Tour of Norway 2016: etap 2

Pieter Weening (Team Roompot Oranje Peloton) zwyciężył na drugim etapie wyścigu dookoła Norwegii i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej imprezy.

Holender po samotnej akcji na ostatnim podjeździe na mecie zameldował się z przewagą 45 sekund nad prowadzącymi grupę goniącą Norwegami Sondre Holstem Engerem i Oddem Christianem Eikingiem.

Zwycięzca Tour de Pologne z 2013 roku do mety dotarł po ponad 20-kilometrowym rajdzie, rozpoczętym na Flisenjonsskaret, ostatnim podjeździe drugiego etapu. Holenderski kolarz w pierwszym wywiadzie przyznał, że na trasie miał problemy z niedziałającą przerzutką i klinującym się łańcuchem, ale mimo tych perypetii zdołał zbudować pokaźną przewagę nad rywalami i do trzeciego etapu przystąpi z 50-sekundowym prowadzeniem.

W drugiej grupie, na 23. miejscu ze stratą 1:08, do mety dojechał mistrz Polski Tomasz Marczyński. Kolarz Lotto Soudal podjął samotny atak na Flisenjonsskaret, zdobył ponad 20 sekund przewagi, ale akcja ta okazała się przedwczesna.

Wyniki 2. etapu Tour of Norway (2.HC), Kragerø - Rjukan (211 km):

1. Pieter Weening (Team Roompot Oranje Peloton)                   5:17:00
2. Sondre Holst Enger (Reprezentacja Norwegii)                      00:45
3. Odd Christian Eiking (Reprezentacja Norwegii)
4. Fabrocio Barcelo (Caja Rural-Seguros RGA)
5. Sander Armee (Lotto Soudal)
6. Marco Minnaard (Wanty-Groupe Gobert)
7. Jose Mendes (Bora-Argon 18)
8. Andreas Vangstad (Team Sparebanken Sør)
9. Edvald Boasson Hagen (Dimension Data)
10. Eliot Lietaer (TopSport Vlaanderen Baloise)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: