Kategorie: Ze świata

KWK 2016: zawał serca Gijsa Verdicka, Team Wiggins okradziony

Ciężka ostatnia noc podczas Karpackiego Wyścigu Kurierów.

Z z poniedziałku na wtorek okradziono autokar brytyjskiego zespołu Wiggins jeżdżącego z licencją kontynentalną. Ekipa straciła kilka rowerów i nie mogła przystąpić  do ostatniego etapu Karpackiego Wyścigu Kurierów, imprezy etapowej dla młodzieżowców rozgrywanej na trasach Węgier, Słowacji i Polski.

Policja wszczęła śledztwo w sprawie.

Tej samej feralnej nocy zawału serca doznał młody reprezentant teamu Jo Piels Gijs Verdick. Ekipa poinformowała, że 21-letniego Holendra trzeba było reanimować około 1 w nocy, a następnie zabrano go do szpitala, gdzie doszło do drugiego zawału. Pierwszej pomocy udzielał mechanik zespołu Wiggins, który o zajściu poinformował swój zespół, a te, w toku wyjaśniania kradzieży rowerów, brytyjskie media.

Jak podali wczoraj wieczorem organizatorzy wyścigu, młodego kolarza przetransportowano następnie do szpitala w Krakowie, gdzie pozostaje w stanie krytycznym.

Drużyna Jo Piels wycofała się z imprezy przed ostatnim etapem.

Wolfgang Brylla

Recent Posts

Możliwe niemożliwe. 21-letni Tadej Pogacar zwycięzcą Tour de France

Tadej Pogacar wygrał Tour de France w wieku 21 lat. Trudno oceniać go wedle znanych kategorii. Być może potrzebne są…

20 września 2020, 21:47

Tour de France 2020. Sam Bennett w krainie sprinterskich marzeń

Paryż ma nowego króla, zielona koszulka ma nowego właściciela. Sam Bennett sięgnął po drugie etapowe zwycięstwo na tegorocznym Tour de…

20 września 2020, 20:21

Tour de France 2020: etap 21. Bennett w Paryżu, Pogacar w blasku zwycięstwa

Słoweniec Tadej Pogacar został zwycięzcą 107. wyścigu Tour de France. Ostatni etap na Polach Elizejskich w Paryżu wygrał Sam Bennett.

20 września 2020, 19:09

MŚ Imola 2020. Alaphilippe dla Francji, Valverde dla Hiszpanii

Julian Alaphilippe poprowadzi kadrę narodową Francji wyścigu ze startu wspólnego podczas Mistrzostw Świata w Kolarstwie Szosowym w Imoli.

20 września 2020, 18:16

Rafał Majka w UAE Team Emirates?

„La Gazzetta dello Sport” informuje, że Rafał Majka w przyszłym sezonie może trafić do UAE Team Emirates, zespołu zwycięzcy Tour…

20 września 2020, 17:36

Małopolski Wyścig Górski 2020: etap 3. Træen na Przehybie, Řepa w generalce

Małopolski Wyścig Górski. Torstein Træen wygrał na Przehybie trzeci etap, a drugi Vojtěch Řepa triumfował w klasyfikacji generalnej.

20 września 2020, 14:29