Lista startowa Giro d'Italia 2016

Domenico Pozzovivo został wpisany z numerem 1. na liście startowej 99. Giro d'Italia.

Włoski kolarz grupy Ag2r La Mondiale drugi rok z rzędu otrzymał "jedynkę", zastępując nieobecnego zwycięzcę sprzed roku Alberto Contadora.

Lider grupy Tinkoff, Rafał Majka jedzie z numerem 191. na plecach, Paweł Poljański - 196. Debiutujący w wyścigu Łukasz Wiśniowski (Etixx-Quick Step) jest rozpoznawalny pod 69., Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) - 107.

Lista startowa Giro d'Italia 2016

AG2R LA MONDIALE
1 POZZOVIVO Domenico
2 BONNAFOND Guillaume
3 DOMONT Axel
4 DUPONT Hubert
5 GRETSCH Patrick
6 HOULE Hugo
7 KADRI Blel
8 MONTAGUTI Matteo
9 PERAUD Jean Christophe
D.S.BIONDI Laurent

ASTANA PRO TEAM
11 NIBALI Vincenzo
12 AGNOLI Valerio
13 CAPECCHI Eros
14 FUGLSANG Jakob
15 KANGERT Tanel
16 KOZHATAYEV Bakhtiyar
17 MALACARNE Davide
18 SCARPONI Michele
19 ZEITS Andrey
D.S.SHEFER Alexandr

BARDIANI CSF
21 PIRAZZI Stefano
22 ANDREETTA Simone
23 SIMION Paolo
24 BOEM Nicola
25 BONGIORNO Francesco Manuel
26 CICCONE Giulio
27 COLBRELLI Sonny
28 MAESTRI Mirco
29 RUFFONI Nicola
D.S.ZANATTA Stefano

BMC RACING TEAM
31 SENNI Manuel
32 ATAPUMA Darwin
33 DE MARCHI Alessandro
34 DILLIER Silvan
35 KUNG Stefan
36 OSS Daniel
37 QUINZIATO Manuel
38 ROSSKOPF Joseph
39 ZABEL Rick
D.S.SCIANDRI Maximiliam

CANNONDALE PRO CYCLING TEAM
41 URAN URAN Rigoberto
42 CARDOSO Andre Fernando S.M.
43 CLARKE Simon
44 DOMBROWSKI Joseph Lloyd
45 FORMOLO Davide
46 MOSER Moreno
47 NAVARDAUSKAS Ramunas
48 BETTIOL Alberto
49 BROWN Nathan
D.S.GUIDI Fabrizio

TEAM DIMENSION DATA
51 ANTON HERNANDEZ Igor
52 FRAILE MATARRANZ Omar
53 JIM Songezo
54 KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi
55 SBARAGLI Kristian
56 SIUTSOU Kanstantsin
57 THOMSON Jay Robert
58 VAN ZYL Johann
59 VENTER Jacobus
D.S.ZEMKE Jens

ETIXX - QUICK-STEP
61 KITTEL Marcel
62 BRAMBILLA Gianluca
63 DE LA CRUZ David
64 JUNGELS Bob
65 SABATINI Fabio
66 SERRY Pieter
67 TRENTIN Matteo
68 VERONA Carlos
69 WIŚNIOWSKI Łukasz
D.S.BRAMATI Davide

FDJ
71 DEMARE Arnaud
72 COURTEILLE Arnaud
73 DELAGE Mickael
74 FISCHER Murilo Antonio
75 GENIEZ Alexandre
76 KONOVALOVAS Ignatas
77 LE GAC Olivier
78 SARREAU Marc
79 VAUGRENARD Benoit
D.S.GUESDON Frederic

GAZPROM - RUSVELO
81 KOLOBNEV Alexandr
82 RYBALKIN Aleksey
83 ERSHOV Artur
84 FIRSANOV Sergey
85 FOLIFOROV Alexander
86 OVECHKIN Artem
87 SAVITSKIY Ivan
88 SEROV Alexander
89 SOLOMENNIKOV Andrey
D.S.DEVOTI Michele

IAM CYCLING
91 HAUSSLER Heinrich
92 BRANDLE Matthias
93 HOWARD Leigh
94 KLUGE Roger
95 PELUCCHI Matteo
96 DENIFL Stefan
97 WARBASSE Lawrence
98 WYSS Marcel
99 LAENGEN Vegard Stake
D.S.CHIESA Mario

LAMPRE - MERIDA
100 ULISSI Diego
101 CONTI Valerio
102 FERRARI Roberto
103 KOSHEVOY Ilia
104 MODOLO Sacha
105 MOHORIC Matej
106 MORI Manuele
107 NIEMIEC Przemysław
109 PETILLI Simone
D.S.MAINI Orlando

LOTTO SOUDAL
111 WELLENS Tim
112 BAK Lars Ytting
113 DE BIE Sean
114 GREIPEL André
115 HANSEN Adam
116 LIGTHART Pim
117 MONFORT Maxime
118 ROELANDTS Jurgen
119 VANENDERT Jelle
D.S.LEYSEN Bart

MOVISTAR TEAM
121 VALVERDE Alejandro
122 AMADOR Andrey
123 BETANCUR Carlos A.
124 HERRADA LOPEZ José
125 MORENO Javier
126 ROJAS GIL Jose Joaquin
127 SUTHERLAND Rory
128 SÜTTERLIN Jasha
129 VISCONTI Giovanni
D.S.GARCIA ACOSTA Jose Vicente

NIPPO - VINI FANTINI
131 CUNEGO Damiano
132 BERLATO Giacomo
133 BISOLTI Alessandro
134 BOLE Grega
135 STACCHIOTTI Riccardo
136 FILOSI Iuri
137 GROSU Eduard Michael
138 YAMAMOTO Genki
139 ZILIOLI Gianfranco
D.S.GIULIANI Stefano

ORICA GREENEDGE
141 CHAVES Esteban
142 BEWLEY Sam
143 EWAN Caleb
144 HEPBURN Michael
145 HOWSON Damien
146 MEZGEC Luka
147 PLAZA MOLINA Ruben
148 TUFT Svein
149 TXURRUKA Amets
D.S.WHITE Matthew

TEAM GIANT - ALPECIN
151 DUMOULIN Tom
152 ARNDT Nikias
153 DE BACKER Bert
154 HAGA Chad
155 JI Cheng
156 LUDVIGSSON Tobias
157 PREIDLER Georg
158 STAMSNIJDER Tom
159 TIMMER Albert
D.S.REEF Marc

TEAM KATUSHA
161 ZAKARIN Ilnur
162 BELKOV Maxim
163 KOCHETKOV Pavel
164 KUZNETSOV Viacheslav
165 VOROBYEV Anton
166 PORSEV Alexander
167 SILIN Egor
168 TAARAMAE Rein
169 TSATEVICH Alexey
D.S.KONYSHEV Dmitry

TEAM LOTTO NL - JUMBO
171 KRUIJSWIJK Steven
172 BATTAGLIN Enrico
173 HOFLAND Moreno
174 CASTELIJNS Twan
175 KEIZER Martijn
176 ROGLIC Primoz
177 TANKINK Bram
178 TJALLINGII Maarten
179 VAN EMDEN Jos
D.S.BOVEN Jan

TEAM SKY
181 LANDA Mikel
182 BOSWELL Ian
183 DEIGNAN Philip
184 HENAO Sebastian
185 NIEVE Mikel
186 KNEES Christian
187 LOPEZ GARCIA David
188 ROCHE Nicholas
189 VIVIANI Elia
D.S.CIONI Dario

TINKOFF
191 MAJKA Rafał
192 BOARO Manuele
193 BRUTT Pavel
194 HERNANDEZ Jesus
195 MCCARTHY Jay
196 POLJAŃSKI Paweł
197 ROVNY Ivan
198 PETROV Evgeny
199 TOSATTO Matteo
D.S.CENGHIALTA Bruno

TREK - SEGAFREDO
201 HESJEDAL Ryder
202 ALAFACI Eugenio
203 BOBRIDGE Jack
204 CANCELLARA Fabian
205 COLEDAN Marco
206 DIDIER Laurent
207 NIZZOLO Giacomo
208 VAN POPPEL Boy
209 ZOIDL Riccardo
D.S.BAFFI Adriano

WILIER TRIESTINA - SOUTHEAST
211 POZZATO Filippo
212 AMERZQUETA Julen
213 BELLETTI Manuel
214 BERTAZZO Liam
215 BUSATO Matteo
216 RODRIGUEZ Cristian
217 MARECZKO Jakub
218 MARTINEZ Daniel
219 ZHUPA Eugert
D.S.SCINTO Luca

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: