Giro d'Italia 2016: etap 2

Marcel Kittel triumfował w słonecznym Nijmegen na mecie drugiego odcinka Giro d'Italia.

Niemiecki sprinter z Etixx-Quick Step pokonał na finiszowej prostej Arnauda Demare (FDJ) i Sache Modolo (Lampre-Merida).

Bezpiecznie, na 31. miejscu, zameldował się u celu Rafał Majka (Tinkoff).

Maglia rosa” zachował Holender Tom Dumoulin (Giant-Alpecin).

W ucieczce dnia, która przed półmetkiem 190-kilometrowej drogi zyskała 8:30, jechali Omar Fraile (Dimension Data), Giacomo Berlato (Nippo Vini Fantini) i Maarten Tjallingii (LottoNL-Jumbo).

W czubie peletonu przeważali kolarze ekip Movistar, Astany, Giant i Etixx. Do pierwszej lotnej premii (135 km) pościg dojechał ze stratą 3:30, na drugiej (146,8 km) różnica wynosiła 3:50, a po górskim sprincie Berg en Dal (155,3 km; kat. 4; 1,11 km; 6,7%, maks. 12%) harcownikom pozostało 2:30.

20 kilometrów przed metą na czele pozostał Berlato. Włoski kolarz mógł dłużej nacieszyć się samotnym prowadzeniem i gorącymi owacjami tłumu kibiców, ponieważ peleton nie spieszył się z zakończeniem akcji. Różnica błyskawicznie wzrosła z 20 sekund do minuty. Końcowe 10 kilometrów rozpoczęła już jednak cała grupa.

Swoje pociągi ustawiły ekipy sprinterów. Najlepiej to wyszło kolarzom Etixx i FDJ. Ostatnie metry w swoje władanie wziął Marcel Kittel, który z wielką swobodą sięgnął po etap.

Wyniki 2. etapu Giro d'Italia 2016 (GT), Arnhem - Nijmegen (190 km):

  1 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                     4:38:31
  2 Arnaud Demare (Fra) FDJ
  3 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida
  4 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo
  5 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
  6 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
  7 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge
  8 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
  9 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 10 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
 11 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 12 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
 13 Elia Viviani (Ita) Team Sky
 14 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
 15 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 16 Alexey Tcatevitch (Rus) Team Katusha
 17 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 18 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge
 19 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
 20 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
 21 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
 22 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 23 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
 24 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 25 Simon Clarke (Aus) Cannondale
 26 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
 27 Mickael Delage (Fra) FDJ
 28 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 29 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo
 30 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 31 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team
 32 Rigoberto Uran (Col) Cannondale
 33 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
 34 Nicholas Roche (Irl) Team Sky
 35 Alexandr Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 36 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
 37 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step
 38 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida
 39 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
 40 Mikel Landa (Spa) Team Sky
 41 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 42 Jakub Mareczko (Ita) Southeast - Venezuela
 43 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
 44 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 45 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
 46 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling
 47 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 48 Stefan Kung (Swi) BMC Racing Team
 49 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
 50 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
 51 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
 52 Andre Fernando S.M. Cardoso (Por) Cannondale
 53 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 54 Eugert Zhupa (Alb) Southeast - Venezuela
 55 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
 56 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 57 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 58 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 59 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff Team
 60 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Movistar Team
 61 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
 62 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 63 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
 64 Davide Formolo (Ita) Cannondale
 65 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
 66 Christian Knees (Ger) Team Sky
 67 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 68 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 69 Daniel Martinez (Col) Southeast - Venezuela
 70 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
 71 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
 72 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 73 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 74 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida
 75 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
 76 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 77 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
 78 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 79 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
 80 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 81 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
 82 Andrey Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 83 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
 84 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling
 85 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 86 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
 87 Jean Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 88 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 89 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida
 90 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
 91 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 92 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
 93 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team
 94 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 95 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
 96 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 97 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo
 98 Matteo Busato (Ita) Southeast - Venezuela
 99 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo
100 Emden Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
101 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data
102 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
103 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale
104 Moreno Moser (Ita) Cannondale
105 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data
106 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
107 Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge
108 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
109 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida
110 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida
111 Marc Sarreau (Fra) FDJ
112 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
113 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
114 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
115 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team
116 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
117 Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo
118 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge
119 Ruben Plaza Molina (Spa) Orica-GreenEdge
120 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
121 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge
122 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
123 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
124 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
125 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team
126 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
127 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
128 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida
129 Cristian Rodriguez (Spa) Southeast - Venezuela
130 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale
131 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step
132 Manuel Belletti (Ita) Southeast - Venezuela
133 Julen Amerzqueta (Spa) Southeast - Venezuela
134 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo
135 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
136 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
137 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
138 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
139 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
140 Jack Bobridge (Aus) Trek-Segafredo
141 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
142 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
143 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
144 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida
145 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
146 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
147 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
148 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team
149 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
150 Liam Bertazzo (Ita) Southeast - Venezuela
151 Egor Silin (Rus) Team Katusha
152 Nathan Brown (USA) Cannondale
153 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale
154 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
155 Ian Boswell (USA) Team Sky
156 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
157 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
158 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
159 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
160 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
161 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini
162 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
163 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
164 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step
165 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
166 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
167 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini
168 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
169 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini
170 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
171 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge
172 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida
173 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge
174 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini
175 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                           00:27
176 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               00:31
177 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       00:43
178 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge                             00:45
179 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                   01:02
180 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ                                  01:08
181 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           01:13
182 Omar Fraile Matarranz (Spa) Dimension Data
183 Songezo Jim (RSA) Dimension Data
184 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
185 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
186 Philip Deignan (Irl) Team Sky
187 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
188 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
189 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini
190 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                     01:17
191 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                     01:38
192 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
193 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                  01:48
194 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini                        01:51
195 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo
196 Jacobus Venter (RSA) Dimension Data
197 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin
198 Filippo Pozzato (Ita) Southeast - Venezuela

Punkty

  1 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                          50 pkt
  2 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     40
  3 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                         35
  4 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                              29
  5 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                      20
  6 Omar Fraile Matarranz (Spa) Dimension Data                      20
  7 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         18
  8 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                            18
  9 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                               14
 10 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                             12
 11 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge                                10
 12 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                          10
 13 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                     10
 14 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                                7
 15 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                                  5
 16 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                            5
 17 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                          3
 18 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini                  2
 19 Alexey Tcatevitch (Rus) Team Katusha                             2
 20 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                                 1
 21 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                            1

Sprint 1 - Malden, 135 km

  1 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     10 pkt
  2 Omar Fraile Matarranz (Spa) Dimension Data                       6
  3 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                       3
  4 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                             2
  5 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                               1

Sprint 2 - Berg en Dal, 155.3 km

  1 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     10 pkt
  2 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                       6
  3 Omar Fraile Matarranz (Spa) Dimension Data                       3
  4 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                             2
  5 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                      1

Premie górskie

Berg en Dal (kat. 4)

  1 Omar Fraile Matarranz (Spa) Dimension Data                       3 pkt
  2 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      2
  3 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                       1

Klasyfikacja drużynowa

  1 Team Katusha                                              13:55:33
  2 BMC Racing
  3 Bardiani Csf
  4 Team Giant - Alpecin
  5 Etixx - Quick-Step
  6 Fdj
  7 Astana Pro Team
  8 Team Sky
  9 Team Lotto Nl - Jumbo
 10 Movistar Team
 11 Cannondale Te
 12 Lampre - Merida
 13 Gazprom - Rusvelo
 14 IAM Cycling
 15 Team Dimension Data
 16 Orica Greenedge
 17 Tinkoff
 18 Lotto Soudal
 19 Wilier Triestina - Southea
 20 Trek - Segafredo
 21 Ag2R La Mondiale
 22 Nippo - Vini Fantini

Klasyfikacja po 2. etapie:

  1 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                      4:49:34
  2 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
  3 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                       00:01
  4 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                            00:06
  5 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   00:08
  6 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                00:12
  7 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                         00:13
  8 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                           00:14
  9 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         00:16
 10 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
 11 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
 12 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      00:17
 13 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 14 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team                             00:18
 15 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        00:19
 16 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge
 17 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                   00:20
 18 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge
 19 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                   00:21
 20 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 21 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   00:22
 22 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       00:24
 23 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      00:25
 24 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge                             00:26
 25 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale
 26 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                         00:27
 27 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                          00:28
 28 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 29 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 30 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                           00:29
 31 Nicholas Roche (Irl) Team Sky                                00:30
 32 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge
 33 Stefan Kung (Swi) BMC Racing Team
 34 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling
 35 Javier Moreno (Spa) Movistar Team                            00:31
 36 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
 37 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             00:32
 38 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
 39 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 40 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo                          00:33
 41 Ruben Plaza Molina (Spa) Orica-GreenEdge
 42 Rigoberto Uran (Col) Cannondale
 43 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        00:34
 44 Arnaud Demare (Fra) FDJ
 45 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
 46 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 47 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     00:35
 48 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
 49 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
 50 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
 51 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                  00:36
 52 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 53 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
 54 Christian Knees (Ger) Team Sky
 55 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Movistar Team            00:37
 56 Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 57 Alexey Tcatevitch (Rus) Team Katusha
 58 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                               00:38
 59 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
 60 Jean Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 61 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
 62 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 63 Mikel Landa (Spa) Team Sky                                   00:40
 64 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff Team
 65 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
 66 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
 67 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           00:41
 68 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale
 69 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 70 Jack Bobridge (Aus) Trek-Segafredo                           00:42
 71 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 72 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 73 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 74 Simon Clarke (Aus) Cannondale                                00:43
 75 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 76 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 77 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 78 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       00:44
 79 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
 80 Julen Amerzqueta (Spa) Southeast - Venezuela                 00:45
 81 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 82 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo
 83 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
 84 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team
 85 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                       00:46
 86 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
 87 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
 88 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    00:47
 89 Liam Bertazzo (Ita) Southeast - Venezuela
 90 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida
 91 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
 92 Daniel Martinez (Col) Southeast - Venezuela
 93 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           00:48
 94 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        00:49
 95 Davide Formolo (Ita) Cannondale                              00:50
 96 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 97 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale
 98 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
 99 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
100 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
101 Sebastian Henao (Col) Team Sky
102 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           00:51
103 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
104 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge
105 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team                          00:52
106 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida
107 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                      00:53
108 Ian Boswell (USA) Team Sky
109 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
110 Marc Sarreau (Fra) FDJ                                       00:54
111 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ                             00:55
112 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                          00:56
113 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
114 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                       00:57
115 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
116 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
117 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
118 Nathan Brown (USA) Cannondale                                00:58
119 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
120 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step                       00:59
121 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              01:01
122 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida
123 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
124 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   01:02
125 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo                         01:04
126 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida
127 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida
128 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
129 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida                           01:05
130 Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge
131 Mickael Delage (Fra) FDJ
132 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                        01:06
133 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
134 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
135 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
136 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini                01:07
137 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                01:08
138 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
139 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
140 Filippo Pozzato (Ita) Southeast - Venezuela
141 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              01:09
142 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
143 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                      01:11
144 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team
145 Matteo Busato (Ita) Southeast - Venezuela
146 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
147 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                          01:12
148 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                            01:13
149 Andrey Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    01:14
150 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
151 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
152 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                01:15
153 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
154 Emden Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     01:16
155 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo                         01:17
156 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data                      01:18
157 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
158 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
159 Cristian Rodriguez (Spa) Southeast - Venezuela               01:20
160 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data              01:21
161 Alexandr Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo                      01:22
162 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini              01:24
163 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       01:25
164 Andre Fernando S.M. Cardoso (Por) Cannondale                 01:26
165 Manuel Belletti (Ita) Southeast - Venezuela                  01:27
166 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
167 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini
168 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team                           01:29
169 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini                    01:30
170 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge                             01:31
171 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
172 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge
173 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                           01:32
174 Eugert Zhupa (Alb) Southeast - Venezuela                     01:33
175 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               01:34
176 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini              01:36
177 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                            01:41
178 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                            01:47
179 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ                                  01:48
180 Jakub Mareczko (Ita) Southeast - Venezuela
181 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
182 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                          01:54
183 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          01:55
184 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                   01:59
185 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                02:03
186 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo                       02:05
187 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               02:12
188 Omar Fraile Matarranz (Spa) Dimension Data                   02:14
189 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini                       02:15
190 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                  02:19
191 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                     02:22
192 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                              02:26
193 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          02:31
194 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                     02:34
195 Jacobus Venter (RSA) Dimension Data                          02:37
196 Songezo Jim (RSA) Dimension Data                             03:00
197 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                            03:12
198 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini                        03:13

Klasyfikacja punktowa

  1 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                          56 pkt
  2 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     40
  3 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                         35
  4 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                              29
  5 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                      20
  6 Omar Fraile Matarranz (Spa) Dimension Data                      20
  7 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         18
  8 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                            18
  9 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                               16
 10 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                           15
 11 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                               14
 12 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo                          12
 13 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                             12
 14 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                     10
 15 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                          10
 16 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge                                10
 17 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                       7
 18 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                    5
 19 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                            5
 20 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                                  5

Klasyfikacja górska

  1 Omar Fraile Matarranz (Spa) Dimension Data                       3 pkt
  2 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      2
  3 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                       1

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                 4:49:42
  2 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                         00:05
  3 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                          00:11
  4 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                   00:12
  5 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge
  6 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      00:17
  7 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                               00:20
  8 Stefan Kung (Swi) BMC Racing Team                            00:22
  9 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                               00:23
 10 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                      00:26
 11 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff Team                              00:32
 12 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           00:33
 13 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale
 14 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                             00:34
 15 Julen Amerzqueta (Spa) Southeast - Venezuela                 00:37
 16 Liam Bertazzo (Ita) Southeast - Venezuela                    00:39
 17 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida
 18 Daniel Martinez (Col) Southeast - Venezuela
 19 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        00:41
 20 Davide Formolo (Ita) Cannondale                              00:42
 21 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale
 22 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 23 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   00:45
 24 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
 25 Marc Sarreau (Fra) FDJ                                       00:46
 26 Nathan Brown (USA) Cannondale                                00:50
 27 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step                       00:51
 28 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                          00:53
 29 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 30 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo                         00:56
 31 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida
 32 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    00:58
 33 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              01:01
 34 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 35 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                            01:03
 36 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                          01:04
 37 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                       01:10
 38 Cristian Rodriguez (Spa) Southeast - Venezuela               01:12
 39 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data              01:13
 40 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini              01:16
 41 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini                    01:22
 42 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge                             01:23
 43 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini              01:28
 44 Jakub Mareczko (Ita) Southeast - Venezuela                   01:40
 45 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                          01:46
 46 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                   01:51
 47 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini                       02:07
 48 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          02:23
 49 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                     02:26

Klasyfikacja drużynowa

  1 Team Giant - Alpecin                                      14:29:06
  2 Team Lotto Nl - Jumbo                                        00:15
  3 Etixx - Quick-Step                                           00:20
  4 IAM Cycling                                                  00:36
  5 Movistar Team                                                00:37
  6 Orica Greenedge                                              00:41
  7 Astana Pro Team                                              00:44
  8 Trek - Segafredo                                             00:45
  9 Cannondale Te                                                00:47
 10 BMC Racing Team                                              00:58
 11 Lotto Soudal                                                 01:09
 12 Fdj                                                          01:12
 13 Tinkoff
 14 Team Sky                                                     01:18
 15 Team Katusha                                                 01:20
 16 Gazprom - Rusvelo                                            01:39
 17 Ag2R La Mondiale                                             01:45
 18 Lampre - Merida                                              01:48
 19 Team Dimension Data                                          01:55
 20 Wilier Triestina - Southea
 21 Bardiani Csf                                                 02:03
 22 Nippo - Vini Fantini                                         02:44

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: