Bałtyk – Karkonosze Tour 2016: etap 3

Maximilian Beyer (Reprezentacja Niemiec) wygrał trzeci, a swój drugi etap wyścigu Bałtyk – Karkonosze Tour.

21-letni zawodnik ponownie wyprzedził lidera wyścigu Johima Ariesena (Metec-TKH). Podium uzupełnił Adrian Banaszek (Verva Activejet).

Etap ze startem i metą w Zbąszynku liczył 137,2 kilometra. Dość szybko na czele pojawiła się trójka kolarzy: Artur Detko (Domin Sport), Florian Kretschy (UK-Krositzer Giant) i Hsuen Lu Shao (Atteque Team Gusto). Tempo w peletonie było bardzo zmienne. Kilka ekip próbowało wykorzystać boczny wiatr do rozerwania grupy, ale wszystko ostatecznie się zjeżdżało.

Prowadzące trio zyskała maksymalnie ponad 3 minuty przewagi, ale jeszcze przed pięcioma niespełna pięciokilometrowymi rundami w Zbąszynku nie było po niej śladu. Finałowe rundy były dość niebezpieczne i nerwowe.

Defekt miał m.in. Daniel Staniszewski, a na 2 kilometry do mety doszło do sporej kraksy, w której najbardziej ucierpiał lider Vervy - Adam Stachowiak.

Na finiszowych metrach, ponownie jak dzień wcześniej, najlepszy był Beyer. Koszulkę lidera zachował Ariesen, a z trzeciego miejsca zadowolony mógł być Adrian Banaszek.

inf. Verva Activejet

Wyniki 3. etapu Bałtyk – Karkonosze Tour 2016 (2.2), Zbąszynek – Zbąszynek (137,2 km):

1. Maximilian Beyer (Niemcy)
2. Johim Ariesen (Metec-TKH)
3. Adrian Banaszek (Verva Activejet)

KOMPLET WYNIKÓW

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: