Giro d'Italia 2016: etap 4

Włoch Diego Ulissi (Lampre-Merida) po akcji na ostatnich kilometrach zwyciężył na mecie czwartego etapu Giro d'Italia.

Drugi finiszował Tom Dumoulin (Giant-Alpecin), który odzyskał prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Rafał Majka (Tinkoff) zameldował się na 12. miejscu.

Pierwszy włoski odcinek tegorocznego wyścigu prowadził wzdłuż morskiego wybrzeża do popularnego ośrodka turystycznego Praia a Mar w Kalabrii. Po starcie szybko zawiązała się akcja w składzie Matej Mohoric (Lampre - Merida), Matthias Brändle (IAM Cycling), Nicola Boem (Bardiani CSF) i Joey Rosskopf (BMC).

Czwórka odskoczyła na 2 minuty, ale taki układ nie pasował Nippo-Vini Fantini. Zawzięty pościg (przez pierwsza godzinę pokonano 50 km) pozwolił zmniejszyć stratę do około 40 sekund. Przeskoczyć do czołówki spróbował wówczas Eduard Grosu, ale ostatecznie nic z akcji włoskiego zespołu nie wyszło.

W okolicach półmetka 200-kilometrowego dystansu krajobraz zmienił się na pagórkowaty. Pierwszą punktowaną premię, Bonifati (126 km; kat 3; 6,55 km; 5,9%; maks. 9%), spokojny peleton zdobył spóźniony o 4 minuty.

Różnica błyskawicznie stopniała. Na drugim i ostatnim punktowanym wzniesieniu San Pietro (150,4 km; kat. 3; 5,3 km; 6,8%, maks. 11%) uciekinierzy zostali doścignięci. Wysokie tempo narzucane przez Giant-Alpecin sprawiło trudności sprinterom, odczepiony został lider Marcel Kittel (Etixx-Quick Step), który odstał na półtorej minuty.

Niemiec nie poddał się jednak i na zjeździe sprawnie odrobił całą stratę. Teren sprzyjał atakom, dlatego przed peletonem co rusz tworzyły się mniejsze i większe grupki, które jednak nie potrafiły zyskać istotnej przewagi.

16 kilometrów przed metą ponownie został odczepiony Kittel. Do przodu wysforowała się jedenastka z Diego Ulissim, Stefano Pirazzim (Bardiani) i Timem Wellensem (Lotto). Uciekinierzy pod ostatnią wspinaczką Via Fortino (1,8 km; 7,7%), rozpoczynającą się 10,5 kilometra przed metą, zameldowali się z przewagą 34 sekund.

Ulissi oderwał się od rywali. Włochowi pozostało 20 sekund nad porozrywany peletonem.

Przewaga kolarza Lampre-Merida na ostatnim odcinku nieco spadła, ale Włoch bezpiecznie utrzymał prowadzenie do mety, odnosząc swoje piąte zwycięstwo w historii Giro d’Italia.

Wyniki 4. etapu Giro d'Italia 2016 (GT), Catanzaro – Praia a Mar (200 km):

  1 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                         4:46:51
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                        00:05
  3 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
  4 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team              00:06
  5 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
  6 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
  7 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
  8 Matteo Busato (Ita) Southeast - Venezuela
  9 Jhoan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-GreenEdge
 10 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
 11 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 12 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team
 13 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 14 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 15 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
 16 Rigoberto Uran Uran (Col) Cannondale
 17 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
 18 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 19 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 20 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky
 21 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step
 22 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 23 Davide Formolo (Ita) Cannondale
 24 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
 25 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 26 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
 27 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo                    00:42
 28 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff Team
 29 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida
 30 Andrey Amador Bikkazakova (CRc) Movistar Team                00:43
 31 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Etixx - Quick-Step
 32 Moreno Moser (Ita) Cannondale
 33 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Etixx - Quick-Step
 34 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 35 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 36 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Cannondale
 37 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
 38 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team
 39 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
 40 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 41 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
 42 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo
 43 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 44 Ian Boswell (USA) Team Sky
 45 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
 46 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 47 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 48 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
 49 Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge                            01:08
 50 Aleksei Tcatevich (Rus) Team Katusha
 51 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini
 52 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            01:11
 53 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step
 54 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
 55 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida
 56 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida
 57 Nathan Brown (USA) Cannondale
 58 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale
 59 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 60 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data
 61 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 62 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team
 63 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Movistar Team
 64 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 65 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                01:35
 66 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                01:45
 67 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
 68 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        01:59
 69 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team                          02:11
 70 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                        02:51
 71 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ                                02:56
 72 Arnaud Demare (Fra) FDJ
 73 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge
 74 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
 75 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
 76 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 77 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
 78 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini
 79 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida
 80 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 81 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
 82 Manuel Belletti (Ita) Southeast - Venezuela
 83 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 84 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
 85 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   03:07
 86 Filippo Pozzato (Ita) Southeast - Venezuela                  04:12
 87 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
 88 Ruben Plaza Molina (Spa) Orica-GreenEdge
 89 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky
 90 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 91 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
 92 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 93 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 94 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge
 95 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
 96 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   05:04
 97 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                       05:18
 98 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
 99 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team
100 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
101 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Southeast - Venezuela        05:34
102 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo                         06:00
103 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
104 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
105 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
106 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
107 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale
108 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
109 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
110 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
111 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
112 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
113 Simon Clarke (Aus) Cannondale
114 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
115 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale
116 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
117 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
118 Christian Knees (Ger) Team Sky                               06:10
119 Daniel Martínez (Col) Southeast - Venezuela                  06:47
120 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
121 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                               08:10
122 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
123 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida
124 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida
125 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
126 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida
127 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
128 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
129 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo
130 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
131 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo
132 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
133 Liam Bertazzo (Ita) Southeast - Venezuela
134 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
135 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
136 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
137 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
138 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
139 Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo
140 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff Team
141 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
142 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step
143 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
144 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
145 Eugert Zhupa (Alb) Southeast - Venezuela
146 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
147 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida
148 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini
149 Songezo Jim (RSA) Dimension Data
150 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
151 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
152 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
153 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling
154 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
155 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                09:44
156 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
157 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo
158 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge                             10:16
159 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    11:57
160 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                            12:35
161 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo                           16:12
162 Elia Viviani (Ita) Team Sky
163 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
164 Mickael Delage (Fra) FDJ
165 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo
166 Marc Sarreau (Fra) FDJ
167 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
168 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
169 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
170 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
171 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
172 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
173 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
174 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
175 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini
176 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
177 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini
178 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
179 Biel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
180 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
181 Omar Fraile Matarranz (Spa) Dimension Data
182 Julen Amezqueta (Spa) Southeast - Venezuela
183 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
184 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge
185 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
186 Jack Bobridge (Aus) Trek-Segafredo
187 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge
188 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin
189 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
190 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge
191 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data
192 Jakub Mareczko (Ita) Southeast - Venezuela
193 Primož Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
194 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini
195 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
DNF Alexandre Geniez (Fra) FDJ

Punkty

  1 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                              50 pkt
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                           35
  3 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      25
  4 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team                 18
  5 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                     14
  6 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                           12
  7 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                                10
  8 Matteo Busato (Ita) Southeast - Venezuela                        8
  9 Jhoan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-GreenEdge                 7
 10 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                     6
 11 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                            5
 12 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                                   4
 13 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                          3
 14 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                        2
 15 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data                         1

Drużynowo

  1 Team Katusha                                              14:20:51
  2 Astana Pro Team
  3 Team Sky
  4 Etixx - Quick Step                                           00:37
  5 Cannondale
  6 Bardiani Csf
  7 Tinkoff Team                                                 01:13
  8 Movistar Team                                                01:14
  9 Team Dimension Data
 10 Lampre - Merida                                              01:35
 11 Team Giant-Alpecin                                           01:38
 12 Ag2R La Mondiale                                             01:42
 13 Team Lottonl-Jumbo                                           02:28
 14 Orica-Greenedge                                              03:52
 15 Trek Factory Racing                                          04:32
 16 Nippo - Vini Fantini                                         05:31
 17 Bmc Racing Team                                              06:40
 18 Lotto Soudal                                                 06:45
 19 Wilier Triestina - Southeast                                 06:56
 20 Iam Cycling                                                  08:25
 21 Fdj                                                          11:34
 22 Gazprom-Rusvelo                                              11:38

Klasyfikacja po 4. etapie:

  1 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                     14:00:09
  2 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                         00:20
  3 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida
  4 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   00:24
  5 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
  6 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        00:26
  7 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team              00:31
  8 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                         00:35
  9 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 00:37
 10 Jhoan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-GreenEdge
 11 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             00:39
 12 Rigoberto Uran Uran (Col) Cannondale                         00:40
 13 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                               00:45
 14 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
 15 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           00:46
 16 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky                             00:47
 17 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
 18 Andrey Amador Bikkazakova (CRc) Movistar Team                00:50
 19 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       00:52
 20 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    00:54
 21 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                00:56
 22 Davide Formolo (Ita) Cannondale                              00:57
 23 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 24 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
 25 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           01:05
 26 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 27 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        01:16
 28 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo                          01:17
 29 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Etixx - Quick-Step          01:18
 30 Matteo Busato (Ita) Southeast - Venezuela
 31 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo                    01:34
 32 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 33 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           01:35
 34 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
 35 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                      01:37
 36 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                           01:42
 37 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Etixx - Quick-Step           01:43
 38 Aleksei Tcatevich (Rus) Team Katusha                         01:46
 39 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida                           01:48
 40 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Movistar Team            01:49
 41 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            01:50
 42 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                       01:52
 43 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team                           01:55
 44 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team                 01:58
 45 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                          01:59
 46 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                           02:04
 47 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Cannondale           02:10
 48 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                02:19
 49 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data              02:33
 50 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        02:34
 51 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                      02:43
 52 Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge                            02:45
 53 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff Team                              03:00
 54 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   03:14
 55 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   03:16
 56 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                        03:21
 57 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                               03:28
 58 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                03:29
 59 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                      03:31
 60 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data                    03:36
 61 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         03:38
 62 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                03:48
 63 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                         04:01
 64 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       04:03
 65 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         04:07
 66 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                          04:09
 67 Manuel Belletti (Ita) Southeast - Venezuela                  04:24
 68 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             04:47
 69 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                04:52
 70 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team                   05:03
 71 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky                          05:21
 72 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge                         05:25
 73 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                             05:36
 74 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team                             05:38
 75 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                       05:55
 76 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                   06:05
 77 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           06:17
 78 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale                             06:42
 79 Simon Clarke (Aus) Cannondale                                06:44
 80 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team                               06:45
 81 Christian Knees (Ger) Team Sky                               06:47
 82 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           06:51
 83 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                            06:52
 84 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           06:58
 85 Filippo Pozzato (Ita) Southeast - Venezuela
 86 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo                         07:05
 87 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       07:17
 88 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo                         07:18
 89 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo                     07:23
 90 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               07:24
 91 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha                      07:25
 92 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        07:30
 93 Daniel Martínez (Col) Southeast - Venezuela                  07:35
 94 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ                                  07:49
 95 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                       08:02
 96 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            08:05
 97 Nathan Brown (USA) Cannondale                                08:13
 98 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      08:36
 99 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                    08:39
100 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                               08:41
101 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                             08:53
102 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                          08:57
103 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
104 Liam Bertazzo (Ita) Southeast - Venezuela                    08:58
105 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini                08:59
106 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                09:04
107 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                           09:10
108 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                          09:12
109 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                                09:20
110 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                               09:28
111 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ                                09:35
112 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             09:38
113 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale                     09:41
114 Eugert Zhupa (Alb) Southeast - Venezuela                     09:44
115 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                        09:48
116 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                          09:54
117 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                          09:56
118 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                10:01
119 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           10:29
120 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling                          10:35
121 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge
122 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team                          10:43
123 Ruben Plaza Molina (Spa) Orica-GreenEdge                     10:49
124 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida                     10:52
125 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                          11:00
126 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff Team                  11:17
127 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                             11:39
128 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge                             11:48
129 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       12:06
130 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team                            12:07
131 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   12:10
132 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale                        12:30
133 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team                      12:35
134 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           12:38
135 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                          12:39
136 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                              12:42
137 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    13:12
138 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                       13:13
139 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                            13:15
140 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team                             13:16
141 Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        13:43
142 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                              13:51
143 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                          14:08
144 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                   14:22
145 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Southeast - Venezuela        14:34
146 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                        14:56
147 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                     15:01
148 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                                  15:11
149 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   15:15
150 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                     15:28
151 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          16:05
152 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      16:07
153 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     16:25
154 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
155 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                           16:27
156 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                   16:33
157 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                  16:43
158 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                       16:47
159 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                          16:51
160 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    16:56
161 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
162 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                       17:08
163 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              17:14
164 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo
165 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              17:22
166 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo                       17:53
167 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                            17:54
168 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                            18:00
169 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge                        18:10
170 Songezo Jim (RSA) Dimension Data                             18:50
171 Mickael Delage (Fra) FDJ                                     19:04
172 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       19:15
173 Julen Amezqueta (Spa) Southeast - Venezuela                  21:12
174 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                  22:45
175 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                      22:54
176 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                         22:59
177 Marc Sarreau (Fra) FDJ                                       23:10
178 Cheng Ji China Team Giant-Alpecin                            23:27
179 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data                      23:34
180 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge                             23:43
181 Primož Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo                       23:52
182 Jakub Mareczko (Ita) Southeast - Venezuela                   24:04
183 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge                             24:18
184 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               24:28
185 Jack Bobridge (Aus) Trek-Segafredo                           24:34
186 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          24:47
187 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
188 Biel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                            25:05
189 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini              25:16
190 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini                    25:22
191 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini              25:28
192 Omar Fraile Matarranz (Spa) Dimension Data                   26:06
193 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini                       26:07
194 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini                        27:05
195 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                          31:39

Klasyfikacja punktowa

  1 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                         106 pkt
  2 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     80
  3 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                     53
  4 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                              50
  5 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                           50
  6 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                      44
  7 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                            43
  8 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                         43
  9 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                              31
 10 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                          29
 11 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         28
 12 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                             26
 13 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      25
 14 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                           20
 15 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                                  20
 16 Omar Fraile Matarranz (Spa) Dimension Data                      20
 17 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                                19
 18 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team                 18
 19 Andrey Amador Bikkazakova (CRc) Movistar Team                   16
 20 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                     14

Klasyfikacja górska

  1 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                        7 pkt
  2 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                                   7
  3 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      5
  4 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                               4
  5 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                            4
  6 Omar Fraile Matarranz (Spa) Dimension Data                       3
  7 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                          2
  8 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                              2
  9 Julen Amezqueta (Spa) Southeast - Venezuela                      2
 10 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                       2
 11 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                            1
 12 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                               1

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                      14:00:29
  2 Davide Formolo (Ita) Cannondale                              00:37
  3 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                         01:14
  4 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                           01:22
  5 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Etixx - Quick-Step           01:23
  6 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                          01:39
  7 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data              02:13
  8 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff Team                              02:40
  9 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   02:54
 10 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   02:56
 11 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                               03:08
 12 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                      03:11
 13 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                         03:41
 14 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                             05:16
 15 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale                             06:22
 16 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo                         06:45
 17 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        07:10
 18 Daniel Martínez (Col) Southeast - Venezuela                  07:15
 19 Nathan Brown (USA) Cannondale                                07:53
 20 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      08:16
 21 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                             08:33
 22 Liam Bertazzo (Ita) Southeast - Venezuela                    08:38
 23 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                          08:52
 24 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                               09:08
 25 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale                     09:21
 26 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                          09:34
 27 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           10:09
 28 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                          10:15
 29 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                          10:40
 30 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge                             11:28
 31 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                            12:55
 32 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                   14:02
 33 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Southeast - Venezuela        14:14
 34 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                     14:41
 35 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   14:55
 36 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                   16:13
 37 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    16:36
 38 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                       16:48
 39 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              17:02
 40 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge                        17:50
 41 Julen Amezqueta (Spa) Southeast - Venezuela                  20:52
 42 Marc Sarreau (Fra) FDJ                                       22:50
 43 Jakub Mareczko (Ita) Southeast - Venezuela                   23:44
 44 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          24:27
 45 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini              24:56
 46 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini                    25:02
 47 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini              25:08
 48 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini                       25:47
 49 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                          31:19

Klasyfikacja drużynowa

  1 Astana Pro Team                                           42:01:56
  2 Etixx - Quick Step                                           00:13
  3 Team Sky                                                     00:34
  4 Team Katusha                                                 00:36
  5 Cannondale Team                                              00:40
  6 Team Giant - Alpecin                                         00:54
  7 Movistar Team                                                01:07
  8 Tinkoff                                                      01:41
  9 Bardiani Csf                                                 01:56
 10 Team Lotto Nl - Jumbo                                        01:59
 11 Team Dimension Data                                          02:25
 12 Lampre - Merida                                              02:39
 13 Orica Greenedge                                              04:20
 14 Ag2R La Mondiale
 15 Trek Factory Racing                                          04:33
 16 Bmc Racing Team                                              06:54
 17 Lotto Soudal                                                 07:10
 18 Wilier Triestina - Southeast                                 08:07
 19 Iam Cycling                                                  08:17
 20 Gazprom-Rusvelo                                              12:43
 21 Fdj                                                          13:39
 22 Nippo - Vini Fantini                                         22:43

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: