Festival Luxembourgeois du cyclisme féminin Elsy Jacobs 2016: etap 1

Lotta Lepistö w stroju Cervelo-Bigla

Finka Lotta Lepistö (Cervelo – Bigla) wygrała pierwszy etap luksemburskiej etapówki i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Zawodniczka szwajcarskiej ekipy dotarła do mety o sekundę przed prowadzącą 19-osobową grupkę faworytek Dunką Amalie Dideriksen (Boels Dolmans). Trzecia finiszowała Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana).

19. miejsce zajęła Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans), a 20. Katarzyna Niewiadoma (Rabo Liv).

Lepistö prowadzi w klasyfikacji generalnej, o sekundę wyprzedzając zwyciężczynię prologu – Annemiek van Vleuten (Orica-AIS). Polki w klasyfikacji ogólnej zajmują miejsca 12. (Bujak), 15. (Niewiadoma), 16. (Pawłowska) i 67. (Plichta).

Wyniki 1. etapu Festival Luxembourgeois du cyclisme féminin Elsy Jacobs 2016 (2.1), Steinfort – Steinfort: