Giro d'Italia 2016: etap 11

Diego Ulissi po ataku na ostatnich kilometrach triumfował na mecie jedenastego odcinka Giro d’Italia.

Zawodnik Lampre-Merida na kresce wyprzedził Andreya Amadora (Movistar) i lidera wyścigu Boba Jungelsa (Etixx-Quick Step).

Rafał Majka (Tinkoff) finiszował w następnej grupie, ze stratą 13 sekund i awansował na 6. miejsce w „generalce”.

Kolejny, bardzo długi etap, początkowo przebiegał w rytm ucieczki zestawionej przez Manuela Quinziato (BMC), Moreno Mosera (Cannondale), Leigha Howarda, Rogera Kluge'a (obaj IAM) Giacomo Berlato (Nippo Vini Fantini), Antona Vorobyeva (Katusha), Manuele Boaro (Tinkoff), Pippo Pozzato i Eugerta Zhupy (obaj Wilier).

Grupa wypracowała około minuty, ale nie zyskała aprobaty ze strony Lampre-Merida. Zaciekły pościg tego zespołu zakończył akcję przed 45 kilometrem. Po długim przeciąganiu liny zgodę na odjazd otrzymała w końcu trójka Vegard Stake Laengen (IAM), Liam Bertazzo (Wilier) i Vorobyev.

Harcownicy w strefie bufetu (94 km) zameldowali się z przewagą przekraczającą 10 minut. Gdy tam dojechał peleton trasę opuścił zwycięzca pierwszego etapu i były lider Tom Dumoulin (Giant-Alpecin).

Pościg nakręcany przez Lampre i Trek zbliżył się na lotnej premii (168 km) na mniej niż 4 minuty. W sporej kraksie ucierpiało mocniej kilku kolarzy, w tym Evgeni Petrov (Tinkoff), a za peletonem został Domenico Pozzovivo (Ag2r).

22 kilometrów przed metą kolarze dojechali do stromej wspinaczki Forcella Mostaccin (209,7 km; kat. 4; 2,9 km; 7,8%, maks. 16%). Uciekinierom pozostała tam niespełna minuta. Pozzovivo jechał spóźniony o ponad 2 minuty.

Laengen objął samotne prowadzenie. Za plecami Holendra peleton prowadziła ekipa Lampre. Zaatakował Carlos Betancur (Movistar), ale daleko nie odjechał. Ucieczka został zakończona przed górską premią.

Wyłoniła się 9-osobowa czołówka, złożona z faworytów wyścigu. Kręte, wąskie zjazdy spróbowali wykorzystać Vincenzo Nibali (Astana), Alejandro Valverde (Movistar) i Esteban Chaves (Orica-GreenEdge). Trójka oderwała się od reszty, Jungels jednak dość łatwo zażegnał pożar.

Górzysta końcówka sprzyjała ofensywnej jeździe.13 kilometrów przed metą skontrował Andrey Amador. Do kolarza Movistar dołączył lider wyścigu. Za ich plecami grupka znacznie urosła, jadąc ze stratą 13 sekund.

Niespełna 5 kilometrów przed kreską, na niewielkim podjeździe, do czołówki przeskoczył Diego Ulissi. Trójka utrzymała nieznaczne prowadzenie do kreski, którą pierwszy przeciął Ulissi.

Wyniki 11. etapu Giro d'Italia 2016 (GT), Modena – Asolo (229 km):

  1 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                         4:56:32
  2 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
  3 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step
  4 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                         00:13
  5 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
  6 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step
  7 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida
  8 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
  9 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 10 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 11 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo
 12 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
 13 Rigoberto Uran (Col) Cannondale
 14 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team
 15 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 16 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
 17 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 18 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 19 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge
 20 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida
 21 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 22 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo
 23 Davide Formolo (Ita) Cannondale
 24 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
 25 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
 26 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
 27 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
 28 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
 29 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 30 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 31 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  01:30
 32 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 33 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 34 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 35 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                          01:32
 36 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team
 37 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini
 38 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               01:49
 39 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 40 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 41 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo                     01:52
 42 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
 43 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       02:22
 44 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
 45 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team
 46 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
 47 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 48 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 49 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
 50 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
 51 Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast
 52 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                           02:39
 53 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo
 54 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
 55 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          02:45
 56 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
 57 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 58 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 59 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 60 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 61 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
 62 Andre Cardoso (Por) Cannondale
 63 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 64 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 65 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
 66 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
 67 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini                03:29
 68 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   03:54
 69 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                          04:54
 70 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
 71 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              05:08
 72 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
 73 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 74 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
 75 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
 76 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                       06:04
 77 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                   06:42
 78 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini
 79 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida
 80 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            07:43
 81 José Herrada (Spa) Movistar Team                             08:17
 82 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    09:01
 83 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                            09:42
 84 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
 85 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Southeast                11:56
 86 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 87 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
 88 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina-Southeast
 89 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 90 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 91 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
 92 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
 93 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
 94 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 95 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 96 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
 97 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 98 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
 99 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
100 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team
101 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast
102 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
103 Nathan Brown (USA) Cannondale
104 Philip Deignan (Irl) Team Sky
105 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
106 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
107 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   12:09
108 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida                           13:15
109 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida
110 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida
111 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
112 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
113 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
114 Moreno Moser (Ita) Cannondale
115 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
116 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
117 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge
118 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
119 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
120 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo
121 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
122 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin
123 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo
124 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
125 Ruben Plaza (Spa) Orica-GreenEdge
126 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge
127 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
128 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
129 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
130 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
131 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
132 Simon Clarke (Aus) Cannondale
133 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team
134 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team
135 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data
136 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida
137 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge
138 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo
139 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
140 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
141 Songezo Jim (RSA) Dimension Data
142 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast
143 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
144 Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo
145 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge
146 Jack Bobridge (Aus) Trek-Segafredo
147 Egor Silin (Rus) Team Katusha
148 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
149 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida
150 Joe Dombrowski (USA) Cannondale
151 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini
152 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
153 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               13:24
154 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   16:09
155 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                16:20
156 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team                          17:45
157 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
158 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
159 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale
160 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
161 Christian Knees (Ger) Team Sky
162 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
163 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step
164 Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge
165 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
166 Marc Sarreau (Fra) FDJ
167 Mickael Delage (Fra) FDJ
168 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
169 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
170 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
171 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
172 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
173 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
174 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling
175 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge
176 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
177 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
178 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale
179 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
180 Arnaud Demare (Fra) FDJ
181 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                           18:28
182 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
DNF Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin

Punkty 

  1 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                              50 pkt
  2 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                               40
  3 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                               35
  4 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                            25
  5 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                         20
  6 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                          20
  7 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Southeast                  20
  8 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                            19
  9 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                              14
 10 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                         12
 11 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                              10
 12 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo                        8
 13 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                                   7
 14 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                           6
 15 Mickael Delage (Fra) FDJ                                         6
 16 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo                             5
 17 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                                 4
 18 Marc Sarreau (Fra) FDJ                                           4
 19 Rigoberto Uran (Col) Cannondale                                  3
 20 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                                   2
 21 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       1
 22 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ                                    1

Lotna premia - Grisignano di Zocco, km. 144


  1 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                               10 pkt
  2 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                           6
  3 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Southeast                   3
  4 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                          2
  5 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                          1

Lotna premia - Villa del Conte, km. 167

  1 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                               10 pkt
  2 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Southeast                   6
  3 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                           3
  4 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                          2
  5 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                          1

Drużynowo

  1 Lampre - Merida                                           14:50:02
  2 Movistar Team
  3 Etixx - Quick-Step                                           01:17
  4 Team LottoNl-Jumbo                                           01:30
  5 Lotto Soudal                                                 01:49
  6 Gazprom-Rusvelo                                              01:52
  7 Team Katusha                                                 02:22
  8 Tinkoff Team
  9 Trek-Segafredo                                               02:39
 10 Bardiani CSF
 11 Cannondale                                                   02:45
 12 Astana Pro Team                                              03:58
 13 Dimension Data                                               04:31
 14 BMC Racing Team                                              05:40
 15 AG2R La Mondiale                                             06:34
 16 Nippo - Vini Fantini                                         06:57
 17 IAM Cycling                                                  10:15
 18 Team Sky                                                     13:13
 19 Orica-GreenEdge                                              14:34
 20 Team Giant-Alpecin                                           15:55
 21 Wilier Triestina-Southeast                                   16:14
 22 FDJ                                                          52:49

Klasyfikacja po 11. etapie:

  1 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                      45:16:20
  2 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                            00:24
  3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       01:07
  4 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
  5 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        01:09
  6 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                               02:01
  7 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             02:25
  8 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge                         02:43
  9 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  02:45
 10 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                           02:47
 11 Rigoberto Uran (Col) Cannondale                              03:12
 12 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                         03:39
 13 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo                          03:56
 14 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    04:01
 15 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           04:27
 16 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data                     04:33
 17 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        04:59
 18 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 19 Davide Formolo (Ita) Cannondale                              05:49
 20 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            07:21
 21 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          09:42
 22 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data                    09:58
 23 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                      10:05
 24 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         12:52
 25 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               13:31
 26 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                         13:42
 27 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                          14:38
 28 Andre Cardoso (Por) Cannondale                               15:27
 29 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           17:14
 30 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      20:20
 31 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 21:00
 32 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           21:05
 33 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    21:49
 34 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step                       24:50
 35 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       25:29
 36 Rein Taaramae (Est) Team Katusha                             26:43
 37 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team                           26:53
 38 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team                             27:18
 39 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                       29:49
 40 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                30:23
 41 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                                30:45
 42 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo                    30:49
 43 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       31:27
 44 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   31:48
 45 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                           32:53
 46 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        34:37
 47 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                          35:45
 48 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                36:40
 49 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                          38:49
 50 Nathan Brown (USA) Cannondale                                38:56
 51 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                    42:04
 52 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                           44:25
 53 Joe Dombrowski (USA) Cannondale                              45:10
 54 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                   45:15
 55 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   45:57
 56 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         48:39
 57 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                49:14
 58 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                          49:17
 59 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   52:11
 60 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team                             52:28
 61 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                      53:25
 62 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida                           53:44
 63 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                            56:02
 64 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast               56:38
 65 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge                         57:41
 66 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               57:46
 67 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team                           59:03
 68 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                          59:17
 69 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           59:26
 70 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                       59:27
 71 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           59:49
 72 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                            01:01:17
 73 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                      01:01:24
 74 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                       01:02:24
 75 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida                  01:02:26
 76 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo                    01:03:18
 77 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                        01:03:32
 78 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast          01:03:40
 79 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                        01:04:09
 80 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                     01:04:47
 81 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                        01:04:49
 82 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                      01:05:17
 83 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                        01:06:02
 84 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF             01:06:41
 85 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo                  01:08:00
 86 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team                            01:08:07
 87 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                     01:08:10
 88 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini             01:08:40
 89 José Herrada (Spa) Movistar Team                          01:08:47
 90 Simon Clarke (Aus) Cannondale                             01:08:55
 91 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                01:09:06
 92 Christian Knees (Ger) Team Sky                            01:09:18
 93 Ruben Plaza (Spa) Orica-GreenEdge                         01:09:39
 94 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo                      01:09:48
 95 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo                      01:10:28
 96 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 97 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                         01:11:35
 98 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale                          01:12:00
 99 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                        01:12:24
100 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                          01:12:30
101 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                            01:13:22
102 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                       01:13:24
103 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team                         01:13:27
104 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina-Southeast       01:15:31
105 Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast          01:15:42
106 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                       01:16:05
107 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast          01:16:12
108 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                     01:16:14
109 Ian Boswell (USA) Team Sky                                01:16:51
110 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                    01:17:36
111 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                          01:17:37
112 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                       01:18:20
113 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                           01:18:23
114 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team                           01:18:36
115 Philip Deignan (Irl) Team Sky                             01:18:37
116 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                           01:19:03
117 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
118 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                       01:19:47
119 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                         01:20:53
120 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                01:21:42
121 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                    01:22:12
122 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Southeast            01:22:22
123 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                          01:23:14
124 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo                        01:23:22
125 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   01:23:43
126 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Southeast             01:23:57
127 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                           01:24:44
128 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                    01:25:26
129 Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo                     01:25:38
130 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   01:26:14
131 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                         01:26:24
132 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                       01:27:06
133 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                    01:27:15
134 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                           01:27:22
135 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                     01:27:46
136 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                            01:28:09
137 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                   01:28:18
138 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini             01:29:30
139 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                       01:29:50
140 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo                  01:30:35
141 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha                   01:31:04
142 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team                       01:31:32
143 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                   01:34:32
144 Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge                         01:34:44
145 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                       01:36:45
146 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale                     01:37:02
147 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 01:37:08
148 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                01:37:49
149 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                          01:38:36
150 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo               01:38:43
151 Songezo Jim (RSA) Dimension Data                          01:38:47
152 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                  01:39:21
153 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ                               01:40:02
154 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge                          01:40:51
155 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ                             01:41:02
156 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast          01:41:36
157 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                       01:41:40
158 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                               01:42:13
159 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge                          01:42:49
160 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                         01:43:29
161 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                      01:43:30
162 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini                     01:44:28
163 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                            01:45:21
164 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge                          01:45:26
165 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data                   01:45:40
166 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                             01:46:56
167 Mickael Delage (Fra) FDJ                                  01:47:00
168 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge                     01:47:46
169 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                         01:48:36
170 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                    01:48:38
171 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                  01:48:43
172 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini           01:51:14
173 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini                 01:53:14
174 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                   01:53:40
175 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                    01:53:49
176 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ                          01:56:54
177 Marc Sarreau (Fra) FDJ                                    01:57:00
178 Jack Bobridge (Aus) Trek-Segafredo                        02:04:50
179 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini           02:05:16
180 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        02:05:30
181 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                         02:06:21
182 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                        02:10:13

Klasyfikacja punktowa

  1 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                               119 pkt
  2 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                        103
  3 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                             100
  4 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                            97
  5 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     82
  6 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                              66
  7 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                         64
  8 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                               57
  9 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                            52
 10 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                               47
 11 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                      47
 12 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                               46
 13 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         42
 14 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                     40
 15 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                                40
 16 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                          40
 17 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                              40
 18 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                                  39
 19 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge                                39
 20 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                          36

Klasyfikacja górska

  1 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                       56 pkt
  2 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                               27
  3 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                                  25
  4 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                              18
  5 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                           17
  6 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                     16
  7 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                   16
  8 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                              15
  9 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                                   15
 10 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                                  11
 11 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                             8
 12 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                          8
 13 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team                                  8
 14 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo                         8
 15 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                                   7
 16 Nathan Brown (USA) Cannondale                                    7
 17 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                                 6
 18 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                             6
 19 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                           6

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                      45:16:20
  2 Davide Formolo (Ita) Cannondale                              05:49
  3 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               13:31
  4 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                          14:38
  5 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step                       24:50
  6 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   31:48
  7 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                           32:53
  8 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                          35:45
  9 Nathan Brown (USA) Cannondale                                38:56
 10 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                           44:25
 11 Joe Dombrowski (USA) Cannondale                              45:10
 12 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   52:11
 13 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                            56:02
 14 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                            01:01:17
 15 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                      01:01:24
 16 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                        01:06:02
 17 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                     01:08:10
 18 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                01:09:06
 19 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo                      01:10:28
 20 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 21 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale                          01:12:00
 22 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                            01:13:22
 23 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                       01:13:24
 24 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina-Southeast       01:15:31
 25 Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast          01:15:42
 26 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                       01:16:05
 27 Ian Boswell (USA) Team Sky                                01:16:51
 28 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                          01:17:37
 29 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team                           01:18:36
 30 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Southeast            01:22:22
 31 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                           01:24:44
 32 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   01:26:14
 33 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                       01:27:06
 34 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                       01:29:50
 35 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                   01:34:32
 36 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                       01:36:45
 37 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                01:37:49
 38 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                          01:38:36
 39 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast          01:41:36
 40 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge                          01:45:26
 41 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge                     01:47:46
 42 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                    01:48:38
 43 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                  01:48:43
 44 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini           01:51:14
 45 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini                 01:53:14
 46 Marc Sarreau (Fra) FDJ                                    01:57:00
 47 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini           02:05:16

Klasyfikacja drużynowa

  1 Movistar Team                                            135:54:01
  2 Etixx - Quick-Step                                           02:07
  3 Astana Pro Team                                              05:52
  4 Team Katusha                                                 09:28
  5 Cannondale                                                   10:28
  6 Tinkoff Team                                                 10:58
  7 AG2R La Mondiale                                             13:11
  8 Lampre - Merida                                              30:15
  9 Dimension Data                                               31:06
 10 Team Sky                                                     31:22
 11 Team LottoNl-Jumbo                                           43:25
 12 Trek-Segafredo                                               43:34
 13 Team Giant-Alpecin                                           51:26
 14 Bardiani CSF                                                 52:32
 15 Orica-GreenEdge                                              55:23
 16 Lotto Soudal                                              01:02:57
 17 BMC Racing Team                                           01:13:44
 18 Gazprom-Rusvelo                                           01:33:03
 19 IAM Cycling                                               02:04:54
 20 Wilier Triestina-Southeast                                02:15:16
 21 Nippo - Vini Fantini                                      02:25:43
 22 FDJ                                                       04:25:51

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: