Giro d'Italia 2016: etap 10

Giulio Ciccone (Bardiani) dojechał pierwszy do stacji narciarskiej Sestola, zdobywając dziesiąty etap Giro d'Italia.

21-letni Włoch wyprzedził na mecie Ivana Rovnego (Tinkoff) oraz Darwina Atapumę (BMC).

Rafał Majka (Tinkoff) zameldował się z najlepszymi na 11.miejscu i awansował  w wyścigu na 7. pozycję.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął Luksemburczyk Bob Jungels (Etixx-Quick Step).

Górski, długi, bo 219-kilometrowy odcinek rozpoczął się sensacyjnie. Na pierwszym podjeździe Passo della Collina (37,5 km; kat. 3; 12,7 km; 5,3%, maks. 8%) za peletonem został Mikel Landa. Jadąc w otoczeniu kolegów lider Team Sky stracił tam 3 minuty do atakującego Giovaniego Viscontiego (Movistar).

Na zjazdach Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) i Nicola Boem (Bardiani) dołączyli do Włocha, a przed drugą wspinaczką, Pietracolora (75,8 km; kat. 3; 8,7 km; 6,1%, maks. 11%), ruszyli się Giulio Ciccone (Bardiani), Darwin Atapuma i Damiano Cunego (Nippo).

Trzyosobowa czołówka na premii zameldowała się 2 minuty przed kontratakiem, powiększonym o Guillaume Bonnafonda (Ag2r), Nate Browna (Cannondale), Egora Sillina (Katusha), Stefano Pirazziego (Bradiani), Georga Preidlera (Giant), Ivana Rovnego i Riccardo Zoidla (Trek). Zasadnicza grupa traciła w tym miejscu ponad 3 minuty, natomiast Landa wsiadł do samochodu swojej drużyny, żegnając w ten sposób Giro d'Italia.

Wijąca się to w górę, to w dół trasa dawała w kość, nie pozostawiając chwili wytchnienia. Grupa Niemca dzielnie broniła niespełna 2 minut przewagi nad drugą grupą, do chwili gdy Boem został wycofany, by wspomóc Pirazziego. Czołówka połączyła się.

Przed lotną premią (178,9 km) z ucieczki odjechał Preidler. Austriak dojechał do Pian del Falco (203 km; kat. 1; 16,35 km; 5,2%, maks. 13%), którego ostatnie 4 kilometry posiadało nachylenie 8,9%, z przewagą niespełna pół minuty nad grupką oraz mniej niż 4 minuty na zasadniczym pościgiem.

Kolarz Giant-Alepcin początkowo utrzymywał przewagę. Z pościgu odpadł Niemiec, natomiast w peletonie przycisnęła Astana.

Na największej stromiźnie górskiej premii do czołówki wrócili Cunego, Atapuma, Pirazzi i Ciccone. Za ich plecami z zasadniczej grupy zaczął spływać lider Gianluca Brambilla (Etixx-Quick Step).

Cunego, Pirazzi i Ciccone znaleźli się na czele, rozpoczynając zjazd z bezpiecznym zapasem 2:33 nad grupą zasadniczą.

Na jednym z zakrętów omal nie doszło do kraksy z udziałem Cunego i Pirazziego. Wykorzystał to Ciccone, który im uciekł. W podobnej sytuacji Steven Kruijswijk (LottoNl-Jumbo) był o milimetry od skoszenia Rafała Majki. Kilkanaście sekund zyskał Andrey Amador (Movistar), Brambilla dojechał do czołówki wyścigu.

Ciccone utrzymał swoją przewagę na finałowej wspinaczce do Sestola (kat. 3; 7,45 km; 5%, maks. 8%), za to lider wyścigu został zmuszony do pracy w grupie na rzecz Boba Jungelsa i pościgu za zagrażającym kolarzom Etixx Amadorem. Kostarykanin zdobył 40 sekund, ale pod koniec spuścił z tonu, meldując się na mecie tuż przed grupą zasadniczą.

Wyniki 10. etapu Giro d'Italia 2016 (GT), Campi Bisenzio - Sestola (219 km):

  1 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                          5:44:32
  2 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                                00:42
  3 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                         01:20
  4 Nathan Brown (USA) Cannondale                                01:53
  5 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                    02:04
  6 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                            02:10
  7 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        02:11
  8 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
  9 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge
 10 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 11 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                               02:15
 12 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 13 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 14 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 15 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step
 16 Rigoberto Uran (Col) Cannondale
 17 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
 18 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida
 19 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               02:20
 20 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
 21 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
 22 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 23 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data                     02:24
 24 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        02:26
 25 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo
 26 Davide Formolo (Ita) Cannondale
 27 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       02:36
 28 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         02:47
 29 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      02:57
 30 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team                           03:08
 31 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                          03:27
 32 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
 33 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 04:29
 34 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 35 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 36 Andre Cardoso (Por) Cannondale
 37 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step
 38 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 39 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 40 Joe Dombrowski (USA) Cannondale
 41 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 42 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 43 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida
 44 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 45 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team                           04:46
 46 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                           06:37
 47 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
 48 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team                             07:09
 49 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida
 50 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    09:28
 51 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           10:02
 52 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                       11:33
 53 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
 54 Christian Knees (Ger) Team Sky
 55 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
 56 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
 57 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
 58 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge                         12:07
 59 José Herrada (Spa) Movistar Team
 60 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge
 61 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         13:00
 62 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 63 Moreno Moser (Ita) Cannondale
 64 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale
 65 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 66 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 67 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
 68 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina-Southeast
 69 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
 70 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
 71 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 72 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           15:51
 73 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          17:02
 74 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida
 75 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
 76 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 77 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 78 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                        18:35
 79 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida
 80 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                           18:52
 81 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 82 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team                            23:20
 83 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge
 84 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
 85 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 86 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
 87 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
 88 Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast
 89 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
 90 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 91 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 92 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team
 93 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 94 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida                     23:32
 95 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast             27:33
 96 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo
 97 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
 98 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Southeast
 99 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo
100 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini
101 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
102 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
103 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
104 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast
105 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
106 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
107 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
108 Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo
109 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
110 Simon Clarke (Aus) Cannondale
111 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida
112 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
113 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
114 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data
115 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
116 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini
117 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini
118 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
119 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini
120 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
121 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
122 Songezo Jim (RSA) Dimension Data
123 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
124 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
125 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
126 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo
127 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo
128 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
129 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
130 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast
131 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
132 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge
133 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
134 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
135 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Southeast
136 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin
137 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling
138 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida
139 Philip Deignan (Irl) Team Sky
140 Ian Boswell (USA) Team Sky
141 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
142 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida
143 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling
144 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast
145 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
146 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
147 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
148 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
149 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
150 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
151 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   28:11
152 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               28:28
153 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                   30:37
154 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step
155 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
156 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale                        30:41
157 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini                        32:22
158 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ                             37:35
159 Arnaud Demare (Fra) FDJ
160 Mickael Delage (Fra) FDJ
161 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
162 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
163 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge
164 Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge
165 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin
166 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
167 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
168 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
169 Ruben Plaza (Spa) Orica-GreenEdge
170 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
171 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
172 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
173 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
174 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge
175 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team
176 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
177 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
178 Jack Bobridge (Aus) Trek-Segafredo
179 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
180 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
181 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
182 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
183 Marc Sarreau (Fra) FDJ
DNS Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha
DNS Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo
DNF Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky

Punkty

  1 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                               15 pkt
  2 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                                   12
  3 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                             9
  4 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                               8
  5 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                          8
  6 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida                         8
  7 Nathan Brown (USA) Cannondale                                    7
  8 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                        6
  9 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                                5
 10 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                            4
 11 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                           3
 12 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge                             2
 13 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                             1
 14 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                              1
 15 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                                   1

Lotna premia - Pavullo nel Frignano, 146km

  1 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida                        10 pkt
  2 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                               6
  3 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                                   3
  4 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                                2
  5 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                    1

Lotna premia - Lama Mocagno, 178km

  1 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                         10 pkt
  2 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                               6
  3 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                              3
  4 Nathan Brown (USA) Cannondale                                    2
  5 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida                         1

Premia górska

Passo della Collina, 37km

  1 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                            7 pkt
  2 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                                   4
  3 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                                    2
  4 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                              1

Pietracolora, 75km

  1 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                            7 pkt
  2 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                                   4
  3 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida                         2
  4 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                        1

Pian del Falco, 203km

  1 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                       35 pkt
  2 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                               18
  3 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                              12
  4 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                                    9
  5 Nathan Brown (USA) Cannondale                                    6
  6 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                             4
  7 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                            2
  8 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                          1

Sestola, 219km

  1 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                                7 pkt
  2 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                                    4
  3 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                             2
  4 Nathan Brown (USA) Cannondale                                    1

Drużynowo

  1 Tinkoff Team                                              17:19:41
  2 Movistar Team                                                00:27
  3 Cannondale                                                   00:29
  4 Astana Pro Team                                              00:57
  5 AG2R La Mondiale                                             01:17
  6 Etixx - Quick-Step                                           04:06
  7 Team Katusha                                                 05:08
  8 Lampre - Merida                                              07:48
  9 Team Sky                                                     12:17
 10 Trek-Segafredo                                               12:48
 11 Dimension Data                                               15:41
 12 Team LottoNl-Jumbo                                           19:16
 13 Bardiani CSF                                                 19:35
 14 Orica-GreenEdge                                              20:20
 15 BMC Racing Team                                              20:44
 16 Lotto Soudal                                                 20:52
 17 Team Giant-Alpecin                                           22:52
 18 Gazprom-Rusvelo                                              32:41
 19 Nippo - Vini Fantini                                         51:05
 20 IAM Cycling                                                  53:30
 21 Wilier Triestina-Southeast                                   57:48
 22 FDJ                                                       01:46:40

Klasyfikacja po 10. etapie:

  1 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                      40:19:52
  2 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                            00:26
  3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       00:50
  4 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
  5 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        00:52
  6 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  01:11
  7 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                               01:44
  8 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                         01:46
  9 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             02:08
 10 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge                         02:26
 11 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    02:27
 12 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                           02:53
 13 Rigoberto Uran (Col) Cannondale                              02:55
 14 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo                          03:39
 15 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           04:10
 16 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data                     04:16
 17 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        04:42
 18 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 19 Davide Formolo (Ita) Cannondale                              05:32
 20 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          06:53
 21 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step                       07:01
 22 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            07:04
 23 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data                    07:09
 24 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                      07:16
 25 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       07:40
 26 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 09:00
 27 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         10:03
 28 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                         10:53
 29 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                        11:42
 30 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               11:57
 31 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                12:34
 32 Andre Cardoso (Por) Cannondale                               12:38
 33 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    12:44
 34 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                          14:21
 35 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           14:25
 36 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team                           14:53
 37 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      17:31
 38 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           18:16
 39 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                                18:45
 40 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                23:21
 41 Rein Taaramae (Est) Team Katusha                             26:26
 42 Nathan Brown (USA) Cannondale                                26:56
 43 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team                             27:01
 44 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   27:50
 45 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       29:01
 46 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                       29:32
 47 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                           30:04
 48 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo                    30:32
 49 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         30:50
 50 Joe Dombrowski (USA) Cannondale                              31:51
 51 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                   31:56
 52 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        33:03
 53 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team                             33:56
 54 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                          34:09
 55 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                    35:18
 56 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                35:55
 57 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                          35:58
 58 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                          38:32
 59 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida                           40:25
 60 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                            42:23
 61 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                           42:49
 62 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge                         44:22
 63 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast               44:38
 64 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   45:40
 65 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team                           45:44
 66 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           46:07
 67 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                        46:58
 68 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   46:59
 69 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                          47:17
 70 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                         48:05
 71 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida                     49:07
 72 Christian Knees (Ger) Team Sky                               51:29
 73 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           52:43
 74 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                      53:08
 75 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                53:22
 76 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            53:46
 77 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale                             54:11
 78 Simon Clarke (Aus) Cannondale                                55:36
 79 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               55:53
 80 Ruben Plaza (Spa) Orica-GreenEdge                            56:20
 81 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                       57:01
 82 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    57:09
 83 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo                       58:06
 84 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        58:24
 85 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           59:05
 86 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           59:32
 87 José Herrada (Spa) Movistar Team                          01:00:26
 88 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                       01:00:28
 89 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                          01:00:30
 90 Ian Boswell (USA) Team Sky                                01:00:38
 91 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                            01:01:00
 92 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast          01:01:14
 93 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                        01:01:20
 94 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                            01:01:22
 95 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                        01:02:06
 96 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                01:02:20
 97 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                        01:03:15
 98 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina-Southeast       01:03:31
 99 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast          01:04:12
100 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                    01:04:17
101 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo                      01:04:36
102 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                      01:05:00
103 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team                           01:05:17
104 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                          01:05:37
105 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team                            01:05:41
106 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo                  01:06:04
107 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini             01:06:14
108 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                       01:06:28
109 Philip Deignan (Irl) Team Sky                             01:06:37
110 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                          01:07:03
111 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                         01:08:53
112 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                       01:09:19
113 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                01:09:29
114 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo                      01:10:11
115 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                            01:10:20
116 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Southeast            01:10:24
117 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
118 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                       01:10:58
119 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team                         01:11:01
120 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Southeast             01:11:57
121 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                    01:12:07
122 Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo                     01:12:19
123 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   01:12:55
124 Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast          01:13:16
125 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                       01:13:22
126 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team                       01:13:43
127 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                       01:13:47
128 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                    01:13:56
129 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                     01:14:21
130 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                     01:14:27
131 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                           01:15:34
132 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                    01:16:05
133 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                   01:16:18
134 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                           01:16:37
135 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                   01:16:43
136 Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge                         01:16:55
137 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo                  01:17:16
138 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha                   01:17:45
139 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                       01:17:50
140 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                          01:18:16
141 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                         01:18:40
142 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale                     01:19:13
143 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 01:19:19
144 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                           01:19:32
145 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo                        01:20:39
146 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                          01:20:47
147 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                           01:22:10
148 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ                               01:22:13
149 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ                             01:23:13
150 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                               01:24:24
151 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo               01:25:24
152 Songezo Jim (RSA) Dimension Data                          01:25:28
153 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                01:25:49
154 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini             01:25:57
155 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                  01:26:02
156 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge                          01:27:32
157 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge                          01:27:37
158 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast          01:28:17
159 Mickael Delage (Fra) FDJ                                  01:29:11
160 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge                          01:29:30
161 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                       01:29:40
162 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                         01:30:10
163 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                      01:30:11
164 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                             01:30:32
165 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                         01:30:47
166 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                  01:30:54
167 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                            01:31:53
168 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data                   01:32:21
169 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                       01:34:02
170 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge                     01:34:27
171 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                    01:35:19
172 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ                          01:39:05
173 Marc Sarreau (Fra) FDJ                                    01:39:11
174 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini           01:39:14
175 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini                 01:39:55
176 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                   01:40:21
177 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                    01:40:30
178 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini                     01:42:52
179 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        01:47:41
180 Jack Bobridge (Aus) Trek-Segafredo                        01:51:31
181 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                        01:51:41
182 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini           01:53:16
183 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                         01:56:35

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                      40:19:52
  2 Davide Formolo (Ita) Cannondale                              05:32
  3 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step                       07:01
  4 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               11:57
  5 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                          14:21
  6 Nathan Brown (USA) Cannondale                                26:56
  7 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   27:50
  8 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                           30:04
  9 Joe Dombrowski (USA) Cannondale                              31:51
 10 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                          34:09
 11 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                            42:23
 12 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                           42:49
 13 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   46:59
 14 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                         48:05
 15 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           52:43
 16 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale                             54:11
 17 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    57:09
 18 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        58:24
 19 Ian Boswell (USA) Team Sky                                01:00:38
 20 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                            01:01:00
 21 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                            01:01:22
 22 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                01:02:20
 23 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina-Southeast       01:03:31
 24 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team                           01:05:17
 25 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                          01:05:37
 26 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                       01:09:19
 27 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo                      01:10:11
 28 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Southeast            01:10:24
 29 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                       01:10:58
 30 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   01:12:55
 31 Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast          01:13:16
 32 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                       01:13:47
 33 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                   01:16:43
 34 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                       01:17:50
 35 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                           01:19:32
 36 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                          01:20:47
 37 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                01:25:49
 38 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge                          01:27:37
 39 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast          01:28:17
 40 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                  01:30:54
 41 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                       01:34:02
 42 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge                     01:34:27
 43 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                    01:35:19
 44 Marc Sarreau (Fra) FDJ                                    01:39:11
 45 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini           01:39:14
 46 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini                 01:39:55
 47 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini           01:53:16

Klasyfikacja punktowa

  1 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                               119 pkt
  2 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                         91
  3 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     82
  4 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                            78
  5 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                           58
  6 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                              56
  7 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                              50
  8 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                               47
  9 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                      47
 10 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                         44
 11 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         42
 12 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                     40
 13 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                                40
 14 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                          40
 15 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge                                39
 16 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                             36
 17 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                                  32
 18 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                              32
 19 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                          30
 20 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      29

Klasyfikacja górska

  1 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                       56 pkt
  2 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                               27
  3 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                                  25
  4 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                              18
  5 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                           17
  6 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                     16
  7 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                   16
  8 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                              15
  9 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                                   15
 10 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                                  11
 11 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                             8
 12 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                          8
 13 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team                                  8
 14 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo                         8
 15 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                                   7
 16 Nathan Brown (USA) Cannondale                                    7
 17 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                                 6
 18 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                             6
 19 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                           6
 20 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                       6

Klasyfikacja drużynowa

  1 Movistar Team                                            121:03:59
  2 Etixx - Quick-Step                                           00:50
  3 Astana Pro Team                                              01:54
  4 AG2R La Mondiale                                             06:37
  5 Team Katusha                                                 07:06
  6 Cannondale                                                   07:43
  7 Tinkoff Team                                                 08:36
  8 Team Sky                                                     18:09
  9 Dimension Data                                               26:35
 10 Lampre - Merida                                              30:15
 11 Team Giant-Alpecin                                           35:31
 12 Orica-GreenEdge                                              40:49
 13 Trek-Segafredo                                               40:55
 14 Team LottoNl-Jumbo                                           41:55
 15 Bardiani CSF                                                 49:53
 16 Lotto Soudal                                              01:01:08
 17 BMC Racing Team                                           01:08:04
 18 Gazprom-Rusvelo                                           01:31:11
 19 IAM Cycling                                               01:54:39
 20 Wilier Triestina-Southeast                                01:59:02
 21 Nippo - Vini Fantini                                      02:18:46
 22 FDJ                                                       03:33:02

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: