Presidential Cycling Tour of Turkey 2016: etap 7

Sacha Modolo (Lampre-Merida) wygrał siódmy etap Wyścigu Dookoła Turcji. W klasyfikacji generalnej prowadzenie obronił Jose Goncalves (Caja Rural-Seguros RGA).

Włoski sprinter w finale przedostatniego odcinka ograł na finiszu z mocno okrojonego peletonu Manuela Belettiego (Southeast-Venezuela) oraz Marco Zanottiego (Parkhotel Valkenburg).

Czujnie jechał Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice), linię mety przecinając jako czwarty

Leszek Pluciński (CCC Sprandi Polkowice) i Paweł Cieślik (Verva Activejet) sformowali ucieczkę dnia w towarzystwie Davida Beldy (Team Roth), Floriana Gaugla (Hrinkow Advarics Cycleang) oraz Brama Noltena (Parkhotel Valkenburg), po 50 kilometrach uzyskując 3 minuty przewagi nad peletonem.

Nolten wygrał dwie lotne premię przed Gauglem i Cieślikiem, ale były to w zasadzie jedyne zdobycze grupki atakującej. Peleton kontrolowany przez ekipy Unieuro Wilier i Lotto Soudal stopniowo zmniejszał różnicę i grupkę dopadł 16 kilometrów przed metą.

W końcówce peleton mierzył się z 9-kilometrową wspinaczką na czele rozpoczęli kolarze Unieuro Wilier i Lampre-Merida, mocnym tempem odciążając peleton ze sprinterów. Na zjeździe aktywnie jechali kolarze Vervy i CCC Sprandi, kasując kolejne próby odjazdów. Solowej akcji próbował Greg Henderson (Lotto Soudal), zmuszając do wzmożonego wysiłku rywali z ekipy Parkhotel Valkenburg i Southeast-Venezuela.

Pociąg włoskiej ekipy dopadł doświadczonego Nowozelandczyka na ostatnim kilometrze, a walkę na finiszu z mocno okrojonej grupy wygrał świetnie wyprowadzony przez Roberto Ferrariego Sacha Modolo (Lampre-Merida), w bezpośrednim pojedynku pokonując Manuela Bellettiego (Southeast-Venezuela).

Coś mam pecha do współtowarzyszy odjazdu. Większość kolarzy pracuje na pół gwizdka i nie chcą dać z siebie wszystkiego. Dziś była realna szansa dojechania do mety, gdybyśmy tylko w początkowej fazie ucieczki zyskali nieco więcej czasu. Tak się jednak nie stało i szansa uciekła

- komentował Cieślik.

Wyniki 7. etapu Presidential Cycling Tour of Turkey 2016 (2.HC), Fethi’ye – Marmari’s (128,5 km):

  1 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                         3:15:14
  2 Manuel Belletti (Ita) Southeast - Venezuela
  3 Marco Zanotti (Ita) Parkhotel Valkenburg
  4 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
  5 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini
  6 Alberto Cecchin (Ita) Team Roth
  7 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor
  8 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal
  9 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida
 10 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 11 Christophe Laborie (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 12 Galym Akhmetov (Kaz) Astana City
 13 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
 14 Mauro Finetto (Ita) Unieuro Wilier
 15 Liam Bertazzo (Ita) Southeast - Venezuela
 16 Kristofers Racenajs (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv
 17 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet                          00:04
 18 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 19 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet
 20 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
 21 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 22 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal
 23 Peter Schulting (Ned) Parkhotel Valkenburg
 24 Lukas Jaun (Swi) Team Roth
 25 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
 26 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 27 Jasper Ockeloen (Ned) Parkhotel Valkenburg
 28 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 29 Dominik Hrinkow (Aut) Hrinkow Advarics
 30 Fatih Keles (Tur) Torku Sekerspor
 31 Fredrik Strand Galta (Nor) Delko Marseille Provence KTM
 32 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 33 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 34 Sven Van Luijk (Ned) Parkhotel Valkenburg
 35 Nazim Bakirci (Tur) Torku Sekerspor
 36 Viesturs Luksevics (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv
 37 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
 38 Nikita Stalnov (Kaz) Astana City
 39 Jochem Hoekstra (Ned) Parkhotel Valkenburg
 40 Giovanni Carboni (Ita) Unieuro Wilier
 41 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 42 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 43 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 44 Antonio Piedra Perez (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 45 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida
 46 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 47 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida                      00:12
 48 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                         00:15
 49 Eugert Zhupa (Alb) Southeast - Venezuela                     00:33
 50 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                          01:18
 51 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 52 Nicola Toffali (Ita) Team Roth                               01:59
 53 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini              02:20
 54 Bram Nolten (Ned) Parkhotel Valkenburg                       02:30
 55 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal                           02:38
 56 Alexander Meier (Ger) Hrinkow Advarics
 57 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo - Vini Fantini
 58 Jakub Mareczko (Ita) Southeast - Venezuela                   03:50
 59 Feritcan Samli (Tur) Torku Sekerspor
 60 André De Souza Almeida (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 61 Colin Stüssi (Swi) Team Roth
 62 Raphael Hammerschmid (Aut) Hrinkow Advarics
 63 Massimo Graziato (Ita) Parkhotel Valkenburg
 64 Ahmet Akdilek (Tur) Torku Sekerspor
 65 Vadim Galeyev (Kaz) Astana City
 66 Matteo Draperi (Ita) Southeast - Venezuela                   04:27
 67 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
 68 Grischa Janorschke (Ger) Team Roth
 69 Adrian Banaszek (Pol) Verva ActiveJet
 70 Kaspars Sergis (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv
 71 Andris Smirnovs (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv
 72 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 73 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM
 74 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 75 Michał Podlaski (Pol) Verva ActiveJet
 76 Remco Te Brake (Ned) Parkhotel Valkenburg
 77 Alessandro Malaguti (Ita) Unieuro Wilier                     05:01
 78 Antonio Viola (Ita) Nippo - Vini Fantini
 79 Muhammet Atalay (Tur) Torku Sekerspor
 80 Andreas Graf (Aut) Hrinkow Advarics
 81 Florian Gaugl (Aut) Hrinkow Advarics
 82 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini
 83 Pablo Urtasun (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 84 David Belda Garcia (Spa) Team Roth
 85 Francisco Chamorro Paiva (Arg) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 86 Maxim Satlikov (Kaz) Astana City                             05:39
 87 Anton Kuzmin (Kaz) Astana City
 88 Yuriy Chsherbinin (Kaz) Astana City
 89 Nurbolat Kulimbetov (Kaz) Astana City                        05:40
 90 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth                                07:38
 91 Enrico Salvador (Ita) Unieuro Wilier
 92 Simone Ravanelli (Ita) Unieuro Wilier
 93 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast - Venezuela                   07:41
 94 Giovanni Pedretti (Ita) Unieuro Wilier                       08:57
 95 Marco Molteni (Ita) Unieuro Wilier
 96 Matteo Malucelli (Ita) Unieuro Wilier
DNF Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
DNF Roberto Pinheiro (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
DNF Lucas Gaday Orozco (Arg) Team Roth
DNS Xu Gang (Tpe) Lampre - Merida
DNS Matvey Nikitin (Kaz) Astana City

Klasyfikacja po 7. etapie:

  1 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA               26:45:15
  2 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    00:18
  3 Nikita Stalnov (Kaz) Astana City                             00:46
  4 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  02:13
  5 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               04:21
  6 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                            06:46
  7 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                              09:22
  8 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal                                12:46
  9 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     12:58
 10 Mauro Finetto (Ita) Unieuro Wilier                           13:04
 11 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  13:34
 12 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM            13:57
 13 Giovanni Carboni (Ita) Unieuro Wilier                        15:22
 14 Jasper Ockeloen (Ned) Parkhotel Valkenburg                   16:06
 15 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet                             16:25
 16 Jochem Hoekstra (Ned) Parkhotel Valkenburg                   19:28
 17 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet                          20:27
 18 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   22:07
 19 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida                     23:13
 20 Sven Van Luijk (Ned) Parkhotel Valkenburg                    23:50
 21 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  25:17
 22 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice                  26:19
 23 Galym Akhmetov (Kaz) Astana City                             26:58
 24 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                          27:09
 25 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 30:34
 26 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida                      31:07
 27 Antonio Piedra Perez (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefou     31:52
 28 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini                     32:57
 29 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                         33:00
 30 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                         33:43
 31 Nazim Bakirci (Tur) Torku Sekerspor                          34:09
 32 Lukas Jaun (Swi) Team Roth                                   34:46
 33 Alberto Cecchin (Ita) Team Roth                              35:26
 34 Fatih Keles (Tur) Torku Sekerspor                            37:04
 35 Peter Schulting (Ned) Parkhotel Valkenburg                   37:52
 36 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA              39:21
 37 David Belda Garcia (Spa) Team Roth                           40:50
 38 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor                            41:22
 39 Viesturs Luksevics (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv          43:22
 40 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                        45:16
 41 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                            46:46
 42 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice                 46:56
 43 Christophe Laborie (Fra) Delko Marseille Provence KTM        48:44
 44 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal                           48:59
 45 Michał Podlaski (Pol) Verva ActiveJet                        50:25
 46 Massimo Graziato (Ita) Parkhotel Valkenburg                  50:28
 47 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini              51:17
 48 Marco Zanotti (Ita) Parkhotel Valkenburg                     52:11
 49 Alessandro Malaguti (Ita) Unieuro Wilier                     52:16
 50 Dominik Hrinkow (Aut) Hrinkow Advarics                       52:28
 51 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM          53:09
 52 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini              54:06
 53 Yuriy Chsherbinin (Kaz) Astana City                          54:23
 54 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                           54:30
 55 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast - Venezuela                   55:02
 56 Feritcan Samli (Tur) Torku Sekerspor                         56:09
 57 Fredrik Strand Galta (Nor) Delko Marseille Provence KTM      56:17
 58 Anton Kuzmin (Kaz) Astana City                               56:36
 59 Liam Bertazzo (Ita) Southeast - Venezuela                    56:44
 60 Eugert Zhupa (Alb) Southeast - Venezuela                     56:53
 61 Manuel Belletti (Ita) Southeast - Venezuela                  57:22
 62 Ahmet Akdilek (Tur) Torku Sekerspor                          57:39
 63 Andris Smirnovs (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv             58:11
 64 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM               58:23
 65 Matteo Malucelli (Ita) Unieuro Wilier                        59:29
 66 Alexander Meier (Ger) Hrinkow Advarics                    01:00:32
 67 Nicola Toffali (Ita) Team Roth                            01:00:43
 68 Pablo Urtasun (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour        01:02:10
 69 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice            01:02:20
 70 Remco Te Brake (Ned) Parkhotel Valkenburg                 01:03:43
 71 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice             01:04:23
 72 Muhammet Atalay (Tur) Torku Sekerspor                     01:04:28
 73 Simone Ravanelli (Ita) Unieuro Wilier                     01:05:41
 74 Adrian Banaszek (Pol) Verva ActiveJet                     01:06:27
 75 Jakub Mareczko (Ita) Southeast - Venezuela                01:06:58
 76 Vadim Galeyev (Kaz) Astana City                           01:07:04
 77 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth                             01:07:24
 78 Colin Stüssi (Swi) Team Roth                              01:08:47
 79 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini               01:10:10
 80 Bram Nolten (Ned) Parkhotel Valkenburg                    01:10:15
 81 Enrico Salvador (Ita) Unieuro Wilier                      01:11:45
 82 Raphael Hammerschmid (Aut) Hrinkow Advarics               01:12:14
 83 Maxim Satlikov (Kaz) Astana City                          01:13:33
 84 Florian Gaugl (Aut) Hrinkow Advarics                      01:13:37
 85 Antonio Viola (Ita) Nippo - Vini Fantini                  01:14:15
 86 André De Souza Almeida (Bra) Funvic Soul Cycles - Carref  01:16:42
 87 Matteo Draperi (Ita) Southeast - Venezuela                01:16:44
 88 Grischa Janorschke (Ger) Team Roth                        01:24:11
 89 Giovanni Pedretti (Ita) Unieuro Wilier                    01:25:15
 90 Kristofers Racenajs (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv      01:25:36
 91 Nurbolat Kulimbetov (Kaz) Astana City                     01:27:59
 92 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo - Vini Fantini               01:28:27
 93 Marco Molteni (Ita) Unieuro Wilier                        01:31:36
 94 Andreas Graf (Aut) Hrinkow Advarics                       01:31:58
 95 Kaspars Sergis (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv           01:35:18
 96 Francisco Chamorro Paiva (Arg) Funvic Soul Cycles - Carr  01:36:30

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: