Tour de Picardie 2016: etap 1

Nacer Bouhanni (Cofidis) wygrał pierwszy etap Tour de Picardie i został pierwszym liderem 70. edycji wyścigu.

Francuski sprinter na ostatnich metrach pokonał Belga Jensa Debusschere'a (Lotto Soudal) oraz Sondre Holsta Engera (IAM Cycling).

Polscy kolarze nie startują w wyścigu.

Wyniki 1. etapu Tour de Picardie 2016 (2.1), Chaumont-en-Vexin - Formerie (176,6 km):

1 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits                  4:08:39
2 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
3 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling
4 Kenny De Haes (Bel) Wanty - Groupe Gobert
5 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
6 Barry Markus (Ned) Roompot - Oranje Peloton
7 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles
8 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
9 Jonas Rickaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
10 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Metropole
11 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
12 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
13 Romain Feillu (Fra) HP-BTP Auber 93
14 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
15 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
16 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
17 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept
18 André Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton
19 Bryan Alaphilippe (Fra) Armee de Terre
20 Leonardo Fabio Duque (Col) Delko Marseille Provence KTM
21 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal
22 César Bihel (Fra) HP-BTP Auber 93
23 Benoît Sinner (Fra) Armee de Terre
24 Yoann Offredo (Fra) FDJ
25 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
26 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
27 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
28 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
29 Tim Kerkhof (Ned) Roompot - Oranje Peloton
30 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
31 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
32 Julien Loubet (Fra) Fortuneo - Vital Concept
33 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole
34 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept
35 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton
36 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
37 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team
38 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
39 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Oranje Peloton
40 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
41 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
42 Guillaume Levarlet (Fra) HP-BTP Auber 93
43 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling
44 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
45 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
46 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
47 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
48 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ
49 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton
50 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
51 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert
52 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
53 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
54 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Lille Metropole
55 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
56 Alo Jakin (Est) HP-BTP Auber 93
57 Ruben Pols (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
58 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
59 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
60 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie Bruxelles
61 Stéphane Poulhies (Fra) Armee de Terre
62 Alexis Bodiot (Fra) Armee de Terre
63 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
64 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
65 Christophe Laborie (Fra) Delko Marseille Provence KTM
66 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
67 Julien Duval (Fra) Armee de Terre
68 Antoine Warnier (Bel) Wallonie Bruxelles
69 Ivar Slik (Ned) Roompot - Oranje Peloton
70 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
71 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles
72 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
73 Tony Hurel (Fra) Direct Energie
74 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Delko Marseille Provence KTM
75 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton
76 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Metropole
77 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
78 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie
79 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
80 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert
81 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
82 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
83 Guillaume Thévenot (Fra) Direct Energie
84 Jean-Marc Bideau (Fra) Fortuneo - Vital Concept
85 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
86 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
87 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
88 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
89 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
90 Lander Seynaeve (Bel) Wanty - Groupe Gobert
91 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ
92 Julien Morice (Fra) Direct Energie
93 Kévin Reza (Fra) FDJ
94 Frédéric Brun (Fra) Fortuneo - Vital Concept
95 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie Bruxelles
96 Steven Tronet (Fra) Fortuneo - Vital Concept
97 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie Bruxelles
98 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept
99 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert
100 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits
101 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
102 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                               00:18
103 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                            00:23
104 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                                00:37
105 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole                  00:42
106 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie Bruxelles                        00:45
107 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
108 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Lille Metropole
109 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal
110 Thomas Deruette (Bel) Wallonie Bruxelles
111 Benjamin Thomas (Fra) Armee de Terre
112 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                          00:54
113 Johan Le Bon (Fra) FDJ                                           00:58
114 Yann Guyot (Fra) Armee de Terre                                  03:35
115 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise               03:43
116 Thomas Rostollan (Fra) Armee de Terre                            04:03
117 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits                   08:17
118 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
119 Jonathan Hivert (Fra) Fortuneo - Vital Concept
120 Martin Laas (Est) Delko Marseille Provence KTM                   16:10
DNF Mikel Aristi Gardoki (Spa) Delko Marseille Provence KTM
DNF Felix Pouilly (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNF Maxime Renault (Fra) HP-BTP Auber 93

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

1 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits                  4:08:26
2 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                                00:05
3 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                               00:09
4 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                            00:10
5 Julien Loubet (Fra) Fortuneo - Vital Concept                       00:11
6 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                              00:12
7 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
8 Kenny De Haes (Bel) Wanty - Groupe Gobert                          00:13
9 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
10 Barry Markus (Ned) Roompot - Oranje Peloton
11 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles
12 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
13 Jonas Rickaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
14 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Metropole
15 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
16 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
17 Romain Feillu (Fra) HP-BTP Auber 93
18 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
19 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
20 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
21 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept
22 André Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton
23 Bryan Alaphilippe (Fra) Armee de Terre
24 Leonardo Fabio Duque (Col) Delko Marseille Provence KTM
25 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal
26 César Bihel (Fra) HP-BTP Auber 93
27 Benoît Sinner (Fra) Armee de Terre
28 Yoann Offredo (Fra) FDJ
29 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
30 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
31 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
32 Tim Kerkhof (Ned) Roompot - Oranje Peloton
33 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
34 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
35 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole
36 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept
37 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton
38 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team
39 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
40 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Oranje Peloton
41 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
42 Guillaume Levarlet (Fra) HP-BTP Auber 93
43 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling
44 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
45 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
46 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
47 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
48 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ
49 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton
50 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
51 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert
52 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
53 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
54 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Lille Metropole
55 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
56 Alo Jakin (Est) HP-BTP Auber 93
57 Ruben Pols (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
58 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
59 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
60 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie Bruxelles
61 Stéphane Poulhies (Fra) Armee de Terre
62 Alexis Bodiot (Fra) Armee de Terre
63 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
64 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
65 Christophe Laborie (Fra) Delko Marseille Provence KTM
66 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
67 Julien Duval (Fra) Armee de Terre
68 Antoine Warnier (Bel) Wallonie Bruxelles
69 Ivar Slik (Ned) Roompot - Oranje Peloton
70 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
71 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles
72 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
73 Tony Hurel (Fra) Direct Energie
74 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Delko Marseille Provence KTM
75 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton
76 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Metropole
77 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
78 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie
79 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
80 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert
81 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
82 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
83 Guillaume Thévenot (Fra) Direct Energie
84 Jean-Marc Bideau (Fra) Fortuneo - Vital Concept
85 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
86 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
87 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
88 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
89 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
90 Lander Seynaeve (Bel) Wanty - Groupe Gobert
91 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ
92 Julien Morice (Fra) Direct Energie
93 Kévin Reza (Fra) FDJ
94 Frédéric Brun (Fra) Fortuneo - Vital Concept
95 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie Bruxelles
96 Steven Tronet (Fra) Fortuneo - Vital Concept
97 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie Bruxelles
98 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept
99 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert
100 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits
101 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
102 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                               00:31
103 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                            00:36
104 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                                00:50
105 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole                  00:55
106 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie Bruxelles                        00:58
107 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
108 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Lille Metropole
109 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal
110 Thomas Deruette (Bel) Wallonie Bruxelles
111 Benjamin Thomas (Fra) Armee de Terre
112 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                          01:07
113 Johan Le Bon (Fra) FDJ                                           01:11
114 Yann Guyot (Fra) Armee de Terre                                  03:48
115 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise               03:56
116 Thomas Rostollan (Fra) Armee de Terre                            04:16
117 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits                   08:30
118 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
119 Jonathan Hivert (Fra) Fortuneo - Vital Concept
120 Martin Laas (Est) Delko Marseille Provence KTM                   16:43

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: