Festival Luxembourgeois du cyclisme féminin Elsy Jacobs 2016: etap 2

Katarzyna Niewiadoma (Rabo Liv) po samotnej akcji wygrała ostatni etap luksemburskiego wyścigu i triumfowała w klasyfikacji końcowej.

Polka na mecie 11-kilometrowego etapu zameldowała się samotnie, po ponad 35-kilometrowym rajdzie na rundach w Garmisch. Drugie miejsce wywalczyła prowadząca spóźnioną o 46 sekund grupkę Australijka Katrin Garfoot (Orica-AIS), a trzecie reprezentantka gospodarzy Christine Majerus (Boels Dolmans).

9. miejsce zajęła Anna Plichta (BTC City Ljubljana), 36. Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmas), a 46. Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana).

W klasyfikacji generalnej Niewiadoma o 39 sekund pokonała Australijkę Garfoot i o 46 swoją drużynową koleżankę Annę van der Breggen.

Niewiadoma zaatakowała na 36 kilometrów przed metą, odjeżdżając 11-osobowej grupce liderek, w której jechały Anna van der Breggen (Rabo Liv), Katrin Garfoot i Rachel Neylan (Orica-AIS), Christine Majerus i Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans), Elisa Longo Borghini (Wiggle Honda), Asleigh Moolman Pasio (Cervelo-Bigla), Flavia Oliveira (Lensworld-Zannata) i Anna Plichta (BTC City Ljubljana).

Polka na 10-kilometrowej rundzie, naznaczonej 1800 metrowym podjazdem, uzyskała 50 sekund przewagi i utrzymywała się na czele do samego końca, dzięki wypracowanej różnicy oprócz etapowego skalpu do domu zabierając także wygraną w klasyfikacji końcowej.

Wyniki 2. etapu Festival Luxembourgeois du cyclisme féminin Elsy Jacobs 2016 (2.1), Garnich – Garnich (111,1 km):

1 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv                            2:58:33
2 Katrin Garfoot (Aus) Orica-AIS                                   00:46
3 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans
4 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5
5 Anna Van der Breggen (Ned) Rabo Liv
6 Claudia Lichtenberg (Ger) Lotto Soudal Ladies
7 Ashleigh Moolmann-Pasio (RSA) Cervélo Bigla
8 Flavia Oliveira (Bra) Lensworld - Zannata - Etixx
9 Anna Plichta (Pol) BTC City Ljubljana
10 Rachel Neylan (Aus) Orica-AIS                                   00:55
11 Lotta Lepistö (Fin) Cervélo Bigla                               02:53
12 Thalita Jong De (Ned) Rabo Liv
13 Annemiek Van Vleuten (Ned) Orica-AIS
14 Amy Pieters (Ned) Wiggle High5
15 Ellen Van Dijk (Ned) Boels Dolmans
16 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv
17 Demi De Jong (Ned) Boels Dolmans
18 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5
19 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg
20 Valerie Demey (Bel) Topsport Vlaanderen - Etixx
21 Aude Biannic (Fra) Poitou Charentes Futuroscope.86
22 Vita Heine (Nor) Reprezentacja Norwegii
23 Janneke Ensing (Ned) Parkhotel Valkenburg
24 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto Soudal Ladies
25 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld - Zannata - Etixx
26 Amélie Rivat (Fra) Poitou Charentes Futuroscope.86
27 Alexandra Nessmar (Swe) Lares-WoawDeals
28 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg
29 Clara Koppenburg (Ger) Cervélo Bigla
30 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans
31 Elise Delzenne (Fra) Lotto Soudal Ladies
32 Katrine Aalerud (Nor) Reprezentacja Norwegii
33 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana
34 Emma Johansson (Swe) Wiggle High5
35 Elise Maes (Lux) Vitalogic Astrokalb Radunion NÖ
36 Katarzyna Pawłowska (Pol) Boels Dolmans
37 Christina Perchtold (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion NÖ
38 Charlotte Bravard (Fra) Poitou Charentes Futuroscope.86
39 Jeanne Korevaar (Ned) Rabo Liv
40 Hannah Payton (GBr) Drops Cycling Team
41 Kaat Hannes (Bel) Lensworld - Zannata - Etixx
42 Carmen Small (USA) Cervélo Bigla
43 Taylor Wiles (USA) Orica-AIS
44 Joelle Numainville (Can) Cervélo Bigla
45 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans
46 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana
47 Ingrid Lorvik (Nor) Reprezentacja Norwegii
48 Amanda Spratt (Aus) Orica-AIS
49 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv                                 03:02
50 Nina Kessler (Ned) Lensworld - Zannata - Etixx                  03:40
51 Spela Kern (Slo) BTC City Ljubljana
52 An-Li Kachelhoffer (RSA) Lotto Soudal Ladies
53 Oksana Kozonchuk (Rus) Lensworld - Zannata - Etixx
54 Emilie Moberg (Nor) Reprezentacja Norwegii                      04:37
55 Jessy Druyts (Bel) Topsport Vlaanderen - Etixx                  06:53
56 Pauliena Rooijakkers (Ned) Parkhotel Valkenburg
57 Lucy Shaw (GBr) Drops Cycling Team                              08:50
58 Lauren Creamer (Irl) Podium Ambition Pro Cycling
59 Stephanie Pohl (Ger) Cervélo Bigla                              08:53
60 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana
61 Kirsten Peetoom (Ned) Regional Maaslandster-Nicheliving         09:10
62 Bethany Hayward (GBr) Podium Ambition Pro Cycling
63 Amber Pierce (USA) Vitalogic Astrokalb Radunion NÖ
64 Mar Bonnin (Spa) Lointek
65 Demmy Druyts (Bel) Topsport Vlaanderen - Etixx
66 Penton Sara (Swe) Lares-WoawDeals
67 Gilke Croket (Bel) Topsport Vlaanderen - Etixx
68 Jelena Eric SER BTC City Ljubljana
69 Roxane Fournier (Fra) Poitou Charentes Futuroscope.86
70 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg
71 Chantal Hoffmann (Lux) Lotto Soudal Ladies
72 Ana Ramirez (Spa) Lointek
73 Gretchen Stumhofer (USA) Reprezentacja USA                      12:12
74 Rose Osborne (GBr) Drops Cycling Team
75 Annabel Simpson (GBr) Drops Cycling Team
76 Daniele Gass (Ger) De Sprinters Malderen
77 Astrid Gassner (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion NÖ
78 Alba Teruel (Spa) Lointek

Klasyfikacja końcowa:

1 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv                            5:34:29
2 Katrin Garfoot (Aus) Orica-AIS                                   00:39
3 Anna der Van Breggen (Ned) Rabo Liv                              00:48
4 Ashleigh Moolmann-Pasio (RSA) Cervélo Bigla                      00:49
5 Elisa Borghini Longo (Ita) Wiggle High5                          00:51
6 Claudia Lichtenberg (Ger) Lotto Soudal Ladies                    00:59
7 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans                            01:09
8 Lotta Lepistö (Fin) Cervélo Bigla                                02:45
9 Annemiek Van Vleuten (Ned) Orica-AIS                             02:46
10 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv                                     02:50
11 Ellen Dijk Van (Ned) Boels Dolmans                              02:51
12 Thalita Jong De (Ned) Rabo Liv                                  02:53
13 Emma Johansson (Swe) Wiggle High5                               02:55
14 Amy Pieters (Ned) Wiggle High5                                  02:57
15 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans                           02:58
16 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana
17 Carmen Small (USA) Cervélo Bigla Pro Cycling                    02:59
18 Rachel Neylan (Aus) Orica-AIS                                   03:01
19 Flavia Oliveira (Bra) Lensworld - Zannata - Etixx               03:02
20 Demi De Jong (Ned) Boels Dolmans
21 Katarzyna Pawłowska (Pol) Boels Dolmans                         03:05
22 Elise Delzenne (Fra) Lotto Soudal Ladies                        03:12
23 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv                                 03:21
24 Giulia Maria Confalonieri (Ita) Lensworld - Zannata - Etixx     03:22
25 Aude Biannic (Fra) Poitou Charentes Futuroscope.86              03:25
26 Amanda Spratt (Aus) Orica-AIS                                   03:26
27 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5                             03:27
28 Janneke Ensing (Ned) Parkhotel Valkenburg                       03:28
29 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg                          03:30
30 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg
31 Sofie Vuyst De (Bel) Lotto Soudal Ladies                        03:31
32 Amélie Rivat (Fra) Poitou Charentes Futuroscope.86              03:35
33 Christina Perchtold (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion NÖ       03:36
34 Jeanne Korevaar (Ned) Rabo Liv                                  03:40
35 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans                            03:45
36 Charlotte Bravard (Fra) Poitou Charentes Futuroscope.86         03:56
37 Valerie Demey (Bel) Topsport Vlaanderen - Etixx                 03:58
38 Kaat Hannes (Bel) Lensworld - Zannata - Etixx                   04:05
39 Oksana Kozonchuk (Rus) Lensworld - Zannata - Etixx              04:16
40 Anna Plichta (Pol) BTC City Ljubljana
41 Joelle Numainville (Can) Cervélo Bigla                          04:20
42 Elise Maes (Lux) Vitalogic Astrokalb Radunion NÖ                04:40
43 Clara Koppenburg (Ger) Cervélo Bigla                            04:54
44 Ingrid Lorvik (Nor) Reprezentacja Norwegii                      05:09
45 Alexandra Nessmar (Swe) Lares-WoawDeals                         05:31
46 Hannah Payton (GBr) Drops Cycling Team                          05:33
47 Taylor Wiles (USA) Orica-AIS                                    05:34
48 Katrine Aalerud (Nor) Reprezentacja Norwegii                    06:22
49 An-Li Kachelhoffer (RSA) Lotto Soudal Ladies                    07:18
50 Jessy Druyts (Bel) Topsport Vlaanderen - Etixx                  07:48
51 Emilie Moberg (Nor) Reprezentacja Norwegii                      08:01
52 Vita Heine (Nor) Reprezentacja Norwegii                         08:44
53 Pauliena Rooijakkers (Ned) Parkhotel Valkenburg                 09:43
54 Pohl Stephanie (Ger) Cervélo Bigla                              11:15
55 Lauren Creamer (Irl) Podium Ambition Pro Cycling                11:20
56 Lucy Shaw (GBr) Drops Cycling Team                              11:21
57 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana                            11:24
58 Roxane Fournier (Fra) Poitou Charentes Futuroscope.86           11:46
59 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg                           11:47
60 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana                            12:15
61 Demmy Druyts (Bel) Topsport Vlaanderen - Etixx                  12:16
62 Jelena Eric SER BTC City Ljubljana                              12:33
63 Bethany Hayward (GBr) Podium Ambition Pro Cycling               12:49
64 Chantal Hoffmann (Lux) Lotto Soudal Ladies                      12:52
65 Spela Kern (Slo) BTC City Ljubljana                             13:03
66 Nina Kessler (Ned) Lensworld - Zannata - Etixx                  13:05
67 Gretchen Stumhofer (USA) Reprezentacja USA                      16:43
68 Annabel Simpson (GBr) Drops Cycling Team                        17:46
69 Rose Osborne (GBr) Drops Cycling Team                           17:58
70 Amber Pierce (USA) Vitalogic Astrokalb Radunion NÖ              18:20
71 Penton Sara (Swe) Lares-WoawDeals                               18:27
72 Ana Ramirez (Spa) Lointek                                       18:31
73 Kirsten Peetoom (Ned) Regional Maaslandster-Nicheliving         18:35
74 Gilke Croket (Bel) Topsport Vlaanderen - Etixx                  18:37
75 Mar Bonnin (Spa) Lointek                                        18:43
76 Alba Teruel (Spa) Lointek                                       23:20
77 Astrid Gassner (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion NÖ            23:36
78 Daniele Gass (Ger) De Sprinters Malderen                        23:52

banner