Sprzęt

Autobus i ciężarówka Trek-Segafredo

Zaglądamy do wnętrza ciężarówki serwisowej i autobusu drużyny Trek-Segafredo.

W obecnych czasach we flocie każdej liczącej się drużyny kolarskiej nie może zabraknąć wozów technicznych, autobusu i ciężarówki serwisowej. Autobus służąc swoim komfortem umila długie transfery i oczekiwanie na start etapu. Ciężarówka to centrum pracy mechaników i soigneurs.

Autobus

Kilkunastometrowy autobus Mercedesa podzielony jest na dwie części. Za miejscem kierowcy aż do środkowych drzwi rozciąga się strefa z komfortowymi fotelami. To w nich, wygodnie się rozsiadając, zawodnicy podróżują bądź wysłuchują odprawy przed wyścigiem. W czasie postoju przed przednią szybą można rozwinąć ekran dla projektora zamontowanego pod sufitem. Nad siedzeniami zawodników znajdują się schowki na osobiste elementy kolarskiej garderoby: buty, kaski czy kurtki. Okolice środka autobusu to miejsce na wszelkiego rodzaju sprzęt komputerowy i RTV, ale przede wszystkim miejsce do szybkiego przygotowywania posiłków drodze. Kierując się dalej w stronę tyłu autobusu miniemy z jednej strony szafy z dodatkowymi ubraniami, a z drugiej z 2 kabinami prysznicowymi. Tył autobusu to miejsce, w którym zawodnicy przebierają się bądź w przypadku pecha doglądani są przez medyków drużyny. W okolicy znajduje się telewizor a także spory zapas żeli, batonów i wszelkiego rodzaju kremów. W bagażnikach autobusu umieszczono popularne myjki ciśnieniowe, pralki i suszarki do ubrań.


Ciężarówka serwisowa

Patrząc na zawartość ciężarówki drużyny Trek-Segafredo trudno nie zastanowić się co jest więcej warte: sama ciężarówka, czy je zawartość? Część robocza wysuwa się podczas postoju zwiększając dostępne do pracy miejsce i ułatwiając poruszanie się. Wewnątrz znajduje się kilkanaście gotowych do jazdy rowerów Trek Madone a także rowery do jazdy na czas Trek Speed Concept. Poza tym pełne spektrum kół dostarczonych przez firmę córkę Treka: Bontrager. Szafki skrywają wszelkie elementy z jakich zbudowany jest rower: od klocków hamulcowych przez linki i pancerze po pedały. W zależności od preferencji zawodników i trudności etapu mechanicy mają do wyboru szeroki wachlarz tarcz, z monstrualną 58 włącznie. Na specjalnym wieszaku “dojrzewają” szytki.

Przednia część ciężarówki za kabiną kierowcy to królestwo soigneurs. To tutaj przygotowywane jest jedzenie i napoje, które zawodnicy zabierają za sobą na drogę. Uwagę zwraca olbrzymi zapas bidonów oraz kolejna pralka. W specjalnych skrzyniach pod podłogą części roboczej zamontowano myjki ciśnieniowe.

 

Zdjęcia: Jakub Zimoch/Rowery.org

Jakub Zimoch

Recent Posts

Jonas Vingegaard opuścił szpital | De Marchi wygrywa w Tour of the Alps

Anna Shackley zmuszona do zakończenia kariery. Wiadomości i wyniki z wtorku, 16 kwietnia.

16 kwietnia 2024, 16:31

Foss otworzył Tour of the Alps | Pikulik czwarta w omnium w Milton

Tobias Foss wygrał etap Tour of the Alps. Daria Pikulik tuż za podium omnium w podczas Torowego Pucharu Narodów. Wiadomości…

15 kwietnia 2024, 16:32

Amstel Gold Race 2024. Nigdy nie lekceważ Marianne Vos

Marianne Vos wygrała Amstel Gold Race Ladies i przypomniała wszystkim, że wyścig kończy się na kresce, a nie 10 metrów…

15 kwietnia 2024, 09:31

Niespodzianki Amstel Gold Race: Ingvild Gåskjenn i Mauri Vansevenant

Norweżka Ingvild Gåskjenn i Belg Mauri Vansevenant zaskoczyli postawą na trasie holenderskiego wyścigu Amstel Gold Race.

15 kwietnia 2024, 09:20

Słabszy dzień Van der Poela | Siostry Pikulik szóste w medisonie

Mathieu van der Poel wszystkiego wygrać nie może. Wyniki torowego Pucharu Narodów. Karolina Perekitko wysoko we Francji. Informacje i wyniki…

14 kwietnia 2024, 20:45

Amstel Gold Race 2024. Tom Pidcock: “to wiele dla mnie znaczy”

Tom Pidcock wygrał Amstel Gold Race. Brytyjczyk przy pomocy Michała Kwiatkowskiego dał Ineos Grenadiers pierwszy triumf w kolarskich klasykach w…

14 kwietnia 2024, 17:39