Silicon Valley Bank
81 Beth Ann Orton (USA) Visit Dallas DNA Pro Cycling
82 Silvia Valsecchi (Ita) Bepink
83 Amanda Miller (USA) Visit Dallas DNA Pro Cycling
84 Ilaria Sanguineti (Ita) Bepink
85 Maria Fadiga (Arg) Weber Shimano Ladies Power
86 Liza Rachetto (USA) Hagens Berman / Supermint
87 Caterin Elisabeth Previley (Arg) Weber Shimano Ladies Power
88 Francesca Pattaro (Ita) Bepink
89 Barbara Guarischi (Ita) Canyon-SRAM
90 Allison Elizabeth Linnell (USA) Hagens Berman / Supermint         11:29
91 Alison Tetrick (USA) Cylance Pro Cycling
DNF Janicke Gunvaldsen (Nor) Hitec Products
DNF Elizabeth-Jane Harris (GBr) Podium Ambition
DNF Anna Sanders (USA) Visit Dallas DNA Pro Cycling
DNF Hannah Payton (GBr) Drops Cycling Team
DNF Lucy Shaw (GBr) Drops Cycling Team

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

1 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans                               6:25:24
2 Kristin Armstrong (USA) Twenty16 - Ridebiker                       00:15
3 Evelyn Stevens (USA) Boels Dolmans                                 00:25
4 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv                                        00:43
5 Coryn Rivera (USA) UnitedHealthcare Women                          00:44
6 Leah Thomas (USA) Twenty16 - Ridebiker                             00:47
7 Katie Hall (USA) UnitedHealthcare Women                            00:52
8 Chloe Dygert (USA) Twenty16 - Ridebiker                            00:56
9 Emma Johansson (Swe) Wiggle High5                                  01:01
10 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv                                       01:06
11 Lauren Stephens (USA) Tibco-Silicon Valley Bank                   01:22
12 Alena Amialiusik (Blr) Canyon-SRAM                                01:23
13 Danielle King (GBr) Wiggle High5                                  01:24
14 Brianna Walle (USA) Tibco-Silicon Valley Bank                     01:35
15 Linda Melanie Villumsen (NZl) UnitedHealthcare Women              01:36
16 Mara Abbott (USA) Wiggle High5                                    01:44
17 Nikki Harris (GBr) Boels Dolmans                                  01:51
18 Karol Ann Canuel (Can) Boels Dolmans
19 Sharon Laws (GBr) Podium Ambition                                 01:59
20 Audrey Cordon (Fra) Wiggle High5                                  02:14
21 Tayler Wiles (USA) Reprezentacja USA                              02:24
22 Scotti Lechuga (USA) Hagens Berman / Supermint                    02:32
23 Katie Donovan (USA) Colavita/Bianchi                              02:48
24 Eri Yonamine (Jpn) Hagens Berman / Supermint                      02:50
25 Amber Neben (USA) Bepink                                          03:45
26 Rocio Parrado Guarnizo (Col) Weber Shimano Ladies Power           03:50
27 Nina Marie Laughlin (USA) Visit Dallas DNA Pro Cycling            04:04
28 Ruth Winder (USA) Reprezentacja USA                               04:09
29 Lisa Brennauer (Ger) Canyon-SRAM                                  05:41
30 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling                          06:06
31 Emma White (USA) Rally Cycling                                    06:37
32 Jessica Cutler (USA) Colavita/Bianchi                             06:42
33 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products
34 Jasmin Glaesser (Can) Rally Cycling                               06:45
35 Allie Dragoo (USA) Twenty16 - Ridebiker                           06:54
36 Heather Fischer (USA) Rally Cycling                               07:02
37 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv                                     07:05
38 Moniek Tenniglo (Ned) Rabo Liv
39 Amy Pieters (Ned) Wiggle High5                                    07:27
40 Alison Jackson (Can) Twenty16 - Ridebiker                         07:33
41 Iris Slappendel (Ned) UnitedHealthcare Women
42 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products                               07:34
43 Hannah Barnes (GBr) Canyon-SRAM                                   07:36
44 Sara Headley (USA) Podium Ambition                                07:51
45 Lauren Hall (USA) Tibco-Silicon Valley Bank                       08:03
46 Krista Doebel-Hickok (USA) Cylance Pro Cycling                    08:06
47 Romy Kasper (Ger) Boels Dolmans
48 Megan Alderete (USA) Hagens Berman / Supermint                    08:08
49 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv                                      08:09
50 Jessenia Meneses (Col) Weber Shimano Ladies Power                 08:16
51 Charlotte Becker (Ger) Hitec Products
52 Claire Rose (GBr) Podium Ambition                                 08:20
53 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans                                 08:24
54 Lex Albrecht (Can) Bepink                                         08:25
55 Valentina Scandolara (Ita) Cylance Pro Cycling                    08:27
56 Gretchen Stumhofer (USA) Colavita/Bianchi                         08:40
57 Whitney Allison (USA) Colavita/Bianchi                            08:49
58 Laura Massey (GBr) Drops Cycling Team                             08:59
59 Kirsten Wild (Ned) Hitec Products                                 09:27
60 Alexis Ryan (USA) Canyon-SRAM                                     09:36
61 Annie Ewart (Can) UnitedHealthcare Women                          12:25
62 Joanne Kiesanowski (NZl) Tibco-Silicon Valley Bank                12:26
63 Nicole Moerig (Aus) Podium Ambition                               12:35
64 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon-SRAM                                13:03
65 Doris Schweizer (Swi) Cylance Pro Cycling                         13:13
66 Kelly Catlin (USA) Reprezentacja USA                              13:20
67 Jeanne Korevaar (Ned) Rabo Liv                                    13:21
68 Sarah Storey (GBr) Podium Ambition                                13:36
69 Emily Collins (NZl) Tibco-Silicon Valley Bank                     13:47
70 Francesca Pattaro (Ita) Bepink                                    14:11
71 Beth Ann Orton (USA) Visit Dallas DNA Pro Cycling                 14:20
72 Ilaria Sanguineti (Ita) Bepink                                    14:25
73 Sophie Coleman (GBr) Drops Cycling Team                           14:41
74 Alison Tetrick (USA) Cylance Pro Cycling                          14:51
75 Mandy Heintz (USA) Visit Dallas DNA Pro Cycling                   14:56
76 Kimberley Wells (Aus) Colavita/Bianchi                            15:15
77 Maria Fadiga (Arg) Weber Shimano Ladies Power                     15:17
78 Amanda Miller (USA) Visit Dallas DNA Pro Cycling
79 Liza Rachetto (USA) Hagens Berman / Supermint                     15:22
80 Silvia Valsecchi (Ita) Bepink                                     15:36
81 Caterin Elisabeth Previley (Arg) Weber Shimano Ladies Power       15:37
82 Jennifer George (GBr) Drops Cycling Team                          15:39
83 Luciene Ferreira da Silva (Bra) Weber Shimano Ladies Power        16:07
84 Jennifer Tetrick (USA) Twenty16 - Ridebiker                       17:08
85 Lauren Tamayo (USA) UnitedHealthcare Women                        18:11
86 Kathrin Hammes (Ger) Tibco-Silicon Valley Bank                    18:56
87 Lauretta Hanson (Aus) Colavita/Bianchi                            19:25
88 Rebeca Durrell (GBr) Drops Cycling Team                           20:13
89 Allison Elizabeth Linnell (USA) Hagens Berman / Supermint         20:52
90 Barbara Guarischi (Ita) Canyon-SRAM                               23:28
91 Hannah Ross (USA) Rally Cycling                                   23:46

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: