Pinarello Bolide "Kwiato" i konkurs

Rower do jazdy na czas Michała Kwiatkowskiego: Pinarello Bolide.

Ewolucja rowerów do jazdy indywidualnej na czas firmy z Treviso trwa od początków współpracy z Team Sky. Najnowszy model, Bolide, pojawił się w peletonie jakiś czas temu, ale Pinarello nadal utrzymuje, że to jeden z najbardziej zaawansowanych i aerodynamicznych rowerów do jazdy na czas.

Michał Kwiatkowski swoją współpracę z Team Sky rozpoczął od znalezienia optymalnej pozycji na rowerze, a internet szybko obiegły zdjęcia porównujące jego radykalną pozycję w brytyjskiej drużynie i bardziej tradycyjną z lat poprzednich. W tym sezonie Michałowi nie udało się jeszcze wygrać czasówki, ale miejmy nadzieję, że rower drużyny Sky w tandemie z jego umiejętnościami mu w tym szybko pomoże.

Podstawą roweru jest oczywiście rama Pinarello ze zintegrowanymi hamulcami, które schowano pod aerodynamicznymi plastikowymi osłonami. Kierownica została wykonana specjalnie by pasować do pozycji i anatomii zawodnika. Za gładką zmianę biegów odpowiada, będące sponsorem drużyny, elektryczne Shimano Dura-Ace. Oprócz przerzutek Japończycy poprzez swoją markę Pro dostarczyli również pełny dysk i trójszprychowe koło z przodu, na które nałożono szytki Continental. Michał siedzi na siodełku Fizik Areas z długim nosem, w przeciwieństwie do Chrisa Froome'a, który woli modele włoskiej firmy z krótkim i szerokim przodem.

 

Konkurs!

IMG_0522 (2)

Dla wszystkich kibiców Michała mamy konkurs. Dzięki uprzejmości Marka Sawickiego do wygrania jest zestaw upominków drużyny Sky: czapeczka kolarska, czapka na podium, torebka na jedzenie oraz bidon podpisany przez "Kwiato". Żeby wziąć udział w konkursie należy wytypować miejsce, na którym zmagania w Romandii ukończy Michał Kwiatkowski.

Odpowiedź prosimy przesyłać na adres e-mail: kzimoch@rowery.org do godziny 15 w niedzielę 1 maja. Swoją odpowiedź prosimy podać w tytule wiadomości w formacie: Konkurs: X, gdzie X to miejsce w klasyfikacji generalnej, np. Konkurs: 123. W treści wiadomości prosimy podać imię i nazwisko oraz adres do wysyłki.

Prosimy pamiętać, że na jedną osobę przypada tylko jedno zgłoszenie.

Zwycięzcą zostanie osoba, która poprawnie wytypowała miejsce Michała. W przypadku kilku takich samych typów nastąpi losowanie, jeśli nikt nie przewidzi miejsca w generalce zwycięzcą zostanie osoba, która podała najbliższe niższe miejsce. W przypadku nieukończenia wyścigu przez naszego kolarza zwycięzca zostanie wylosowany spośród wszystkich zgłoszeń. Zestaw zostanie wysłany po skontaktowaniu się ze zwycięzcą.

Zapraszamy i życzymy powodzenia!

Aktualizacja

Ponieważ Michał przegrał z chorobą i wycofał się z wyścigu zwycięzca zostanie wybrany przez losowanie spośród wszystkich zgłoszeń nadesłanych do godziny 15.00 w niedzielę 1 maja. Pozostałe zasady pozostają bez zmian.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: