Giro d'Italia 2016: etap 13

Hiszpan Mikel Nieve po ucieczce wygrał w Cividale del Friuli trzynasty etap „Corsa Rosa”.

Zawodnik Team Sky pokonał Giovanni Viscontiego (Movistar) i Vincenzo Nibaliego (Astana).

Rafał Majka (Tinkoff) finiszował 5. w grupie faworytów, razem z Kostarykaninem Andreyem Amadorem (Movistar), który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Pierwszy soczysty górski etap tegorocznego wyścigu, prowadzący przez cztery strome podjazdy w regionie Friuli-Wenecja Julijska, rozpoczęła seria nieudanych ataków. W końcu odjechała grupa ponad 30 kolarzy, w której m in. kręcili Damiano Cunego (Nippo), Mikel Nieve, Matteo Montaguti (Ag2r), Joe Dombrowski, Moreno Moser (obaj Cannondale), Giovanni Visconti i dziesiąty kolarz w „generalce” Diego Ulissi (Lampre-Merida).

Z czołówki na Montemaggiore (Matajur) (57,5 km; kat. 1; 8,3 km; 9,3%, maks. 15%) odskoczył Stefan Denifl (IAM). Austriak premię górską zdobył 1:15 przed resztą ucieczki i 2 minuty przed peletonem.

Swoją akcję Denifl kontynuował na pojeździe Crai (80,9 km; kat. 2; 8,8 km; 6,4%, maks. 16%), za którym się zatrzymał i poczekał na resztę ucieczki. Grupa zasadnicza traciła w tym momencie ponad 2 minuty.

Zjazdy i długi płaski odcinek podprowadziły do Cima Porzus (138,5 km; kat. 1; 8,8 km; 8,2%, maks. 16%). 24-osobowa czołówka rozpoczęła wspinaczkę z zapasem 3 minut.

Z przodu zaatakowali Dombrowski i Nieve, w grupie zasadniczej do pracy przystąpili kolarze Astany. Samotne prowadzenie objął Nieve, do Dombrowskiego zbliżył się Visconti. Bask na górskiej premii zameldował się 26 sekund przed dwójką i 2:25 przed grupą lidera.

Nieve na ostatniej wspinaczce Valle (155,8 km; kat. 2; 6,2 km; 7,8%, maks. 13%) powiększał różnicę nad drugą grupą, powiększoną o Montagutiego. Za ich plecami tempo podkręcił Esteban Chaves (Orica-GreenEdge), co odłączyło lidera Boba Jungelsa (Etixx-Quick Step).

Zaatakował Vincenzo Nibali, ale akcja Włocha nie była przekonywująca. Łatwo dołączyli Majka, Steven Kruijswijk (LottoNl-Jumbo), Alejandro Valverde (Movistar), Jakob Fuglsang (Astana), Ilnur Zakarin (Katusha), Domenico Pozzovivo (Ag2r) i Chaves, następnie Michele Scarponi (Astana), Andrey Amador (Movistar) i Rigoberto Uran (Cannondale).

Nibali ponowił atak, równie nieefektywny, kolarz Astany nie był wstanie odskoczyć i kontynuować swojej akcji. Udało mu się tylko na moment odczepić Zakarina, trochę dalej został Amador.

Nieve zjazdy do mety rozpoczął 57 sekund przed Viscontim. Grupa faworytów traciła w tym miejscu 1:55. Jungels i Ryder Hesjedal (Trek) byli spóźnieni o 2:47.

Ostatni odcinek wiele nie zmienił. Nieve dowiózł bezpiecznie prowadzenie, sięgając po swój drugi etap w historii Giro d’Italia. Amador powrócił do grupy zasadniczej i tym samym objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Wyniki 13. etapu Giro d'Italia 2016 (WT), Palmanova – Cividale del Friuli (170 km):

  1 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                 4:31:49
  2 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        00:43
  3 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        01:17
  4 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
  5 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team
  6 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
  7 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
  8 Rigoberto Uran (Col) Cannondale
  9 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 10 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 11 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 12 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 13 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge
 14 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
 15 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 16 Joe Dombrowski (USA) Cannondale
 17 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                         02:07
 18 Moreno Moser (Ita) Cannondale
 19 Davide Formolo (Ita) Cannondale
 20 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 21 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 22 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 23 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  02:17
 24 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo                          02:33
 25 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
 26 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data                     02:46
 27 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            04:14
 28 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida
 29 Andre Cardoso (Por) Cannondale
 30 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 31 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data                    05:00
 32 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
 33 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
 34 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team                             07:40
 35 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini
 36 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       10:09
 37 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida
 38 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 39 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 40 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
 41 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                       12:54
 42 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   13:06
 43 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                          13:27
 44 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast               13:29
 45 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                           13:46
 46 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 47 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team
 48 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 49 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 50 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
 51 José Herrada (Spa) Movistar Team
 52 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                          18:36
 53 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini
 54 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 55 Nathan Brown (USA) Cannondale
 56 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida
 57 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
 58 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
 59 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            21:42
 60 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
 61 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
 62 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge
 63 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast
 64 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina-Southeast
 65 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
 66 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 67 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 68 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale
 69 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida
 70 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step
 71 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida
 72 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida
 73 Christian Knees (Ger) Team Sky
 74 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 75 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 76 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
 77 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 78 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
 79 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 80 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team
 81 Simon Clarke (Aus) Cannondale
 82 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
 83 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        25:21
 84 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 85 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 86 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
 87 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team
 88 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 89 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
 90 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
 91 Ruben Plaza (Spa) Orica-GreenEdge
 92 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
 93 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
 94 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
 95 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                           27:06
 96 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast             32:43
 97 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
 98 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo
 99 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
100 Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge
101 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team
102 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast
103 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Southeast
104 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
105 Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast
106 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
107 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida
108 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
109 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
110 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
111 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data
112 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
113 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
114 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
115 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
116 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini
117 Mickael Delage (Fra) FDJ
118 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
119 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
120 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo
121 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin
122 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
123 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team
124 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
125 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini
126 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
127 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
128 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
129 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini
130 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
131 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo
132 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
133 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
134 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
135 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
136 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
137 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team
138 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
139 Arnaud Demare (Fra) FDJ
140 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
141 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step
142 Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo
143 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
144 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
145 Songezo Jim (RSA) Dimension Data
146 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
147 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin
148 Philip Deignan (Irl) Team Sky
149 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
150 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale
151 Jack Bobridge (Aus) Trek-Segafredo
152 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
153 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling
154 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
155 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
156 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
157 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
158 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
159 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
160 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
161 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
162 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge
163 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge
164 Ian Boswell (USA) Team Sky
165 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling
166 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
167 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida
168 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
169 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
170 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge
171 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                           35:12
172 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Southeast
173 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
174 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
DNS Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                           
DNS André Greipel (Ger) Lotto Soudal
DNS Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
DNS Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge
DNF Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
DNF Marc Sarreau (Fra) FDJ
DNF Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo

Punkty

  1 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                      15  pkt
  2 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                           12
  3 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                            9
  4 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo                        8
  5 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                          8
  6 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                           7
  7 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                                   6
  8 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                                  5
  9 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       4
 10 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                               4
 11 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                                  4
 12 Rigoberto Uran (Col) Cannondale                                  3
 13 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                          2
 14 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                        1
 15 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                              1
 16 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      1

Lotna premia - San Pietro al Natisone, 41km

  1 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                         10  pkt
  2 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                                  6
  3 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      3
  4 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                               2
  5 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                             1

Lotna premia - Attimis, 129km

  1 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo                       10  pkt
  2 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                               6
  3 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                              3
  4 Simon Clarke (Aus) Cannondale                                    2
  5 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                              1

Premie górskie

Montemaggiore, 57km

  1 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                                 35  pkt
  2 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                       18
  3 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                           12
  4 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                       9
  5 Simon Clarke (Aus) Cannondale                                    6
  6 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                              4
  7 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                          2
  8 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                    1

Crai, 80km

  1 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                                 15  pkt
  2 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                        8
  3 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                            6
  4 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo                        4
  5 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                              2
  6 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                               1

Cima Porzus, 138km

  1 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                      35  pkt
  2 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                           18
  3 Joe Dombrowski (USA) Cannondale                                 12
  4 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                        9
  5 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        6
  6 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                          4
  7 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                                  2
  8 Sebastian Henao (Col) Team Sky                                   1

Valle, 155km

  1 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                      15  pkt
  2 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                            8
  3 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                          6
  4 Joe Dombrowski (USA) Cannondale                                  4
  5 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                                  2
  6 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                             1

Drużynowo

  1 Movistar Team                                             13:38:44
  2 Astana Pro Team                                              01:24
  3 AG2R La Mondiale
  4 Cannondale
  5 Team Sky                                                     08:59
  6 Dimension Data                                               18:15
  7 Tinkoff Team                                                 19:26
  8 Etixx - Quick-Step                                           22:49
  9 Team LottoNl-Jumbo                                           24:42
 10 Team Katusha                                                 25:32
 11 Lampre - Merida                                              29:42
 12 Gazprom-Rusvelo                                              33:28
 13 BMC Racing Team                                              34:04
 14 Trek-Segafredo                                               34:25
 15 Orica-GreenEdge                                              38:18
 16 Nippo - Vini Fantini                                         41:35
 17 Wilier Triestina-Southeast                                   53:36
 18 Lotto Soudal                                                 55:22
 19 Team Giant-Alpecin                                        01:01:17
 20 IAM Cycling                                               01:03:26
 21 Bardiani CSF                                              01:07:09
 22 FDJ                                                       01:27:30

Klasyfikacja po 13. etapie:

  1 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                         54:05:50
  2 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                         00:26
  3 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        00:41
  4 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       00:43
  5 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
  6 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                               01:37
  7 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             02:01
  8 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge                         02:19
  9 Rigoberto Uran (Col) Cannondale                              02:48
 10 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                         03:15
 11 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  03:21
 12 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    03:37
 13 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        03:55
 14 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo                          04:48
 15 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                           05:18
 16 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data                     05:38
 17 Davide Formolo (Ita) Cannondale                              06:15
 18 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           07:46
 19 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                      09:41
 20 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            09:54
 21 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data                    13:17
 22 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         13:18
 23 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               13:57
 24 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                         14:34
 25 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        17:04
 26 Andre Cardoso (Por) Cannondale                               18:00
 27 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          18:10
 28 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                          23:06
 29 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           23:38
 30 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       25:55
 31 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      28:48
 32 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           29:19
 33 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 29:28
 34 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team                             33:17
 35 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo                    34:05
 36 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       39:55
 37 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                       41:02
 38 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                                42:50
 39 Rein Taaramae (Est) Team Katusha                             43:38
 40 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   44:06
 41 Joe Dombrowski (USA) Cannondale                              44:46
 42 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step                       44:51
 43 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                           44:58
 44 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    45:29
 45 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                    48:03
 46 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                48:45
 47 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                49:40
 48 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team                           50:33
 49 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                          52:40
 50 Nathan Brown (USA) Cannondale                                55:51
 51 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        58:17
 52 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                       01:01:03
 53 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                             01:01:25
 54 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                       01:02:29
 55 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                01:05:16
 56 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                01:05:19
 57 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast            01:08:26
 58 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 01:10:04
 59 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team                        01:11:08
 60 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida                        01:13:45
 61 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                        01:15:27
 62 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team                          01:16:08
 63 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge                      01:17:42
 64 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                       01:19:18
 65 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                        01:19:27
 66 José Herrada (Spa) Movistar Team                          01:20:52
 67 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                      01:21:25
 68 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                           01:22:13
 69 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                01:23:13
 70 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                   01:24:27
 71 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                     01:24:48
 72 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini             01:25:35
 73 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                         01:27:04
 74 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo                    01:27:33
 75 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo                  01:28:01
 76 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                            01:28:48
 77 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                        01:28:50
 78 Simon Clarke (Aus) Cannondale                             01:28:56
 79 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                        01:28:57
 80 Christian Knees (Ger) Team Sky                            01:29:19
 81 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                       01:30:19
 82 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                    01:30:29
 83 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                        01:30:51
 84 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                         01:31:36
 85 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale                          01:32:01
 86 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                            01:32:19
 87 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                        01:32:25
 88 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                          01:32:31
 89 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                01:33:07
 90 Ruben Plaza (Spa) Orica-GreenEdge                         01:33:19
 91 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                            01:33:23
 92 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                       01:33:26
 93 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast          01:34:42
 94 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                        01:35:11
 95 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina-Southeast       01:35:32
 96 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                        01:35:51
 97 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                       01:36:05
 98 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida                  01:36:15
 99 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                      01:36:18
100 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF             01:37:43
101 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team                            01:39:09
102 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                     01:39:12
103 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                01:40:08
104 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo                      01:40:50
105 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                         01:40:54
106 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo                      01:41:30
107 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                           01:42:43
108 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                       01:43:27
109 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team                         01:44:29
110 Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast          01:46:44
111 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                       01:46:48
112 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                     01:47:16
113 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   01:47:23
114 Ian Boswell (USA) Team Sky                                01:47:53
115 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                          01:48:37
116 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                    01:48:38
117 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team                           01:49:38
118 Philip Deignan (Irl) Team Sky                             01:49:39
119 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast          01:50:01
120 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team                       01:51:33
121 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                       01:53:30
122 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                    01:53:34
123 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo                  01:54:15
124 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo                        01:54:24
125 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Southeast             01:54:59
126 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                           01:56:06
127 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                    01:56:28
128 Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo                     01:56:40
129 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Southeast            01:56:56
130 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                         01:57:26
131 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                           01:58:24
132 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                          01:58:27
133 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                     01:58:48
134 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                            01:59:11
135 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                   01:59:20
136 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini             02:00:32
137 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini                     02:01:23
138 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast          02:01:37
139 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha                   02:02:06
140 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ                               02:03:42
141 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                   02:05:34
142 Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge                         02:05:46
143 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                       02:07:47
144 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale                     02:08:04
145 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 02:08:10
146 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                    02:08:39
147 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                02:08:51
148 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                          02:09:38
149 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo               02:09:45
150 Songezo Jim (RSA) Dimension Data                          02:09:49
151 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                  02:10:23
152 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge                          02:11:53
153 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ                             02:12:04
154 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                       02:12:42
155 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                               02:13:15
156 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge                          02:13:51
157 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                            02:16:23
158 Mickael Delage (Fra) FDJ                                  02:18:02
159 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                      02:18:46
160 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge                     02:18:48
161 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data                   02:19:04
162 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                         02:19:38
163 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                  02:19:45
164 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                             02:20:27
165 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini           02:22:16
166 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                   02:24:42
167 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                    02:24:51
168 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ                          02:27:56
169 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini                 02:28:30
170 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini           02:36:18
171 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        02:36:32
172 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                         02:37:23
173 Jack Bobridge (Aus) Trek-Segafredo                        02:38:39
174 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                        02:43:44

Klasyfikacja punktowa

  1 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                           138  pkt
  2 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                        119
  3 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                             104
  4 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                              84
  5 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     83
  6 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                                80
  7 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                         76
  8 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                               57
  9 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         54
 10 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                            52
 11 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                             50
 12 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                               47
 13 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                      47
 14 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                               46
 15 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                              46
 16 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                          43
 17 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                     40
 18 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                          40
 19 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                                  39
 20 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      34

Klasyfikacja górska

  1 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                       91  pkt
  2 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                           61
  3 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                                 54
  4 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                      50
  5 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                               27
  6 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                                  25
  7 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                         20
  8 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                              18
  9 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                     16
 10 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                   16
 11 Joe Dombrowski (USA) Cannondale                                 16
 12 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                              15
 13 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                                   15
 14 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                      13
 15 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                                  11
 16 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                             9
 17 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo                         8
 18 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                              8
 19 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team                                  8
 20 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                                   7

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                      54:06:16
  2 Davide Formolo (Ita) Cannondale                              05:49
  3 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               13:31
  4 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                          22:40
  5 Joe Dombrowski (USA) Cannondale                              44:20
  6 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step                       44:25
  7 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                           44:32
  8 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                          52:14
  9 Nathan Brown (USA) Cannondale                                55:25
 10 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                01:04:53
 11 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 01:09:38
 12 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                        01:15:01
 13 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                      01:20:59
 14 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                01:22:47
 15 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                         01:26:38
 16 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                        01:28:24
 17 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                       01:29:53
 18 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale                          01:31:35
 19 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                            01:31:53
 20 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                            01:32:57
 21 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina-Southeast       01:35:06
 22 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                       01:35:39
 23 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                     01:38:46
 24 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                01:39:42
 25 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo                      01:41:04
 26 Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast          01:46:18
 27 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                       01:46:22
 28 Ian Boswell (USA) Team Sky                                01:47:27
 29 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                          01:48:11
 30 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team                           01:49:12
 31 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                       01:53:04
 32 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                           01:55:40
 33 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Southeast            01:56:30
 34 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast          02:01:11
 35 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                   02:05:08
 36 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                       02:07:21
 37 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                    02:08:13
 38 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                02:08:25
 39 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                          02:09:12
 40 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge                     02:18:22
 41 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                  02:19:19
 42 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini           02:21:50
 43 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini                 02:28:04
 44 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini           02:35:52

Klasyfikacja drużynowa

  1 Movistar Team                                            162:20:45
  2 Astana Pro Team                                              07:16
  3 Cannondale                                                   11:52
  4 AG2R La Mondiale                                             14:35
  5 Etixx - Quick-Step                                           24:56
  6 Tinkoff Team                                                 30:24
  7 Team Katusha                                                 35:00
  8 Team Sky                                                     40:21
  9 Dimension Data                                               49:21
 10 Lampre - Merida                                              59:57
 11 Team LottoNl-Jumbo                                        01:08:07
 12 Trek-Segafredo                                            01:17:59
 13 Orica-GreenEdge                                           01:33:41
 14 BMC Racing Team                                           01:47:48
 15 Team Giant-Alpecin                                        01:52:43
 16 Lotto Soudal                                              01:58:19
 17 Bardiani CSF                                              01:59:41
 18 Gazprom-Rusvelo                                           02:06:31
 19 Nippo - Vini Fantini                                      03:07:18
 20 IAM Cycling                                               03:08:20
 21 Wilier Triestina-Southeast                                03:08:52
 22 FDJ                                                       05:53:21

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: